سریال «بال‌های خیس» از شنبه به روی آنتن شبکه یک می‌رودسریال «بال‌های خیس» از شنبه به روی آنتن شبکه یک می‌رود

مجموعه تلویزیونی «بال‌های خیس»، تهیه‌ شده در گروه تلویزیونی بسیج صداوسیما به کارگردانی عباس رنجبر از روز شنبه - 17 فروردین - به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

علیرضا شیروی، مدیر گروه تلویزیونی مرکز بسیج صداوسیما با اعلام خبر پخش پنج نوبت در هفته‌ی سریال «بال‌های خیس» از روز 17 فروردین از شبکه یک سیما افزود: سعی شده است با بهره‌گیری از نیروهای توانمند، رعایت اصول درام و قصه، گره‌های داستانی، مبانی هنری و فنی کاری ارزشمند برای انتقال پیام صحیح، هوشمندانه و متناسب با ذائقه مخاطب، تولید و روانه آنتن شود.

 

بال‌های خیس,سریال بال‌های خیس,بازیپران سریال بال‌های خیس

شیروی ادامه داد: تحکیم مبانی خانواده و ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی، توجه به خودکفایی و تولید ملی که از طرف مقام معظم رهبری در سال گذشته به عنوان شعار سال تعیین شده بود، توجه به تولید علم و دانش و نقش نسل دوم و جوانان متعهد و تاثیرگذاری فرهنگ والای بسیجی در جامعه از مهم‌ترین محورهای این مجموعه تلویزیونی است.

مدیر گروه تلویزیونی بسیج رسانه ملی توجه منطقی و مناسب به تفاوت‌های بین نسلی را از دیگر اهداف این سریال عنوان کرد و افزود: با وجود اختلاف دیدگاه‌های طبیعی میان نسل‌های مختلف انقلاب اسلامی، در این سریال سعی شده به اشتراکات فراوان و تفاوت‌های بین نسلی و پرسشگری نسل‌های جوان نیز به شیوه‌ای مناسب و منطقی توجه شود.

 

بال‌های خیس,سریال بال‌های خیس,بازیپران سریال بال‌های خیس

شیروی ادامه داد: قسمت‌های پایانی این سریال با توجه به پدیده ارزشمند، بی‌بدیل و معنوی «راهیان نور» که بهترین حرکت فرهنگی و معنوی برای انتقال ارزش‌های والای فرزندان انقلاب در طول هشت سال دفاع مقدس است، به این امر مهم اختصاص یافته است.

براساس این گزارش، در مجموعه تلویزیونی «بال‌های خیس» دو داستان به موازات هم روایت می‌شود.

داستان اول این مجموعه‌ی 26 قسمتی حول محور پزشک حاذقی به نام مجید پرتو با ایفای نقش «حبیب دهقان‌نسب» شکل می‌گیرد که با تشکیل تیمی جوان در زمینه تولید داروی ضدسرطان، پژوهش گسترده‌ای انجام داده است. در این راه دوست و همرزم ‌قدیمی‌اش مهدی قاسمی با بازی علی عمرانی پا به پای او پیش می‌آید و اگرچه تخصصی در زمینه تولید دارو ندارد، اما نقش مشوق و همراه همیشگی را برای دکتر پرتو بازی می‌کند.

داستان دوم مضمونی خانوادگی و معمایی دارد. جوانی به نام محسن با ایفای نقش حسین مهری در جریان اردویی دانشجویی در شمال کشور توسط ضاربی ناشناس درون پرتگاهی می‌افتد. سقوط محسن در این پرتگاه و نجات او از مرگ، زمینه‌ساز به وجود آمدن ماجراهایی می‌شود که پی در پی بر سر راهش قرار می‌گیرد.

در این مجموعه بازیگرانی چون علی عمرانی، فاطمه گودرزی، حبیب دهقان‌نسب، حسین مهری، صادق هاتفی، کیهان ملکی، جمشید جهانزاده، مهران رجبی، شیوا خسرومهر، محسن افشانی، سودابه بیضایی، بهار نوحیان، مینا نوروزی، زهره حمیدی، اکبر سنگی، روشنک عجمیان، کاظم هژیر آزاد، مالک سراج، علیرضا اولیا، سوگل طهماسبی، سعیده عرب، فرحناز منافی ظاهر در «بال‌های خیس» به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی بازی کرده‌اند./ایسنا

 از بازیگران بیشتر بدانید

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------