راهنمای صفر تا صد خرید بلیط هواپیما داخلیشما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما ارزان در وقت خود صرفه جویی کنید. ایران به عنوان دومین کشور بزرگ خاورمیانه بیش از 1600000 کیلومتر مربع مساحت دارد. می‌توانید با هواپیما بین شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، تهران و یزد سوار شوید. به این ترتیب می‌توانید در زمان کوتاه‌تری از تمام شگفتی‌ها و زیبایی‌های ایران لذت ببرید. در اینجا اطلاعات مفیدی در مورد خطوط هوایی و فرودگاه‌های ایران در اختیار شما قرار می‌دهیم. بنابراین می‌توانید راهی را که می‌خواهید برای گشت و گذار در شهرهای ایران انتخاب کنید.

 

چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم ؟

شما می‌توانید پرواز مورد علاقه خود را از طریق وب سایت‌های موجود دریافت کنید! بلیط هواپیما را بدون هیچ مشکلی می‌توانید با کارت اعتباری خود رزرو کنید.

 

خطوط هوایی و پروازهای ایرانی

16 شرکت هواپیمایی در ایران فعال هستند. در اینجا می‌توانید اطلاعات مختصری در مورد پنج شرکت هواپیمایی مهم ایرانی بیابید. بنابراین می‌توانید اطلاعات بیشتری را در وب سایت آنها پیدا کنید.

 

ایران ایر

ایران ایر به عنوان حامل پرچم ایران، قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه (1944) است. دفتر مرکزی آن در فرودگاه مهرآباد تهران است. از سال 2018، به 71 مقصد در آسیا و اروپا خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت به نام هما، مخفف «هواپیمایی ملی ایران » معروف است. ایران ایر در 28 مسیر بین المللی و 26 مسیر داخلی پرواز دارد. این شرکت هواپیمایی ثبت شده در حسابرسی ایمنی عملیاتی یاتا (IOSA) است. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد پروازها، مسیرها و قیمت‌ها را در وب سایت آنها بیابید.

 

ماهان ایر

این اولین ایرلاین خصوصی ایرانی در سال 1992 است. ماهان با مرکز فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه مهرآباد در تهران. ماهان ایر خدمات برنامه ریزی شده را به مقاصد داخلی انجام می‌دهد. همچنین پروازهایی به آسیا و آفریقا به جز ژاپن، کره جنوبی، اسرائیل، قطر و عربستان سعودی دارد. در سایت ماهان ایر می‌توانید جزییات و اطلاعات بیشتر درباره پروازهای آن را مشاهده کنید.

 

خطوط هوایی ایران ایر

ایران ایر تور در سال 1352 توسط ایران ایر تاسیس شد. در واقع مراکزی در فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین المللی مشهد دارد.

 

چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم,راهنمای صفر تا صد خرید بلیط هواپیما داخلی,راهنمای خرید بلیط هواپیما

خطوط هوایی ایران ایر

 

شرکت هواپیمایی ایران آسمان

این سومین شرکت هواپیمایی بزرگ ایران از سال 1980 است. شرکت هواپیمایی آسمان دارای مراکزی در فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی است. همچنین دارای هاب‌هایی در فرودگاه‌های بین المللی شیراز و مشهد است. پروازهای برنامه ریزی شده‌ای به نقاط مختلف ایران دارد. برخی از مقاصد بین المللی افغانستان، ارمنستان، گرجستان، عمان و روسیه هستند.

 

قشم ایر

این شرکت در سال 1372 با نام هواپیمایی فراز قشم تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در تهران است. جزایر کیش و قشم در خلیج فارس شهرهای کانونی آنها هستند. ارمنستان، بلژیک، بلغارستان، قبرس، گرجستان، آلمان، ترکیه از جمله مقاصد بین المللی قشم ایر هستند. 

سایر ایرلاین‌ها عبارتند از: هواپیمایی آتا، هواپیمایی زاگرس، کیش ایر، تابان ایر و کاسپین. شرکت‌های هواپیمایی سپاهان، شرکت هواپیمایی معراج، شرکت هواپیمایی ساها، شرکت هواپیمایی کارون، شرکت هواپیمایی تفتان و شرکت هواپیمایی وارش از دیگر موارد هستند.

 

فرودگاه های ایران

ایران ۳۱۹ فرودگاه دارد و بیست و دومین کشور جهان با بیشترین فرودگاه است. پس مطمئن باشید می‌توانید بدون مشکل پرواز بین شهرهای بزرگ ایران از جمله بلیط هواپیما تهران مشهد که از پرطرفدارترین مقاصد می‌باشد را پیدا کنید! اکثر شهرهای بزرگ ایران دارای فرودگاه هستند. با این حال، فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد و امام خمینی یکی از پرترددترین فرودگاه‌های ایران هستند.

 

تمام فرودگاه‌های ایران دارای خط تاکسی هستند. می‌توانید با تاکسی به مقصد بروید. در غیر این صورت، می‌توانید یک ماشین کرایه کنید و در فرودگاه انتخابی شما به شما تحویل می‌دهد.

 

کلاس های مختلف سفر برای پروازهای داخلی در ایران

شما می‌توانید کلاس اکونومی، فرست کلاس و بیزینس کلاس برای خطوط هوایی در ایران پیدا کنید. اگر متوجه شدید روی بلیط شما نامه دیگری به عنوان کد بلیط هواپیما وجود دارد. قوانین مربوط به نوع بلیطی که می‌خرید را تعریف می‌کند.

 

زمان رزرو، کلاس و شرایط تغییر/لغو این حروف را تعیین می کند. می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد مقررات کنسلی و بازپرداخت در وب سایت شرکت هواپیمایی خود بیابید.

 

بلیط سیستمی یا چارتر شده

هنگامی که می‌خواهید برای پروازهای داخلی رزرو کنید، از شما می‌پرسند که آیا پروازهای برنامه ریزی شده یا چارتر را ترجیح می‌دهید. بلیط سیستمی نوعی بلیط قابل استرداد است و آژانس‌های مسافرتی آن را به عنوان بلیط پرواز برنامه ریزی شده می‌فروشند. در بلیط چارتر، که هزینه کمتری دارد، معمولا غیر قابل استرداد است. تفاوت در قیمت آنها است و قابل استرداد است یا خیر. شما می‌توانید بین این دو نوع بلیط با توجه به برنامه و ترجیحات خود یکی را انتخاب کنید.

 

آیا پرواز در ایران امن است ؟

ناوگان ایرانی کاملا سالم است! از آنجایی که طبق گزارش سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی ایرانی بالاتر از میانگین جهانی عمل کرده‌اند. پس از لغو تحریم‌ها در سال 2016، ایران قراردادهایی را برای خرید هواپیماهای جدید از بوئینگ، ایرباس و ATR امضا کرد. بوئینگ، مک دانل داگلاس سری MD-80، ATR 72 و فوکر 100 ناوگان اصلی خطوط هوایی ایران امروز هستند. علاوه بر این، ایران ایر و تور ایران ایر از اعضای انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) هستند.

 

در پروازهای داخلی ایران چه چیزی را نمی‌توان سوار هواپیما کرد؟

اشیای ممنوعه در فرودگاه‌ها وجود دارد. می‌توانید بسیاری از آنها را در چمدان خود قرار دهید. همچنین می‌توانید آن را به بخش اقلام ممنوعه فرودگاه بدهید تا سوار شوید. مانند سایر نقاط جهان، آوردن اسلحه و سلاح گرم ممنوع است. این شامل اسلحه BB، اسلحه گرم، تفنگ شراره و تفنگ هوای فشرده است.

 

علاوه بر این، آوردن اشیا نوک تیز ممنوع است. به عنوان مثال چاقو با هر طول، تبر و تیشه، کمان و تیر ممنوع است. این مورد برای همه مواد منفجره مانند کلاهک‌های انفجاری، دینامیت، آتش بازی، پودر اسلحه و غیره یکسان است. شما نمی‌توانید اسپری‌های دفاع شخصی مانند گاز اشک آور، اسپری فلفل و ماس، بخارات سمی و غیره را با خود در هواپیما ببرید.

 

زمان و هزینه‌های بلیط هواپیما داخلی

این بستگی به تاریخ و زمان پرواز شما و شهرهایی که می‌خواهید پرواز کنید دارد. به عنوان مثال برای داشتن یک پرواز از تهران به اصفهان حدود 90 دقیقه طول در راه هستید. اگر برنامه‌ای برای سفر خود دارید، می‌توانید پروازهای داخلی خود را از قبل رزرو کنید که به شما کمک می‌کند تا در هزینه خود صرفه جویی کنید!

 

خطوط هوایی و پروازهای ایرانی,قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه,ایران ایر

زمان و هزینه‌های بلیط هواپیما داخلی

 

برای سفر خود یک تور رزرو کنید!

می‌توانید برنامه دیگری برای سفر خود داشته باشید، می‌توانید تور اگزوتیگو را رزرو کنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که با انتخاب راهی که میخواهید ایران را کشف کنید به شخصیت و روش سفر شما بستگی دارد. مقاصد شما در کشور عامل مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. شما با انتخاب پروازها، در هزینه خود صرفه جویی نمی‌کنید. علاوه بر این، ممکن است در مسیر رسیدن به مقصد، مناظر و شهرهای زیبای جاده را از دست بدهید. از طرفی در وقت شما صرفه جویی می‌کند و می‌توانید مکان‌ها و افراد بیشتری را بازدید کنید. 

 

زمان و هزینه‌های بلیط هواپیما داخلی,تور اگزوتیگو, رزرو تور اگزوتیگو

رزرو بلیط هواپیما

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خرید بلیط هواپیما

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022