چرا لباسشویی تمیز نمی شوید؟تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست

تمیز نشستن لباس در لباسشویی

 

علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

لباس‌هایی که در ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوند، دردسر زیادی در شستشو به وجود می آورد. مهمترین علل خوب نشستن و تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی را در این مقاله از بیتوته به صورت کامل بیان شده است.

دلایل تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

استفاده نادرست از مایع یا پودر

خیلی از افراد فکر میکنند هرچقدر مایع یا پودر بیشتری داخل ماشین لباسشویی بریزند، لباس ها تمیز تر و با بهتر شسته میشود، این تفکر کلا اشتباه است.

 

برای داشتن یک شستشوی خوب و با کیفیت باید مقدار پودر و مایع متناسب با لباس ها در جاپودری ریخته شود، در صورت کم بودن یا اضافه بودن پودر و مایع لباس ها پس از شستشو یا کثیف باقی می مانند یا لکه های سفید بروی آن ها باقی می ماند . 

 

بعد برای اطلاع از مقدار پودر و مایع به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید تا یک شستشوی درست داشته باشید.

 

تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست

علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

 

تنظیمات شستشوی اشتباه

هر لباسی با توجه به جنسی که دارد دما و مواد شوینده‌ی مخصوصی نیاز دارد. دفترچه‌ی راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید. هر ماشین لباسشویی تنظیمات خاصی دارد هر چند که ماشین‌های لباسشویی برنامه‌ی شستشوی مشابهی دارند. ولی بهتر است که حتما دفترچه‌ی راهنما را مطالعه کنید. به لباس‌ها دقت کنید، تلاش کنید که جنس لباس‌هایی که می‌خواهید درون لباسشویی بیاندازید یکسان باشد. لباس‌های پشمی جدا، حوله‌ها و… جدا جدا با ماشین لباسشویی بشویید.

 

چون که بعضی از لباس‌ها به علت جنس‌شان به آب گرم و برخی از لباس‌ها به آب سرد برای شستشو نیاز دارند. به صورت مثال حوله و لباس‌های با جنس کتان برای شستشوی تمیز به آب گرم نیاز دارند. دومین چیزی که باید بررسی کنید شوینده است. بعضی از آنزیم‌های شوینده‌ها در آب سرد و بعضی در آب گرم کارکرد بهتری دارند. دقت کنید که چنانچه لباس‌ها بسیار کثیف هستند از برنامه شستشوی سریع استفاده نکنید. برای این لباس‌ها دمای لباسشویی را با دمای بالا مثلا 60 درجه تنظیم کنید. البته دقت کنید که امکان دارد در این دما باتوجه به جنس لباس‌ها، صدمه وارد شود.

 

حجم بالای لباس ها و تایم کم برای شست و شو 

امکان دارد ماشین لباسشویی شما 7 کیلویی و یا 5 کیلویی باشد و حجم لباس قرار گرفته در ماشین لباسشویی 5 کیلو باشد و درجه زمان را نیم ساعته و یا کمتر بگذارید. حجم بالای لباس ها و اندک زمان برای شستشو ، لکه ها را برطرف نمی کند و پس می تواند علتی بر تمیز نشستن لباس در ماشین لباسشویی باشد.

 

تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در لباسشویی

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست

 

شیلنگ تخلیه لباسشویی مسدود شده است

علت دیگر اینکه چرا لباس‌هایتان به اندازه کافی تمیز نمی شود این است که شلنگ تخلیه لباسشویی به دلیل انسداد لوله به راحتی تخلیه نمی‌شود. این اتفاق گاهی امکان دارد هنگامی اتفاق بیفتد که یک شی کوچک مسیر تخلیه آب را مسدود کرده باشد، مانند سکه ای که در جیب شلوارتان بوده یا دکمه ای که از لباستان جدا شده یا حتی جوراب های کودکتان.

 

برای بررسی کردن شلنگ لوله تخلیه، آن را جدا کنید و به دنبال هر مانعی باشید و اگر آن‌ها را پیدا کردید بردارید. اگر شلنگ فرسوده و یا آسیب‌دیده به نظر می رسد، باید آن را عوض کنید تا لباسشویی بهتر تخلیه شود. اگر چیزی پیدا نشد، لوله را مجددا وصل کنید.

 

فیلتر تخلیه پمپ لباسشویی مسدود شده باشد

چنانچه دلیل تمیز نشدن لباسها، مشکل در تخلیه لباسشویی باشد، همان گونه که گفته شد نخست باید شلنگ تخلیه چک شود، آنگاه فیلتر تخلیه را کنترل کنید. اشیاء کوچک مثل کلید، جواهرات یا دکمه ها می توانند به وسیله فیلتر اسیر شوند، ولی با گذشت زمان می تواند آنقدر مانع به وجود بیاورند که بر عملکرد لباسشویی اثر بگذارد.

 

برای تمیز کردن فیلتر پمپ در پانل جلویی قسمت پایین درب کوچک را برداشته تا فیلتر را باز کنید. فراموش نکنید پیش از آغاز هر نوع تعمیرات دوشاخه را از پریز جدا کنید؛ درب دسترسی را باز کنید و یک سطل کم عمق را در زیر آن بگذارید تا آب اضافی آن گرفته شود. دستگیره فیلتر را به آرامی در جهت عقربه های ساعت چرخانید و بگذارید آب داخل ظرف تخلیه شود.

 

فیلتر پمپ را بیرون بیاورید و هر نوع زباله ای که وجود دارد را تمیز کنید. فیلتر را به داخل بکشید و در جهت عقربه های ساعت چرخانید تا آن را محکم کنید. درب دسترسی را ببندید و آنگاه یک چرخه شستشو را تست کنید تا ببینید آب به درستی تخلیه می شود یا خیر.

 

تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی,چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره

 

کثیف بودن مخزن داخلی ماشین لباسشویی

هر ماه یکبار مخزن لباسشویی را بررسی کنید. با چراغ قوه می‌توانید داخل و دیواره مخزن را چک کنید. چنانچه کثیفی یا لکه‌ای می‌بینید آن را با دستمال یا حوله تمیز کنید. رسوبات پودر لباسشویی و الیاف لباس‌ها امکان دارد کم کم  سبب جرم گرفتن و کثیفی مخزن شود.

 

داخل مخزن را بو بکشید. چنانچه مخزن بوی بدی دارد، ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر و شستشوی داخلی دارد. برای اینکه لباسشویی، لباس‌ها را تمیز بشوید باید مخزن و دیواره آن تمیز و بدون لکه باشد. امکان دارد کم کم زمان کثیفی و جرم در ماشین لباسشویی جمع شود. به همین علت اگر بو و یا کثیفی و لکه‌ای را دیدید با سرویسکار تماس بگیرید تا نسبت به شستشو و تعمیر اقدامات لازم را انجام دهد.

 

کثیفی محفظه جاپودری 

گرفتگی جاپودری لباسشویی و مسیر اضافه شدن مواد شوینده به لباس‌ها در زمان شسشتو را می‌توان دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی دانست. تمیز کردن همیشگی محفظه بعد از تمام شدن فرآیند شسشتوی لباس در پیشگیری از بروز این مشکل خیلی اثر گذار است.

 

تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی,دلایل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی

دلایل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی

 

عدم حرکت یا چرخش ماشین لباسشویی

لباس ها داخل لباسشویی باید به خوبی روهم ساییده شود و چرخش کافی صورت گیرد. چنانچه محفظه ماشین لباسشویی به خوبی نچرخد، لباس ها تمیز نخواهند شد. زمانی که دیدید لباس ها به درستی داخل لباسشویی نمی چرخند با شرکت های تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 

خرابی المنت لباسشویی

در همه مدل‌های ماشین لباسشویی یک المنت برای گرم شدن آب در درون خود لباسشویی نصب شده است، تا از رسیدن دما به اندازه مطلوب مطمئن شود. چنانچه آب گرم در دسترس نباشد، لباس‌هایی که برای تمیز شدن به آب گرم یا داغ نیاز دارند در حد نرمال تمیز نمی‌شوند. اطمینان پیدا کنید که در صفحه کنترل، تنظیمات مربوط به دمای شستشو را به‌ درستی انجام داده‌اید. آنگاه هنگامی که آب شروع به پرکردن مخزن کرد، زمان شستشو با توجه دمای آب را بسنجید.

 

برای بررسی و سنجیدن دمای آب در ماشین لباسشویی با درب جلو کار سختی است. با این حال، چنانچه با لمس درب جلویی و شیشه لباسشویی احساس گرما در آب نکردید، امکان دارد که المنت لباسشویی دچار مشکل شده باشد و باعث تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی شود.

 

تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی,تمیز نشستن لباس در لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی, علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی و رفع آن

 

لکه هایی که به سختی پاک می شود

ماشین لباسشویی ها به بهترین صورت رنگ و بوی عرق، گرد و خاک را از روی لباس ها تمیز می کنند. ولی بعضی لکه ها با پودر لباسشویی تمیز نمی شوند و حتما باید از محلول های مخصوص لکه بر برای ازبین بردن آن ها استفاده کرد.

 

مثلا لکه های خون، گریس از لکه های سرسختی هستند که موقع شستن آن‌ ها هم زمان بیشتر و هم دمای بیشتری باید تنظیم گردد.

 

تراز نبودن ماشین لباسشویی

چنانچه ماشین لباسشویی شما تراز قرار نگرفته باشد، لرزش، صداهای بلند و احتمالاً نشتی به وجود می آید. این موارد بر عملکرد دستگاهتان تاثیر می‌گذارد و سبب می‌شود کیفیت شستشو کاهش پیدا کند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023