آشنایی با انواع لباس عروس + نکاتی برای انتخاب لباس عروس نکاتی برای انتخاب لباس عروس,تکنیک های انتخاب لباس عروس

لباس عروس

 

روز عروسی یکی از به یادماندنی ترین و در عین حال پر استرس ترین روزهای زندگی هر زوجی به شمار می رود. لباس عروس نقش زیادی در این درخشش دارد. ما با بررسی فرم بدن های مختلف، مناسب ترین لباس را انتخاب می کند.

 

افراد اندام های متفاوتی دارند و لباس پوشیدن همه آنها از یک الگو پیروی نمی کند. بنابراین در قدم اول باید اندامتان را بشناسید.

 

دسته بندی اندام هر فرد در دنیای مد متفاوت است و معمولا در پنج دسته بندی اصلی قرار می گیرد:

 

سیب / بیضی : افرادی که اندام شکل سیب یا بیضی دارند اغلب کمی اضافه وزن و شکم دارند. بنابراین این دسته افراد باید از پوشیدن لباس هایی که کمر دارد یا در ناحیه شکم تنگ می شود پرهیز کنند. لباس های گشاد در ناحیه شکم برای این دسته از افراد مناسب تر است.

 

گلابی : اندام گلابی شکل به افرادی تعلق می گیرد که پایین تنه بزرگتری نسبت به بالا تنه دارند. این دسته افراد نیز باید لباسی بپوشند که بالاتنه را بیشتر نشان دهد.

 

موز / مستطیل : اندام موز یا مستطیل شکل اندامی کاملا یکدست است، کمی شبیه هیکل مردانه. این دسته افراد نیز بهتر است از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان بپرهیزند و سعی کنند لباس هایی بپوشند که انحنای بیشتری در اندامشان نشان دهد. لباس های بدن نما برای این دسته افراد مناسب نیست. لباس با برشهای خاص انتخاب خوبی است.

 

مثلث برعکس : این افراد شانه های بزرگتری نسبت به باسن دارند. بهتر است پیراهن هایی تن کنند که دامن آن پف دار و حالت دار است تا اندامشان زیباتر دیده شود. لباس های تنگ برای این دسته افراد مناسب نیست.

 

ساعت شنی : این دسته افراد انحنای بیشتری در اندامشان دارند، کمر باریک و بالاتنه و پایین تنه ای که به اندام شکل داده است از جمله خصوصیات افرادی است که اندام ساعت شنی دارند. لباس های تنگ می تواند انتخاب خوبی برای این دسته از افراد باشد و فرم اندامشان را به زیبایی نمایان می کند.

 

افراد اندام های متفاوتی دارند و لباس پوشیدن همه آنها از یک الگو پیروی نمی کند

 

لباس عروس با دامن پف دار ( Ball Gown ) :

لباس عروس با دامن پف دار برای همه مناسب است اما بهترین حالت را به اندام گلابی شکل می دهد. اگر اندام ریزنقش و لاغری دارید، این لباس عروس به شما پیشنهاد نمی شود، باعث می شود ریزنقش تر به نظر برسید و در شلوغی لباس به چشم نیایید.

 

انواع لباس عروس

 

لباس با دامن کلوش (A-Line Dress) :

این پیراهن چین و پف مدل قبلی را ندارد و ساده تر از آن است. این نوع لباس عروس نیز برای انواع اندام ها مناسب است.

 

انواع مدل لباس عروس

 

برش روی باسن (Modified A-Line) :

در این مدل لباس عروس، پیراهن تا روی باسن چسبیده به بدن است و پس از آن به شکلی کلوش یا چین دار تبدیل می شود. این لباس مناسب افرادی است که شکم صاف و خط کمر دارند.

 

انواع دامن لباس عروس

 

ترومپت (Trumpet) :

این مدل لباس عروس کل پیراهن تا محدوده زیر باسن تنگ است و پس از آن دامن فرمی متفاوت و آزاد به خود می گیرد. این مدل لباس عروس، بیشتر برای افرادی مناسب است که کمر باریک و اندامی منحنی تر دارند و افرادی که لاغر اندام یا ریزنقش هستند یا افرادی که اندامشان ساعت شنی است، می باشد. برای اندام های سیب و گلابی این مدل لباس عروس پیشنهاد نمی شود چرا که باسن و پهلوهای فرد را نمایان می کند.

 

لباس‌ عروس

 

  بیشتر بخوانید: مدل مو عروس

 

لباس عروس مدل ماهی ( Mermaid ):

لباس عروس مدل ماهی برای افرادی مناسب است که اندامی لاغر یا شکل ساعت شنی دارند. برای افرادی که اندام پر دارند لباس عروس مدل ماهی توصیه نمی شود.

 

انواع لباس عروسی

 

لباس عروس کوتاه (Tea-Length) :

لباس عروس کوتاه معمولا برای مراسم خاص تر استفاده می شود. 

 

انواع لباس عروس ها

 

انواع لباس عروس

 

مدل لباس عروس

 

انواع مدل لباس عروس

 

انواع دامن لباس عروس

 

لباس‌عروس

 

انواع لباس عروسی

 

عکس انواع لباس عروس

 

مدل لباس عروس

 

  بیشتر بخوانید: دسته گل عروس

 

لباس عروس مدل

 

انواع لباس عروس ها

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------