سروش جمشیدی: تیپ «قیمت» نظر خودم بوداخباربازیگران,اخبارهنرمندان,سروش جمشیدی

بازیگر «قیمت» دورهمی گفت: تکه کلام «گل من» و صدا و نحوه صحبت کردن و کج راه رفتن «قیمت» نیز یکی از پیشنهادهای خودم بود که بعد از تایید کارگردان از آن استفاده کردم.

 دیباچه، «سروش جمشیدی» بازیگر تلویزیون در پاسخ به اینکه کار طنز در تلویزیون باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا موفقیت کسب کند گفت: نکته ای که من خودم در کار به آن توجه می کنم به روز بودن است تا از اتفاقات و موقعیت ها و بداهه ها عقب نمانم. شاید یکی از دلایلی که آقای مدیری همیشه در کارشان موفق بودند و خیلی وقت‌ها از زمان خودشان جلوتر بودند، این بوده که به عنوان کارگردان و ایده پرداز و بازیگر توانسته همزمان و یا حتی هر از گاهی جلوتر از زمانه خودش باشد.

 

سروش جمشیدی با بیان اینکه زمانی کمدی کلامی باب بود و مردم را می خنداند، اظهار کرد: چند سالی است که کلام جایگاهی ندارد و شیوه اجرا و کمدی موقعیت بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرد.  سروش جمشیدی با بیان اینکه قدیم خنداندن مردم آسان بود اما الان سخت می خندند، توضیح داد: بخشی از دلیل سخت خندیدن مردم به شرایط بر می گردد چراکه الان اگر توجه کرده باشید لطیفه تعریف کردن هم کم شده است چون مردم سرشان به فضای مجازی مشغول است و از این طریق اشباع شده اند. بنابراین یک بازیگر کمدی باید به شیوه کارش فکر کند تا بتواند مورد آسی رو کند و مخاطب سخت پسند را بخنداند. البته ما در ایران با توجه به سازگاری فرهنگی مان، تنها از چند شاخه کمدی می توانیم بهره بگیریم و این موضوع نیز کار ما را محدود می کند. به همین دلیل و با وجود چنین محدودیت هایی باید با شیوه ای صحیح کار کنیم تا مردم بخندند.

 

وی، عامل دیگر سخت خندیدن مردم را فیلمنامه دانست و گفت: اگر کار طنزی قصه و موقعیت نداشته باشد، هر چقدر بازیگر و کارگردان خوب باشند، موفق نخواهد بود چون مردم در حال حاضر به موقعیت طنز می‌خندند. دست های بازیگران طنز رو شده و اگر منِ بازیگر در کارم خلاقیت و فکر خرج دهم، به موفقیت می‌رسم.

 

بازیگر نقش «قیمت» در مجموعه «دورهمی» همچنین در پاسخ به اینکه کار با مهران مدیری چه ویژگی‌هایی دارد؟ گفت: کار آقای مدیری معمولاً تیپ و تیپ کاراکتر است و آدم های قصه هایش فانتزی هستند. چون از مخاطب خود شناخت کامل دارد و موقعیت را خوب می شناسد، از کاراکترها درست استفاده می کند و نتیجه خوبی هم می گیرد.

 

وی با بیان اینکه جنس کار مهران مدیری را همیشه دوست داشته ام، اظهار کرد: من سعی کردم تیپ هایم در کارهای آقای مدیری به واقعیت نزدیک باشد تا برای مخاطب باورپذیرتر باشم. «قیمت» در «دورهمی» دستفروشی است که با صدا و فیزیک خاصی سعی کرده ام از آن یک دستفروش واقعی بسازم چراکه حس می کنم کاراکترهایی که از دلِ مردم بیایند بیشتر به دلِ مردم می نشینند.

 

بازیگر سریال «در حاشیه» در پاسخ درباره اینکه تکه کلام ها و نحوه صحبت «قیمت» پیشنهاد چه کسی بود؟ توضیح داد: همیشه سعی کرده ام متناسب با کارکتری که بازی می کنم، تکه کلام یا نحوه صحبت کردن پیشنهاد دهم و این موضوع زمانی اتفاق میفتد که با لباس کاراکتر زیر دست گریمور می‌نشینم. تکه کلام «گل من» و صدا و نحوه صحبت کردن و کج راه رفتن «قیمت» نیز یکی از پیشنهادهای خودم بود که بعد از تایید کارگردان از آن استفاده کردم. همچنین با توجه به اعتماد آقای مدیری سعی کردم ویژگی های دیگری را نیز به این کاراکتر اضافه کنم.

 

وی با بیان اینکه کار با مهران مدیری را دوست دارد، گفت: در کارم بعد از خدا مدیون آقای مدیری هستم و به خاطر اسم و اعتبار ایشان، توانستم دیده بشوم و جدای از این موضوع به خاطر دینم به آقای مدیری، اگر برای کاری به من پیشنهاد بدهند بدون درنگ می پذیرم. اما برای کار با کارگردانان دیگر ترجیح می دهم ابتدا کار را بخوانم و بعد قبول کنم.

 

سروش جمشیدی در پایان تاکید کرد: مهران مدیری در خندیدن و خوشحالی مردم سهم بزرگی داشته است و نباید یادمان برود که وی در حال خوب مردم تاثیرگذرا بوده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------