چرا در تابستان لباس های رنگی می پوشیم؟چرا در زمستان بیشتر از رنگ های تیره و در تابستان از رنگ های روشن استفاده می کنیم,چرا در تابستان لباس روشن میپوشیم,در تابستان چه رنگ لباس بپوشیم چرا

علت پوشیدن لباس های روشن در تابستان

 

چرا در زمستان لباس تیره در تابستان لباس روشن میپوشیم؟

آیا می دانید چرا در زمستان بیشتر از رنگ های تیره و در تابستان از رنگ های روشن استفاده می کنیم ؟ به همین منظور در این مقاله توضیحات لازم را برای شما آورده ایم. 

چرا در تابستان لباس روشن میپوشیم؟

لباس های رنگ روشن منعکس کننده نور است و لباس های رنگ تیره آن را جذب می کند. گرمای بیشتری که جذب می شود لباس گرمتر و گرمتر می شود. علاوه بر این، لباس های رنگ روشن ملایم تر و خنک تر به نظر می رسند.

 

رنگ و بافت

بافت لباس شما به همراه رنگ آن میزان گرم یا سرد بودن شما را تعیین می کند. لباسی باید پوشیده شود تا گرما از بدن خارج شود. پارچه های پنبه ای و نخی، پارچه های ایده آل برای رسانای گرما هستند، به همین دلیل لباس های تابستانی معمولاً از این مواد ساخته می شوند. بافتی که باز باشد، امکان گردش آزاد هوا را فراهم می کند و باعث می شود این لباس بسیار خنک تر از بافت های محکم و نزدیک باشد. وقتی هوا نتواند از آن عبور کند، تعریق خواهید کرد و لباس شما با عرق خیس می شود.

 

از رنگ های تیره پرهیز کنید

در تابستان چه رنگ لباس بپوشیم چرا ؟ طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، لباس های کم رنگ، روشن و متناسب، به همراه لباس گشاد بهترین گزینه برای هوای گرم است. پنبه ماده ای قابل تنفس است. کتان عرق را جذب می کند و سپس به سرعت خشک می شود. زمانی که میزان گرما زیاد شد، پارچه نخی یا کتان را در رنگ های روشن انتخاب کنید. اگر لباس تیره را انتخاب کنید، گرمای خورشید را جذب می کند و در واقع سبب گرم شدن شدید شما می شود. اگر سیاه می پوشید، انتظار خیلی داغ شدن را داشته باشید زیرا این رنگ تیره ترین رنگ است.

 

در زمستان پوشیدن لباسهای چه رنگی مناسب است علوم چهارم,چرا در زمستان لباس تیره در تابستان لباس روشن میپوشیم,چرا در زمستان باید لباس تیره بپوشیم

پوشیدن لباس های روشن در تابستان

 

رنگ های روشن و خنک کننده

لباس های روشن، سبک و متناسب با لباس گشاد بهترین لباس برای جذب بیشتر عرق است. شما خنک تر می مانید زیرا هوای بیشتری از بدن شما عبور می کند. زمانی که بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرید، اگر از کلاه رنگ روشن استفاده کنید، باعث خنک تر شدن شما می شود.

 

  بیشتر بخوانید: ست های لباس سفید

 

آزمایش کنید

اگر این آزمایش را انجام دهید، می توانید ببینید چرا لباس های رنگ روشن در تابستان ترجیح داده می شود: یک تکه پارچه تیره و یک تکه پارچه روشن را روی یک تکه یخ قرار دهید که در معرض تابش شدید آفتاب است. یخ زیر پارچه ی تیره سریعتر ذوب می شود، این نشان می دهد که رنگ های تیره نور بیشتری را جذب می کنند و گرمای بیشتری تولید می کنند. لباس های رنگ روشن باعث محافظت بیشتر در برابر آفتاب می شوند. به خصوص لباس سفید تأثیر روانی مطلوبی ایجاد می کند زیرا رنگ سفید با خنکی ارتباط دارد.

 

چرا در زمستان لباس تیره می پوشیم؟

 

چرا در تابستان لباس روشن میپوشیم,در تابستان چه رنگ لباس بپوشیم چرا,چرا در زمستان لباس تیره می پوشیم

چرا در زمستان باید لباس تیره بپوشیم ؟

 

زمستان سردترین فصل سال است و مردم معمولاً در طول زمستان لباس های گرم می پوشند، تا بدن خود را گرم نگه دارند. نسیم خنک فصل زمستان ممکن است افراد را درگیر سرما کند و مشکلات سلامتی ایجاد کند. بنابراین، مهم است که لباس های خود را به طور گسترده انتخاب کنید و به دنبال لباس گرم بروید. یکی از منطق های نهایی لباس های زمستانی مربوط به رنگ آن هاست. مردم تمایل دارند لباس های تیره تری در فصل زمستان بپوشند. ممکن است فکر کنید که چرا در زمستان لباس های رنگ تیره بپوشید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

در اینجا چند دلیل برای پوشیدن لباس های تیره در زمستان آورده شده است:

لباس های رنگ تیره گرمای بیشتری را جذب می کنند.

 

از نظر علمی ثابت شده است که لباسهای رنگ تیره گرمای بیشتری را جذب می کنند و به همین دلیل است که مردم عموماً ترجیح می دهند لباسهای تیره را در زمستان بپوشند. لباسهای رنگ روشن در مقایسه با لباسهای رنگ تیره جذب گرما کمتری دارند. دلیل ساده است : 

 

در زمستان ها هوای سرد و شرایط آب و هوایی شدید باعث لرزیدن افراد می شود، اگر لباس های تیره به تن کنید، گرمای بیشتری از آفتاب جذب شما می شود.

 

 این به شما کمک می کند تا دمای بدن خود را گرم نگه دارید.

 

در فصل تابستان پوشیدن لباسهای چه رنگی را پیشنهاد میکنید چرا,چرا در تابستان لباس روشن بپوشیم,در زمستان پوشیدن لباسهای چه رنگی مناسب است علوم چهارم

پوشیدن لباس های تیره در زمستان

 

 لباس های سیاه رنگ برای فصل زمستان ایده آل است زیرا لباس های تیره تمام طول موج نور را جذب می کند و مهمتر از آن، اجازه نمی دهد نور منعکس شود. و به همین صورت به گرما تبدیل می شود تا در زمستان ها احساس گرما کنیم.

 

لباس های تیره اجازه عبور هوا را نمی دهند.

لباس های رنگ تیره تمایل دارند که اجازه ندهند گرمای بدن از میان لباسی که می پوشیم عبور کند. 

 

 این به مردم کمک می کند تا مدت زمان بیشتری گرمتر بمانند.

 

 لباس های تیره به هوای گرم اجازه ورود به داخل را می دهند و هوای سرد را منعکس می کنند.

 

رنگ های تیره مد هستند.

به دو دلیلی که در بالا ذکر کردیم، لباس های تیره معمولاً در فصل زمستان مد هستند. بنابراین، بیشتر افراد در فصل زمستان لباسهای تیره به تن می کنند. 

 

 مشاهده خواهید کرد که اکثر فروشگاه ها در فصل زمستان لباسهای رنگ تیره می فروشند.

 

 تمام لوازم جانبی زمستانی به طور کلی از رنگ های تیره ساخته شده اند.

 در زمستان ها، میزان خیلی کمی لباس رنگ پیدا می کنید.

 

بنابراین، این دلایل آشکاری برای پوشیدن لباس های تیره تر در زمستان بود. لباس های رنگ تیره لباس علامت تجاری بسیاری از افراد مشهور نیز هستند. این دلیل دیگری است که مردم لباسهای تیره می پوشند. 

 

دلایل پوشیدن لباس های رنگ تیره بیش از لباس های روشن بسیار واضح است. در بالا نیز به این دلایل پرداخته شد. حالا به سمت دوم نگاه کنید، چرا در زمستان های خیلی سرد لباس های روشن تر نپوشید.

 

لباس های رنگ روشن تر معمولاً اجازه می دهند هوا به داخل بدن برود و از بدن خارج شود و گرمای کمتری نیز جذب می کند. به همین دلیل است که لباس های تیره تر در زمستان ها پوشیده می شوند و لباس های رنگ روشن ترجیح داده نمی شوند. بنابراین، رمانی که به فصل زمستان نزدیک می شوید، به دنبال خرید لباس های تیره تر بروید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------