عینک شب چیست؟ و نکاتی برای استفاده از آن هاعینک شب, عینک شب چیست, درباره ی عینک شب

راهنمای خرید عینک شب

 

نکته هایی برای خرید عینک شب:

عینک های شب مردانه و زنانه اغلب توسط رانندگانی که در شب ها مشغول رانندگی هستند استفاده می شود. عینک های دید در شب توسط نظامیان هم استفاده می شود. هم چنین افرادی که شب ها در دل طبیعت گردشگری یا شکار می کنند حتما به عینک های دید در شب احتیاج دارند.

عینک شب برای چیست؟

عینک های شب برای آسیب ندیدن چشم و تقویت دید بسیار عالی عمل می کنند. این نوع عینک ها نه خاصیت ضدآفتاب و یا UV دارند و نه طبی هستند. عینک شب با کاهش کنتراست و درخشندگی نورها، دید شما را در شب تقویت می‌کند و تا حد بسیار زیادی از تصادفات جاده ای جلوگیری می کند. البته عینک شب فقط برای رانندگی در شب کاربرد ندارد و برای نظامیان یا شکارچیان و افرادی که شب ها مشغول به کار هستند نیز بسیار کاربرد دارد به ویژه برای افرادی که چشمان حساسی دارند نیز بسیار فوق العاده است.

 

ویژگی های عینک شب:

این عینک ها هنگامی که در شب رانندگی می کنید، با کم کردن درخشش نور آبی و افزایش کنتراست تصویر اطراف و بدون تغییر در رنگ ها، باعث جلوگیری از بروز مشکلات می شوند.عینک شب فقط برای رانندگی در شب کاربرد ندارد. خیلی از افراد هستند که برای زیبایی از این عینک ها استفاده می کنند. تنوع زیاد فریم، طراحی شیک و شیشه های رنگی این نوع عینک ها باعث شده که طرفدارن زیادی داشته باشد و صرفا برای زیبایی نیز از آن استفاده شود. البته همین تنوع طرح نیز خرید عینک شب را کمی سخت می کند.

 

نکاتی برای استفاده از عینک شب, کاربردهای عینک شب, نکاتی برای استفاده از عینک شب

مدل های عینک شب

 

آیا از عینک های شب استفاده کنیم؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته و آزمایشات انجام شده بهتر است از این عینک ها با هدف بهبود دید استفاده نشود. اگر چشم شما دچار هیچ یک از عیوب انکساری نیست، بهتر است هنگام رانندگی در شب اصلا عینکی استفاده نکنید. ممکن است به گوشتان رسیده باشد که می‌توانید از عینک‌هایی با پوششAR استفاده کنید. برای افرادی که نیاز به هیچ اصلاح دیدی ندارند، خرید این عینک ها تنها هدر دادن پول است! عدسی‌هایی با این پوشش تنها تابش خیره کننده ناشی از خود عدسی را برطرف می کنند. وقتی عینکی به چشم نداشته باشید، چنین تابشی نیز وجود نخواهد داشت.

 

آیا از عینک های شب استفاده کنیم ؟

اگر مبتلا به یکی از عیوب انکساری مانند نزدیک‌بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم هستید، عینک طبی خود را بزنید. برای بهبود دید در شب می‌توانید به جای عینک های شب از عینک طبی با پوشش ضد بازتاب استفاده کنید. با کمک چنین عینکی صددرصد نور مرئی به چشم شما می‌رسد و دید کاملی را تجربه خواهید کرد.

 

انواع مدل های عینک شب, مدل های متنوع عینک شب, مدل عینک های دید در شب

خصوصیات عینک شب

 

نکات مهم قبل از خرید عینک دید در شب :

برخی از افراد در هنگام رانندگی در شب دچار مشکل می شوند و به هیچ عنوان نمی توانند تمام محیط ها را به راحتی ببینند و به عبارت دیگر به شب کوری که یکی از بیماری های چشم است، مبتلا هستند. در این حالت قضیه کاملا متفاوت است و باید هنگام انتخاب عینک شب موارد زیر رعایت شود:

 

1- باید حتما در صورت هرگونه مشکل در چشم ها به پزشک مراجعه کرده و چشم ها معاینه شوند تا تست های حساسیت به نور، ضعیفی چشم و … بررسی گردد.

 

2- اگر به بیماری خاصی مانند دیابت مبتلا هستید حتما این موضوع را به پزشک گزارش دهید. زیرا یکی از بیماری هایی که بر اثر دیابت اتفاق می افتد رتینوپاتی دیابتی می باشد  که باعث می شود بدون هیچ علامتی بینایی فرد کاهش یابد. مخصوصا دید در شب برای اینگونه افراد بسیار سخت است و دید آنها بسیار کمتر از دید در روزخواهد بود.

 

3- اگر واقعا دید ضعیفی در شب دارید حتما به پزشک بگویید که عینک طبی مخصوص دید در شب برای شما تحویز کند. این عینک ها ضد بازتاب نیز هستند و مشکلاتی مانند هاله ها، درخشندگی های زیاد و خیرگی ها را از بین می برند.

 

4- اگر در صورت ضعیفی چشم از عینک یا لنز طبی مخصوصی استفاده نکنید خطرات زیادی شما را تهدید خواهد کرد. پس بهتر است این موضوع را جدی بگیرید.

 

انواع عینک های دید در شب, نکاتی برای استفاده از عینک های دید در شب,راهنمای انتخاب عینک دید در شب

انواع مدل های عینک شب

 

انواع عینک شب:

به تعدادی از نمونه های انواع عینک شب اشاره می کنیم.

 

عینک شب با شیشه زرد:

یکی از پرطرفدارترین و خاص ترین مدل های عینک های شب، عینک شب با شیشه ی زرد است. اما نکته ای که از مضرات عینک دید در شب، است. عدم استفاده از عینک به صورت مکرر و روزانه است، زیرا شیشه ی زرد و یا قهوه ای، در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به چشم ها می شود. البته استفاده از آن در هنگام رانندگی هیچ منعی ندارد زیرا رنگ زرد شیشه ی آن، باعث می شود که هم طول موج بیشتری را از خود عبور دهد و هم رفلکس نور روی جاده و شیشه ماشین را به خوبی از بین ببرد. عینک شب با شیشه های زرد، برای هوای مه آلود و نور کم، مناسب است و وضوح رنگ ها و نورها را چندین برابر می کند. استفاده از عینک های شب با شیشه های زرد برای ورزش اسکی که روی برف صورت می گیرد مناسب می باشد.

 

درباره ی عینک شب, نکاتی برای استفاده از عینک شب, کاربردهای عینک شب

عینک شب با شیشه های زرد

 

RIVBOS:

عدسی این عینک ها آینه ای است. آینه ای بودن سبب می شود میزان بیشتری از شدت نور وارده فیلتر شود. ماده ی انعطاف پذیری که این عینک های شب از آن ساخته شده اند، سبب می شود عینک بدون شکستن خم شود.

 

عینک های دید در شب, انواع عینک های دید در شب, نکاتی برای استفاده از عینک های دید در شب

مدل عینک شب RIVBOS

 

عینک Blupond ضد تشعشعی :

از بهترین عینک های دید در شب موجود در بازار عینک Blupond ضد تشعشعی است. از امتیازهای ویژه ی این مدل عینک، ویژگی ضد تشعشی به کار رفته، در آن است که باعث می شود مناسب ترین گزینه برای رانندگی در طول شب باشد. برای تقویت دید و افزایش میدان دید فرد، در این عینک از شیشه ی زرد رنگ استفاده شده است. این عینک به دلیل استفاده از 7 لایه ی مختلف، خاصیت ضد تشعشعی بالایی دارد که باعث می‌شود تا حد بسیار زیادی چشم را در برابر اشعه UV ایمن نگه ‌دارد.

 

علاوه بر کیفیت بالای لنزها، جنس این نوع عینک نیز باعث می شود که بتوان از آن در شرایط و محیط های مختلف استفاده‌ کرد. برای ساخت قاب فلزی به کار رفته در این عینک، از موادی ماندگار و بادوام استفاده شده است. این عینک ها دارای ظاهر و طراحی بسیار شیک و زیبایی هستند.

 

عینک شب چیست, درباره ی عینک شب, نکاتی برای استفاده از عینک شب

عینک شب Blupond ضد تشعشعی

 

عینک clear night با قاب فلزی محکم :

عینک clear night باخاصیت ضد تشعشع، به بهبود دید در شب کمک می کند. از این عینک ها به عنوان نسل جدید عینک‌ شب یاد می شود. فریم عینک clear night، از یک قاب فلزی محکم و لنزهای پولاریزه قوی TAC ساخته شده ‌است. این عینک ها، دارای خاصیت ضد تشعشعی بالایی هستند و از چشم افراد در زمان رانندگی مخصوصا در محیط های تاریک، به خوبی محافظت می کنند.

 

عینک شب,درباره ی عینک شب,کاربردهای عینک شب

عینک شب clear night با قاب فلزی محکم

 

عینک Myiaur با لنز پولاریزه نشکن :

این عینک مناسب برای رانندگی در محیط هایی است که چشم قادر نیست به خوبی ببیند؛ مانند فضاهای تاریک، مه آلود و …. در عینک Myiaur، از لنزهای پولاریزه نشکن زرد رنگ و ضد تشعشعی استفاده شده است. این عینک با یک طراحی ساده و شیک عرضه شده و می تواند بیشترین میدان دید را برای فرد ایجاد کند.

 

در ساخت قاب این عینک، از منگنز آلومینیوم استفاده‌ شده است که باعث می شود تا مدت های طولانی به ظاهر آن آسیبی وارد نشود.

 

عینک شب چیست,نکاتی برای استفاده از عینک شب,نکاتی برای استفاده از عینک شب

عینک شب Myiaur

 

Optix :

مدل عینک های شب اپتیکس ۵۵-h از نظر ظاهری بیشتر مشابه عینک های ایمنی و پرواز است. این عینک ها را می توان روی عینک طبی قرار داد.

 

راهنمای انتخاب عینک دید در شب,انواع عینک های دید در شب,مدل عینک های دید در شب

مدل عینک شب Optix

 

نکاتی برای استفاده از عینک های دید در شب,عینک های دید در شب,مدل های متنوع عینک شب

مدل های عینک دید در شب

 

عینک شب, عینک شب چیست, درباره ی عینک شب

شیک ترین مدل عینک شب

 

نکاتی برای استفاده از عینک شب, کاربردهای عینک شب, نکاتی برای استفاده از عینک شب

عینک دید در شب

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------