وزیر نفت: پیشنهادهای خوبی برای سوآپ گازی به روسیه دادیموزیر نفت ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
اوجی در خصوص توافقاتی که در سفر به روسیه در بخش های مختلف اقتصادی حاصل شده توضیحاتی را ارائه داد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ اوجی گفت: از بدو ورود به روسیه جلساتی با کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه داشتیم و در محور‌های مختلف انرژی، راه و ترابری، جهاد کشاورزی و وزارت نیرو تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد.

 

وزیر نفت در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب گفت: در حوزه انرژی در بخش بالادست؛ توسعه میادین نفتی و گاز و در بخش پایین دست در بحث توسعه پتروپالایشگاه‌ها، پتروشیمی و انتقال تجهیزاتی که در حوزه صنعت نفت و گاز ما راهبردی است، تصمیماتی گرفتیم.

 

ایران دارای دومین ذخائیر گازی جهان است و روسیه هم در رتبه اول قرار دارد و دو طرف ظرفیت های خوبی برای توسعه  همکاری ها در حوزه بازار انرژی دارند.

 

به گفته اوجی نقشه جامع همکاری مشترک از قبل تهیه کرده بودیم و بر اساس این نقشه به توافقاتی رسیده ایم که به عقد قرارداد  هم ختم می شود.

 

اوجی گفت: کشور روسیه هم عضو اوپک پلاس است و دیدگاه های ما در بازار انرژی به هم نزدیک است. پیشنهادت خوبی در حوزه سوآپ گازی به طرف روسی داده ایم.

 

حدود یک ماه و نیم پیش توافقاتی در بخش سوآپ گازی ترکمنستان از خاک ایران به آذربایجان شکل گرفته بود که به گفته وزیر نفت اکنون زیرساخت مهیا است و آمادگی تجارت گاز از روسیه و آذربایجان به ایران را داریم  و پیشنهاد تبدیل گاز به ال ان جی و صادرات آن به طرف روسی داده شده است که می تواند در منطقه تحول ایجاد کند.

 

کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه تاکنون ۱۵ دور در تهران و مسکو برگزار شده است و وزیر نفت هم اکنون به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی در مسکو حضور دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------