آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

آمریکا: رفتار ایران در خلیج فارس را محدود کردیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی موثر بودن ساز و کار فشار حداکثری کاخ سفید بر ایران شد. به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی مدعی…


کانادا: قسم می‌خوریم خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی پاسخ همه سوالات خود را پیدا کنند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر خارجه کانادا
وزیر خارجه کانادا امتناع ایران از تحویل جعبه سیاه را مخالف پروتکل‌های بین المللی دانست. 

 به گزارش ایلنا به نقل از د استار، کانادا عصبانیت خود را در مورد تأخیر «بی‌سابقه» در تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی توسط ایران اعلام کرد. 

 

فرانسوا فیلیپ شامپین، وزیر خارجه کانادا در این باره مدعی شد: ادامه امتناع ایران از تحویل جعبه‌های سیاه هواپیما، مخالف پروتکل‌های بین‌المللی است و برای تحقیقات در مورد سقوط این هواپیما مخرب است. 

 

وی گفت: راه کشف حقیقت، تحلیل  محتوای جعبه‌های سیاه است. بنابراین به وضوح ما از ایران می‌خواهیم که در این راستا حرکت کند.

 

وزیر امور خارجه گفت: قسم می‌خوریم خانواده‌های قربانیان پاسخ همه سوالات خود را در مورد این فاجعه وحشتناک پیدا کنند. همچنان به فشار برای پاسخگو ساختن ایران ادامه می‌دهیم.

 

ایران بدون اوکراین جعبه سیاه را بررسی نمی‌کند

دبیر شورای امنیت اوکراین تاکید کرد که هیچ کسی بدون اوکراین اجازه بررسی جعبه سیاه را ندارد

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اطلاعات مستقل اوکراین، اولنسکی دانیلوف، دبیر شورای امنیت در مورد جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی گفت: من این اطمینان را به شهروندان اوکراینی می‌دهم که هیچ کسی بدون کارشناسان اوکراین حق ندارد به جعبه سیاه دست بزند. ایران هم نمی‌تواند بدون اوکراین اطلاعات جعبه سیاه را تحلیل کند. آن‌ها در حال حاضر در تهران هستند. هیچ کسی، نه وزیر دفاع و نه کسی دیگر آن‌ها را لمس نمی‌کند.

 

دانیلوف در ادامه افزود: من نمی‌خواهم از اتفاق‌ها پیشی بگیرم اما این روند در حال اجرا است و تحت کنترل است. باور کنید که غرامت‌ها به اندازه کافی خواهند بود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------