قوانین کنسلی هتل ها : راهنمایی برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینهقوانین کنسلی هتل ها, شرایط کنسلی هتل ها, شرایط کنسلی هتل ها

شرایط کنسلی هتل ها

 

بررسی قوانین کنسلی هتل ها و نکاتی برای جلوگیری از مشکلات ناشی از آن

قوانین کنسلی هتل ها با توجه به فاصله زمانی تا اقامت، زمان مسافرت و نحوه رزرو هتل میتواند تا حدودی متفاوت باشد. در این مطلب از بیتوته شما را با قوانینی که مربوط به کنسلی هتل ها است آشنا می کنیم. 

در مواردی که از قبل هتل رزرو کرده اید و زمان سفرتان تغییر میکند یا کلا سفر کنسل می شود میتوانید رزرو هتل را کنسل کنید. کنسل هتل بعد از رزرو کردن امری کاملا متداول است به همین دلیل قوانین و شرایط خاص خودش را دارد و تا زمانی محدود امکان کنسلی برای شما وجود خواهد داشت ، برخی از هتل آپارتمان های ارزان قیمت معمولا کنسلی ندارند ولی هتل های لوکس تر با نگه داشتن بخشی از هزینه رزرو ، مبلغ پرداختی را به شما باز می گردانند. 

 

از آنجا که کنسلی هتل ها به خصوص در مواقع شلوغ سال میتواند به ضرر برای هتلدار همراه باشد برای همین منظور قوانینی برای کنسلی هتل ها در نظر گرفته شده است تا منافع هتل دار و مسافر به صورت همزمان تامین شود. 

 

مسافران یا یک زمان مشخص قبل از اقامت فرصت دارند رزرو خود را کنسل نمایند و بخشی از هزینه به آنها برگشت داده شود و در صورت اقدام کمتر از 24 ساعت معمولا هزینه اقامت یک شب از شما کم خواهد شد و جریمه کنسلی سایر شب ها با توجه به قوانین هتل از شما کسر می شود. 

 

هتل ها معمولا برای مشتریان ثابت خود انعطاف بیشتری قائل هستند ولی به صورت کلی برای اطمینان از قوانین کنسلی هتلی که قرار است در آن اقامت داشته باشید حتما قبل از رزرو اتاق ، در این زمینه سوالات خودتان را بپرسید. 

 

قوانین کنسلی هتل ها, شرایط کنسلی هتل ها,هر هتل قوانین کنسلی مربوط به خودش را دارد

هر هتل قوانین کنسلی مربوط به خودش را دارد

 

قوانین کنسلی هتل ها 

1 – هر هتل و اقامتگاه ، قوانین خاصی برای کنسلی دارد بنابراین در زمان رزرو ، شرایط و قوانین ابطال رزرو هتل را از پذیرش بپرسید.

 

2 – قوانین کنسلی در هتل ها بسته به زمانی که رزرو انجام شده ، خلوت یا شلوغ بودن فصل ، چند ستاره بودن هتل ، نوع اتاق که معمولی باشد یا گارانی یا وی آی پی و غیره . درباره میزان برگشت هزینه کنسلی متفاوت است. 

 

3 – هر چه زمان اطلاع دادن شما به پذیرش با زمان اقامت شما فاصله بیشتری داشته باشد میزان جریمه کنسلی کمتر خواهد بود معمولا اگر 72 ساعت قبل از اقامت درخواست کنسلی بدهید 10 درصد مبلغ از شما کم خواهد شد و اگر دیرتر از 24 ساعت اطلاع دهید هزینه اقامت شب اول شما بازگردانده نخواهد شد و سایر شبها با توجه به قوانین هتل محاسبه خواهد گردید. 

 

قوانین کنسلی هتل ها, شرایط کنسلی هتل ها, کارمزد کنسلی هتل ها

در صورت کنسلی هتل ها مبلغی به عنوان کارمزد کم می شود

 

4 – حداقل زمان برای کنسلی 24 ساعت قبل از اقامت است که در این صورت 30 - 50 درصد مبلغ رزرو به عنوانجریمه کنسلی محاسبه خواهد شد. بازه های زمانی برای کنسلی به صورت 24 ،48 یا 72 ساعت قبل از اقامت محاسبه می شود و هر چه زودتر نسبت به کنسل کردن هتل اقدام کنید ، هزینه کمتری از شما به عنوان جریمه گرفته خواهد شد. 

 

5 – در زمان تعطیلات رسمی ، نوروز یا آخر هفته ها که پیک مسافرتی و ایام شلوغ محسوب می شوند ، شرایط کنسلی هتل در سخت ترین حالت خود است. 

 

6 – برخی از آژانس های مسافرتی ، گاهی اتاق های هتل مشخصی را رزرو می کنند که به عنوان اتاق گارانتی شده شناخته می شوند و در صورت کنسلی تمام خسارت متوجه آژانس مسافرتی خواهد بود بنابراین معمولا امکان کنسلی این اتاق ها وجود نخواهد داشت. 

 

کارمزد کنسلی

در صورتی که کنسلی به صورت حضوری انجام نشود و از طریق سایت انجام شود ، خود سایت هزینه ای به عنوان کارمزد کنسلی از کل مبلغ برمی دارد که قبل از تایید به شما نمایش داده خواهد شد. 

 

قوانین کنسلی هتل ها, شرایط کنسلی هتل ها, قوانین کنسلی تورهای گردشگری

قوانین کنسلی تورهای گردشگری

 

قوانین کنسلی تور گردشگری و آژانس های مسافرتی

قوانین کنسلی هتل هایی که توسط تور گردشگری یا دفاتر آژانس مسافرتی رزرو می شوند کاملا مطابق با توافق مکتوب میان طرفین است و با قوانین عمومی کنسلی هتل ها متفاوت خواهد بود. 

به طور کلی شرایط ابطال رزرو واحد های اقامتی به شکل زیر است:

زودتر از 20 روز قبل از اقامت : بازگشت کل هزینه بدون جریمه

20 – 11 روز قبل از اقامت : کم شدن 20 درصد از هزینه به ازای هر شب اقامت

6 – 10 روز قبل از اقامت : کم شدن 30 درصد از هزینه به ازای هر شب اقامت

5 روز تا 48 ساعت قبل از اقامت : کم شدن50 درصد از هزینه به ازای هر شب اقامت

کمتر از 48 ساعت : کم شدن  70 درصد هزینه به ازای هر شب اقامت 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------