بلیط هواپیمای اکونومی چیست؟ روش خرید بلیط اکونومیخرید بلیط هواپیما اکونومی, کلاس پروازی اکونومی, روش خرید بلیط هواپیما اکونومی

 کلاس پروازی اکونومی

 

پرواز اکونومی چیست؟ راهنما خرید بلیط اکونومی + امکانات

بلیط هواپیمای اکونومی با اقتصادی، ارزان ترین و پرطرفدار ترین بلیط شرکت های هوایی است. در این مطلب از بیتوته شما را با بلیط اکونومی آشنا می کنیم.

خرید بلیط هواپیما اکونومی بکی از روشهای مسافرت هوایی با قیمت مناسب است. انواع بلیط های هواپیما به چند دسته تقسیم می شوند:

بلیط سیستمی ، بلیط چارتری و دسته بندی دیگر بلیط فرست کلاس ، بلیط اکونومی ، بلیط بیزینسی است. از آنجا که بلیط اکونومی ارزان ترین قیمت را بین دیگر کلاسهای پروازی دارد به عنوان پرطرفدار ترین کلاس پروازی شناخته می شود.  

کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی نسبت به کلاس های دیگر پروازی خدمات کمتری ارائه می دهد ، صندلی ها به هم نزدیکترند و راهروها باریک تر هستند. 

 

مسافرت هوایی اکونومی, انواع بلیط هواپیما اکونومی, بلیط هواپیمای اکونومی

تفاوت بلیط هواپیما سیستمی و چارتری

 

تفاوت بلیط سیستمی و بلیط چارتری

معمولا پروازهایی که تمام هواپیما یا تعدادی از صندلی ها توسط یک شرکت مسافربری یا آژانس هواپیمایی اجاره میشود و سپس به مسافران فروخته می شود به نام پرواز چارتری معرف هستند. 

 

پروازهای چارتری بیشتر در ایام تعطیلات که حجم مسافران بیشتر است ، انجام می شود. 

در مواردی که شرکتی که پرواز را اجاره کرده موفق به فروش تمام بلیطهای رزرو شده ، نشود ، برای پیشگیری از ضرر ، بلیط های لحظه آخری را با قیمت کمتر عرضه میکند. البته این اتفاق در تعطیلاتی که اغلب مردم به مسافرت می روند مثل عید نوروز تقریبا برعکس می شود و هر چه دیرتر برای خرید بلیط اقدام کنید باید قیمت بیشتری بپردازید. 

 

در ضمن باید توجه داشته باشید که بلیط چارتری کنسلی ندارد و نمی توانید تغییری در ساعت و روز پرواز بلیطتان ایجاد کنید و مسئولیت چمدان و بارهایتان بر عهده شرکت هواپیمایی چارتر کننده خواهد بود. 

 

خرید بلیط پروازهای سیستمی از ماه های قبل با برنامه و قیمت مشخص امکان پذیر است. بلیط سیستمی قابل کنسل شدن است و هر چه زودتر برای کنسلی اقدام کنید کمتر جریمه می شوید. خرید بلیط هواپیما اکونومی در پروازهای سیستمی امکان پذیر است. 

 

بلیط اکونومی دوطرفه یعنی چه, نرخ بلیط اکونومی دوطرفه, بلیط اکونومی دوطرفه

بلیط هواپیما اکونومی یا اقتصادی

 

بلیط هواپیما اکونومی چیست؟

پرواز اکونومی ازنظر لغوی ب معنی پرواز اقتصادی و به صرفه است. بلیط هواپیما اکونومی کمترین قیمت را دارد و تعداد صندلی های بیشتری را در هواپیما به خود اختصاص داده است و فاصله صندلی ها نسبت به بخش فرست کلاس و بیزینس کلاس ، نزدیک تر است و در صورت پرواز یک بار برای مسافران غذا و یک بار نوشیدنی سرو می شود. 

 

در پروازهای خیلی طولانی در بخش اکونومی ، 2 بار نوشیدنی سرو خواهد شد. 

در برخی مدل های هواپیما ، در بخش اکونومی برای سرگرمی مسافران هدفون و مانیتور قرار  دارد ولی به طور کلی فقط یک مانیتور جلوی هواپیما قرارمی گیرد و مسافران انتخاب خاصی برای سرگرمی نخواهند داشت. 

هنگام خرید بلیط هواپیما ، علامت اختصاری Y رو بلیط ها نشان دهنده پرواز اکونومی است. 

 

کلاس پروازی اکونومی, روش خرید بلیط هواپیما اکونومی, مسافرت هوایی اکونومی

مقاصد مناسب برای سفر با بلیط اکونومی

 

با خرید بلیط هواپیما اکونومی به چه مقاصدی میتوان سفر کرد؟

معمولا تمام هواپیماها بخش اکونومی برای مسافران دارند و برای سفرهای داخلی و خارجی میتوانید از پرواز اکونومی که قیمت مناسب تری دارد ، استفاده نمایید. 

 

روش خرید بلیط هواپیما اکونومی

بلیط هواپیما اکونومی نسبت به سایر کلاس های پروازی ارزان تر است و خدمات کمتری به مسافران ارائه مینماید.  

بلیط اکونومی را میتوانید از آژانس های هوایی به صورت حضوری یا آنلاین خریداری نمایید. 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------