آخرین اخبار فرهنگی - هنری

سیروس مقدم,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره حاج قاسم شد

سیروس مقدم کارگردان نام آشنای تلویزیون به عنوان سازنده مینی‌سریال «ترور» انتخاب شد. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی موسسه…

آنان كه می‌خواستند آبدارچی احمدی‌نژاد باشند حالا دستور او را اجرا نمی‌کننداجرانکردن دستوراحمدی نژاد,انتقادغلامرضاموسوی از شمقدری,اهالی سینما

  مجمع عمومي خانه‌سینما برگزار نشد
  آنان كه می‌خواستند آبدارچی احمدی‌نژاد باشند حالا دستور او را اجرا نمی‌کنند

روز گذشته، روز پرخبری برای اهالی سینما بود؛ روزی که از دو هفته قبل قرار شده بود مجمع عمومی خانه‌سینما در ساختمان سمنان برگزار شود.

دیروز ابتدا نمایندگان صنوف سینمایی شامل غلامرضا موسوی، حسن حسن‌دوست، جعفر صانعی‌مقدم، علی دهکردی، پروین صفری و محمد آلادپوش پس از حضور در ساختمان شماره 2 خانه سینما، اساسنامه 25 صنف سینمایی را برای دریافت رسید به وزارت ارشاد بردند.
به ارشاد رفتند تا اسناد لازم را برای طی‌کردن مراحل قانونی ارائه کنند؛ در حالی که به گفته توحیدی، وزارت ارشاد این اسناد را نپذیرفته است. سپس شش سینماگر نماینده صنوف به محل خانه سینما در خیابان وصال رفتند و در نشستی با خبرنگاران از این روند و عدم همکاری و اجرای دستور بالاترین مقام اجرایی انتقاد کردند. غلامرضا موسوی در این نشست با انتقاد از شمقدری گفت: «کسانی که می‌گفتند می‌خواهند آبدارچی رییس‌جمهوری باشند، حالا دستور رییس‌جمهوری را اجرا نمی‌کنند.»

 

موسوی ادامه داد: «ما با مراجعه به وزارت ارشاد در واقع به آخرین بخش از تعهداتمان در سیزدهم تیر عمل کردیم.» موسوی با انتقاد از رفتارهای معاونت سینمایی آن را غیرعاقلانه خواند و مسئولیت تاثیرات منفی این رفتارها را برعهده معاونت سینمایی دانست.

 

موسوی با انتقاد از اظهارات نیرومند گفت: «متاسفانه ایشان اطلاعات نادرست و غلطی از مسائل دارند.» موسوی با رد اظهارات نیرومند درباره عجله خانه‌سینمایی‌ها برای بازگشایی خانه سینما در این دولت گفت: «در واقع باید بگویم این رییس‌جمهوری است که اصرار دارد خانه سینما در این دولت باز شود.» حسن‌دوست نیز در این نشست گفت: «ما به دنبال کار صنفی هستیم و در این 20ساله هم در همه دولت‌ها کار صنفی کرده‌ایم.» وی ادامه داد: «با جواب منفی که امروز ارشاد به ما داد آن‌ها نشان دادند که خودشان سیاسی‌کارند نه ما.»

 

علی دهکردی هم در این برنامه گفت: «ما به باز شدن خانه سینما بسیار امیدواریم که در دولت بعدی خانه سینما باز شود تا دولت به مسائل کلان‌تری بپردازد.» این نشست خبری در حالی پایان یافت که غلامرضا موسوی در اظهاراتی جالب عنوان کرد كه همچنان به برگزاری مجمع عمومی در ساعات پایانی روز ششم‌مرداد امیدوار هستند.

این در حالی است که شورای‌عالی تهیه‌کنندگان، شنبه شب افطاری‌ای برگزار کردند که در آن نیز همه‌چیز تحت‌تاثیر اتفاقات پیرامون خانه سینما بود.

 

در این برنامه «غلامرضا موسوی»، رییس شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینما، در ابتدای این برنامه به این مسئله اشاره کرد که: «خوشحالیم از این‌که در این گردهمایی با همکارانمان هستیم. اما خوشحال‌تر بودیم اگر با رفتارهای معاونت سینمایی روبه‌رو نبودیم و خبر بازگشایی خانه سینما را داشتیم.

 

این از اتفاقات عجیب این روزگار است. دوستان ریل را عوض کردند و لوکوموتیو به ته دره افتاد. امید داشتیم موقع رفتنشان حداقل اتفاق خوبی بیفتد. به‌هرحال خانه سینما بازگشایی می‌شود چه فردا چه چند روز آینده! اما متاسفم برای دوستانی که تلاش می‌کنند این اتفاق نیفتد.»/بهار

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------