قفل دیجیتال کارنX

تازه های مهارتهای زندگی


تیز کردن تیغ ژیلت,چگونه تیغ ژیلت را که کند شده تیز کنیم,آموزش تیز کردن تیغ اصلاح ژیلت

شیوه تیز کردن تیغ ژیلت

چگونه تیغ ژیلت را که کند شده تیز کنیم تیز کردن تیغ ژیلت بسیاری از آدمها هنگامی که ژیلت شان کند…

برای آنها که از اتو كردن فراري هستند! 

اتو,اتو بخار

 

اتو كردن يكي از سخت‌ترين كارهاي خانه است. اتو مي‌كشيد و مي‌كشيد و تا لباس را برمي‌گردانيد مي‌بينيد بخش ديگري از لباس، دوباره چروك شده. بايد راهي پيدا كنيد تا جايي كه ممكن است، لباس‌هاي‌تان بعد از شست‌شو كمتر چروك شوند؛ اين توصيه‌ها به شما كمك خواهند كرد.

 

1- تكنيك پهن كردن را بياموزيد

بيشتر لباس‌ها، يعني لباس‌هاي معمولي كه به روش خاصي براي شستن و خشك كردن نياز ندارند را معمولا در ماشين لباس‌شويي مي‌اندازيد يا با دست مي‌شوييد و روي رخت‌آويز با بند پهن مي‌كنيد تا خشك شوند اما به جاي اين كار، مي‌توانيد به روش ديگري آن‌ها را خشك كنيد مثلا مي‌توانيد لباس‌هايي مثل بلوز يا مانتو را به چوب‌لباسي آويزان كنيد تا خشك شوند.

فراموش نكنيد كه قبل از پهن‌كردن، لباس را بتكانيد تا چروك‌هايش از بين برود. بعد از پهن‌‌كردن جاهاي مختلف پارچه را با دست محكم بكشيد تا صاف شود. دست‌هاي‌تان را هم در جيب‌ها فرو كنيد تا صاف شوند و پارچه آن‌ها مچاله نشود.

اتوكردن آستين‌ها از همه سخت‌تر است؛ آستين‌ها را با دست صاف كنيد و به‌طور ضربدري روي شانه‌هاي بلوز يا مانتو بگذاريد تا صاف خشك شود. با اين كار لباس صاف خشك مي‌شود و شايد لازم باشد كمي روي آن اتو بكشيد تا به شكلي كه مي‌خواهيد در آيد.

 

2- مراقب جين‌ها باشيد

اتو كردن شلوارهاي جين طاقت فرساست. اگر آن‌ها را مثل لباس‌هاي ديگر روي رخت‌آويز پهن كنيد، زحمت شما براي صاف كردن آن‌ها چند برابر مي‌شود. چروك‌هاي بالاي شلوار با پوشيدن باز مي‌شوند اما چروك‌هاي پاچه شلوار را مجبور هستيد اتو كنيد. براي ساده‌كردن اتو كشي جين، شلوارها را طوري روي بند پهن كنيد كه پاچه‌هاي آن صاف آويزان شود. يادتان نرود جيب‌ها را هم صاف كنيد.

 

3 - جنس پر دردسر

بافتني، پشم و تريكو لباس‌هاي ناسازگاري هستند. يادتان باشد به هيچ وجه نبايد براي خشك كردن اين جور لباس‌ها، آن‌ها را آويزان كنيد‌ چون شل و وارفته مي‌شوند و شكل اصلي خود را از دست مي‌دهند.

اين لباس‌ها را بايد بعد از شستن، كاملا مرتب كنيد و در جاي مسطح و روي يك پارچه تميز پهن كنيد و بعد از چند ساعت آن‌ها را پشت و رو كنيد تا به‌تدريج و با هواي اتاق خشك شوند.

 

4- تبليغات پر دردسر

به تبليغات ماشين‌هاي لباس‌شويي ضد‌چروك توجه نكنيد. هر كار كه بكنيد، ماشين لباس‌شويي و خشك‌كن لباس‌ها را چروك مي‌كند. اتو كردن لباسي هم كه از خشك‌كن درآمده باشد كار اصلا راحتي نيست چون درست مثل اين است كه آن را از يك لوله تنگ بيرون آورده‌ايد. پس اگر از اتو كردن فراري هستيد، به هيچ‌وجه از خشك‌كن ماشين لباس‌شويي استفاده نكنيد و لباس‌ها را روي بند رخت پهن كنيد.

 

5- من و لباس پليسه

دامن‌هاي پيلي‌دار را معمولا به خشك‌شويي مي‌دهند تا شكل پيلي‌ها حفظ شود اما اگر مي‌خواهيد خودتان در خانه آن را بشوييد، بايد يك پارچه تميز روي ميز پهن كنيد، پيلي‌ها را كاملا مرتب كرده و لباس را روي سطح پهن كنيد. اگر زير سطح مشبك باشد بهتر است و لباس راحت‌تر خشك مي‌شود اما اگر دسترسي به چنين سطحي نداريد، دامن را روي سطحي با پارچه تميز پهن كنيد و بعد از چند ساعت آن را برگردانيد.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------