احسان خواجه امیری واقعا خوش لباس است؟احسان خواجه امیری واقعا خوش لباس است؟
یک نگاه اجمالی به سبک پوشش احسان خواجه امیری در کنسرت‌های یک ساله اخیرش کافی بود که بگوییم او در پوشش، طرفدار سبک کلاسیک است. در این گزارش به بررسی سبک وسیاق پوشش‌های او در کنسرت‌های سال 91 پرداخته ایم.
مجله ایده آل:  از قدیم گفته‌اند رنگ رخسار نشان مي‌دهد از سر درون... این حکایت لباس‌هایی است که ما به تن می‌کنیم و آنچه می‌پوشیم بدون هیچ کلامی نشانگر درونیات‌مان و اولین اتفاقی است که ما را به مخاطب می‌شناساند. اما وقتی پای ستاره شدن به میان می‌آید قواعد کمی سخت‌تر که نه مقداری متفاوت‌تر می‌شود.

چهره بودن می‌طلبد که مراقب انتخاب‌هایمان باشیم و متفاوت‌تر از دیگران بپوشيم. لباسی که ما می‌پوشیم شخصیت و سبک و سیاق رفتاری ما را به تصویر می‌کشد و اگر این تعریف درست به کار گرفته شود در مورد حرفه خوانندگی حتی می‌تواند فراتر از این برود و تا حدودی سبک خواننده از سلیقه او در انتخاب شعر گرفته تا موسیقی که روی متن می‌نشاند را هم نشان بدهد.  احسان خواجه امیری، خواننده شناخته شده پاپ ایرانی است.

سبک آهنگ‌های او تا حدی ملایم است و کاراکتر شخصیتی و چهره او مردانه به نظر می‌رسد. یک نگاه اجمالی به سبک پوشش او در کنسرت‌های یک ساله اخیرش کافی بود که بگوییم او در پوشش، طرفدار سبک کلاسیک است. سبک کلاسیکی که به خاطر انتخاب رنگ‌های مناسب با روحیات جوان‌پسندانه مخاطبان او هم به خوبی همراه می‌شود. در این گزارش «نفیسه یزدان‌پناه» كارشناس گرافيك و طراح لباس به برسی سبک وسیاق پوشش‌های او در کنسرت‌های سال 91 پرداخته است.
کلاسیک  می‌‌پوشد
حتی اگر از طرفداران پر و پا قرص احسان خواجه‌امیری نباشید، کافی است نگاهی به تصاویر به جا مانده از کنسرت‌هایش بيندازيد تا با سبک متنوع پوشش او آشنا شوید. آقای خواجه امیری از معدود خوانندگانی است که در اجراهای هر کنسرتش به پوشیدن یک دست لباس اکتفا نمی‌کند، بنابراین نباید انتظار داشته باشید در اجرا او را درست مثل شب قبل ببینید. این توجه به پوشش و در نظر گرفتن تنوع، به‌دليل احترام به مخاطب کاملا قابل تحسین است؛ اما مشروط بر اینکه سبک اصلی پوشش در تمامی شب‌های اجرا حفظ شود.

چون اگر قرار باشد ما از سبک پوشش خواننده به جنس و حال و هوای اجراهای او پی ببریم نباید هر شب یک جور او راروی صحنه ببینیم! به اعتقاد من بهترین ایده برای پوشش یک خواننده این است که یک سبک مشخص برای خودش تعریف کند و همیشه براساس همان سبک اما با طرح‌های متفاوت ظاهر شود. روشی که آقای خواجه‌امیری تا حدودی به آن پایبند است، سبک خوانندگی و ظاهر موقر او ایجاب می‌کند که حتی در انتخاب لباس‌های اسپرت هم تا اندازه‌ای محتاط عمل کند و بیشتر سراغ سبک و سیاق کلاسیک برود.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

 تهران بهمن 91
انتخاب لباس‌ اسپرت برای خواننده‌ پاپ مناسب است. پیراهن سرمه‌ای، شلوار کتان سرمه‌ای و یک سوئی‌شرت آبی‌ آسمانی ميتواند يک ست مناسب را به نمايش بگذارد. به نظر من رنگ آبی با وجودی که در گروه رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد، انتخاب مناسبی برای او در این کنسرت بوده، چرا که از آن دسته از رنگ‌هایی است که ضمن ایجاد آرامش در نگاه مخاطب، حس اعتماد را هم بر می‌انگیزد. انتخاب کفشی به همین رنگ هم باعث شده تا رنگ آبی در پوشش او جریان داشته باشد. اما کمربند؛ به نظر من بهتر بود در این سبک پوشش، به جای انتخاب رنگ مشکی، سراغ یک کمربند به رنگ قهوه‌ای تیره‌ می‌رفت.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

تهران 7 بهمن 91
احسان خواجه‌امیری در این اجرا باز هم سراغ بلوز و شلوار مشکی ساده رفته و همه چیز را به جليقه مخملش سپرده است؛ جليقه مخمل سرمه‌ای با یراق ساتن آبی. همین یراق اجازه می‌دهد او به اندازه کافی روی صحنه به چشم بیايد.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

تهران  11 بهمن 91
پارچه مخمل، پارچه فاخری است بنابراین بخواهید یا نخواهید به ظاهر شما اعتبار می‌دهد، بنابراین می‌توان گفت آقای خواجه‌امیری نگاه مناسبی برای انتخاب جنس این کت داشته است. امادر مورد رنگ، من با رنگ سرمه‌ای چندان موافق نیستم چون در روانشناسی رنگ‌ها این رنگ در گروه رنگ‌هایی قرار می‌گیرد که بیشتر حس تاثیرپذیری را تشدید می‌کند تا تاثیرگذاری را  با این حال باید گفت، مجموعه پوشش او یعنی انتخاب کت سرمه‌ای با شلوار کتان و کالج سرمه‌ای همراه با پیراهن چهارخانه‌ای که آن هم روی اسپرت بودن ظاهرش تاکید دارد پوشش مناسبي بوده‌ است که هم با کنسرت و هم با چهره‌اش هماهنگی دارد.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

تهران  20 بهمن 91
انتخاب پیراهن مردانه و شلوار کتان هر دو به رنگ مشکی كه در عین سادگی به‌دليل تاثیر ناخودآگاه رنگ مشکی، حس اقتدار را در مخاطب ایجاد می‌کند، انتخاب  بدی نیست. با این حال من با این ترکیب به‌دليل سادگی بیش از حد آن چندان موافق نیستم زيرا به هر حال جایگاه او به عنوان نفر اول این مراسم ایجاب می‌کرد که متفاوت‌تر از دیگران لباس بپوشد.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

تهران 25 بهمن 91
نقطه عطف انتخاب لباس خواجه‌امیری در این کنسرت، پوشيدن جلیقه، آن هم از جنس مخمل است. پوشیدن یک پیراهن مشکی ساده با یک شلوارکتان ساده به تنهایی نمی‌توانست او را به قدر کافی روی صحنه متمایز کند. اما انتخاب این جلیقه آن هم به رنگ قهوه‌ای که رنگ ثبات و استواری است و تاثیر ناخودآگاه آن جلب اعتماد مخاطب است، نقطه عطف پوشش او در این کنسرت به شمار می‌آید، به خصوص که برای جنس آن سراغ پارچه فاخری مثل مخمل رفته است. دستبند چرمی او هم یکی دیگر از ذکاوت‌های او در پوشش است. انتخاب این دستبند ضمن همخوانی که با ظاهرش دارد بدون شک خیلی از طرفداران جوانش را راضی می‌کند.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

اراک  بهمن 91
در این کنسرت، خواجه‌امیری سراغ یک دست کت و شلوار ساده به رنگ مشکی رفته است. انتخاب پیراهن مشکی هم نشان می‌دهد او در این مراسم روی انتخاب مشکی به عنوان رنگ غالب پوشش تاکید داشته. استفاده از اين رنگ به هر حال قابل احترام است و به خاطر تاثیر ناخودآگاه رنگ مشکی در مخاطب حس اقتدار را ایجاد می‌‌کند. اما تصویری که در نگاه اول به مخاطب می‌دهد این است که باید منتظر یک اجرای سنگین و کاملا کلاسیک از خواننده پاپ محبوبش باشد!

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

 چالوس فروردين 91
نمی‌توان منکر شد که انتخاب کت با چهره مردانه احسان خواجه‌امیری همخوانی عجیبی دارد و ناخوادآگاه کلاسیک بودن ظاهر او را حفظ می‌کند. اتفاق خوب این ماجرا درست زمانی است که او درست مثل این کنسرت سراغ کت‌ اسپرت می‌رود و با پوشیدن شلوار جین از آن حالت مردانه در می‌آید و در عوض کمی اسپرت‌تر به نظر می‌آید تا با حال و هوای یک كنسرت پاپ همسوتر باشد.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری


 29کیش خرداد 91
احسان خواجه‌اميري این بار سراغ کت و شلوار رفته آن هم در طیف رنگی کرم و قهوه‌ای. یک کت قهوه‌ای تیره که به هر حال رنگ ثبات و اصالت است و اجازه می‌دهد دیگران بیشتر روی او حساب باز کنند! اما ترکیب آن با شلوار کرم و بلوز مشکی یک ترکیب کلاسیک است که بدون شک طرفداران زیادی دارد اما نمی‌توان منکر شد که سادگی بیش از حدی دارد.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

تهران- 8 آبان 91
من میان کنسرت‌های آبان‌ماه آقای خواجه‌امیری بیشترین امتیاز را به این ترکیب می‌دهم. چون در این ترکیب، او علاوه بر انتخاب درست جنس(پارچه مخمل) انتخاب رنگ درستی هم داشته است. زرشکی از آن رنگ‌های گرمی است که علاوه بر اینکه نشانگر احساسات، هیجان و سرعت است شخص را در نگاه مخاطب فردی با نفوذ و پرانرژی نشان می‌دهد و این همه ویژگی‌هایی است که یک خواننده در اجرای کنسرتش به آن نیاز دارد.

احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری

تهران- 13 آبان 91
یک ظاهر کاملا متفاوت! این بار بیش از هر چیز اسپرت بودن خواجه‌امیری به چشم می‌آید. انتخاب شلوار جین آن هم به رنگ روشن فقط مناسب خواننده‌ای است که قرار است پاپ بخواند، بنابراین جای خرده گرفتن باقی نمی‌ماند به خصوص که خواجه‌امیری یک کت اسپرت روشن را برای این ترکیب انتخاب کرده است. تکه‌دوزی‌های روی آستین کت او هم تاکید مناسب دیگری است که نشان می‌دهد، او برای رسیدن به این ظاهر اسپرت کاملا برنامه‌ریزی شده اقدام کرده است..../bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------