آخرین اخبار فرهنگی - هنری

هالیوود،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

همکاری نویسنده زن ایرانی با مارگو رابی و لانتیموس/ ماجرای زنی که یک سال تمام خوابید!

فیلمی بر اساس رمان آتوسا مشفق، نویسنده زن ایرانی تبار به کارگردانی یورگوس لانتیموس و با تهیه کنندگی مارگو رابی ساخته خواهد…

شب «عاشقانه‌ها»ی احسان خواجه امیری با حضور خانواده و دوستدارانشاحسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری,تولد احسان خواجه امیری,

اگر می‌خواهید احساس حضور در اجرای شب گذشته احسان خواجه امیری را داشته باشید این گزارش را بخوانید؛

شب «عاشقانه‌ها»ی احسان خواجه امیری با حضور خانواده و دوستدارانش

موسیقی ما : محوطه برج میلاد را که نگاه می‌کنی از هر سن و سال و هر تیپ آدمی منتظر ورود به سالن و آغاز برنامه کنسرت هستند. این گستردگی مخاطب را در هواداران و علاقه مندان کمتر خواننده پاپی می‌توان دید. موسیقی احسان خواجه امیری از جوانان تا آدم‌های سن و سال دار مخاطب دارد.

امشب شبِ تولد احسان است، آلبوم جدیدش با عنوان «عاشقانه‌ها» امروز منتشر شده و این اولین اجرای بعد از انتشار آلبوم جدید است. همه این‌ها نوید یک برنامه ویژه‌تر از کنسرت‌های قبلی این هنرمند پرطرفدار موسیقی کشورمان را می‌دهد. این بار انگار قرار است اتفاق‌های تازه‌ای نیز در اجرا رخ دهد و البته همه کسانی که برای امشب و این سانس کنسرت بلیت خریده‌اند نیز به نظر می‌رسد از این موضوع خبر دارند. به بک استیج کنسرت رسیدیم، وقتی که تقریبا همه اعضای خانواده احسان هم در اینجا حضور دارند حدس و گمانمان به واقعیت نزدیک می‌شود.

انتظار‌ها به سر رسید و گروه ارکستر به رهبری زایا سلیمان که چند سالی است ترکیبش حفظ شده است روی استیج می‌آیند و در حالی که کلیپ زیبایی برای معرفی تک تک اعضای ارکس‌تر در حال پخش است و نوازنده‌های نیز هنرنمایی می‌کنند، رونمایی جالبی از تیم هنری این اجرا انجام می‌شود.

نوبت به خود احسان می‌رسد و مثل همیشه با تشویق پرشور هوادارانش روی صحنه‌ای که با گل تزئین شده حاضر می‌شود. اولین جمله احسان درباره روز تولدش است: «همیشه روزهای تولدم روزهای دلگیری برای من بود اما امسال قضیه فرق می‌کند. روز تولد ۲۸ سالگی من تبدیل به بزرگ‌ترین روز زندگی‌ام شده است» و رو به پدر مادرش که در ردیف اول روبه روی‌اش نشسته‌اند می‌کند و ادامه می‌دهد: «از شما واقعا متشکرم.»

کنسرت برای اجرای یک قطعه هیت آغاز می‌شود و مثل همیشه خواجه امیری گرم و صمیمی برنامه‌اش را پیش می‌برد. امشب تولد احسان است و اینکه هر لحظه یکی از خضار نزدیک سن شود و دسته گلی تقدیمش کند دور از انتظار نیست.

برنامه به میانه‌هایش رسیده که احسان می‌خواهد قطعه «نابرده رنج» را بخواند. اما به یکباره صحنه تاریک می‌شود و بچه گروه ارکس‌تر دور احسان جمع می‌شوند و یک کلیپ دیدنی به نمایش در می‌آید. محمد جلیل‌پور مدیر موسسه آوای هنر و تیم خوش ذوق‌اش از جمله علی نیکونیا سورپرایز ویژه‌ای برای خواجه امیری دارند. یک کلیپ که عکس‌های احسان را از دوران طفولیت تا اوج شهرت و محبوبیت به تصویر کشیده، برای حضار به نمایش درآمده و از خوشبختی من است که درست کنار استاد ایرج و همسرش نشسته‌ام و عکس العمل آن‌ها را در مواجهه با عکس‌های دوران کودکی احسان را می‌بینیم؛ «اشک از جشمانشان جاری بود.»

سورپرایز آوای هنری‌ها برای احسان با یک کیک تولد تکمیل می‌شود و هوادارانی هم که با پلاکارد‌های تولدت مبارک در سالن حضور داشتند هر طوری که در توان داشتند برای این جشن کم نگذاشتند.

احسان بعد از تشکر از دست اندکاران این برنامه و به خصوص آقای جلیل‌پور اجرای قطعه «نابرده رنج» را - که خودش یکی از بهترین آثارش می‌داند - آغاز می‌کند که در میانه‌های اجرا مادرش که در تمام طول اجرا گونه‌هایش از اشک خیس بود شاخه گلی تقدیم احسان می‌کند که تا بغض احسان نیز بترکد و با بوسه دستان مادرش صحنه را سرریز احساس این خانواده هنرمند کند.

این شب رویایی که از صبح با انتشار آلبوم و اتفاق‌های خوب برای احسان رقم خورده بود و همچنین حضور هواداران پرشوری که حتی قطعاتی که ساعاتی بیشتر از انتشارشان نمی‌گذشت را در کنسرت هم خوانی می‌کردند، باعث شد احسان با این جمله از همه حضار در سالن تقدیر کند: «در بهترین سالن‌های دنیا اجرا داشتیم از دبی تا آمریکا اما هیچ جا تهران خودمان نمی‌شود.»

اجرای گرم و صمیمی خواجه امیری با قطعات محبوبش از جمله سلام آخر، هر چی آرزوی خوبه، نمی‌دونم، دارم می‌ام پیشت، نمی‌دونی، خوشبختی و البته قطعات تازه از آلبوم جدیدش از جمله احساس آرامش، کجایی، دریا و... پیش رفت تا وقتی که نوبت به اجرای قطعه «دوستی» از آثار پدرش رسید و البته حتما اجرای این قطعه آوازی در حضور استاد سختی‌های خاص خودش را داشت. اما احسان مثل همیشه با تسلط مثال زدنی از عهده ماجرا برآمد و البته از نقطه تواضع رو به پدرش گفت: «جسارت من را ببخشید استاد» و در توصیف اجرایش افزود: «می‌ان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است»

شب به یاد ماندنی کنسرت احسان با اجرای قطعه پرنده تمام شد. احسان در این اجرا بار‌ها از اعضای گروه ارکسترش به ویژه هومن نامداری که تنظیم کننده آلبوم جدیدش نیز هست و همچنین بهرنگ بهادر‌زاده (نوازنده کیبرد و تنظیم کننده قطعات برای کنسرت)، سامان امامی (نوازنده گیتار الکتریک)، احسان نی زن (نوازنده وبلن و کمانچه که هنرنمایی‌اش در قطعه کجایی واقعا دیدنی بود.) و البته رهبر ارکسترش زایا سلیمان تقدیر کرد.

بعد از اتمام کنسرت، بازار عکس و کادو و جشن تولد در بک استیج داغ داغ بود و احسان هدایای نفیسی از شرکت آوای هنر، خانواده و دوستانش دریافت کرد و کیک تولدش را برید تا روز رویایی‌اش با حسن ختام شرینی تمام شود.

 

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری,تولد احسان خواجه امیری,

 

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری,تولد احسان خواجه امیری,

 

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری,تولد احسان خواجه امیری,

 

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری,تولد احسان خواجه امیری,

 

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری,تولد احسان خواجه امیری,

 

 منبع:موسیقی ما

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------