آخرین اخبار سیاست خارجی


بنت ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بنت: جنگ علیه ایران ادامه خواهد داشت/هماهنگی با روسیه ادامه خواهد داشت

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد تا زمانی که وی در قدرت است اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد. به گزارش ایسنا ؛ نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با…

جروزالم پست: ایجاد خسارت در حمله پهپادی به مرکز تولید سانتریفیوژ ایران در کرجروزنامه نیویو.رک تایمز نیز در گزارشی ادعا کرده این مرکز در لیست اهداف هسته ای ایران بوده که مشخصات آن سال گذشته (2020) از سوی اسراییل در اختیار دولت ترامپ قرار گرفته بود.

روزنامه اسراییلی "جروزالم پست" در گزارشی مدعی شد در حمله پهپادی بامداد روز چهارشنبه (دیروز) به یک مرکز تولید سانتریفیوژ در نزدیکی شهر کرج ایران، خسارات سنگینی به بار آمده است.

 

به گزارش عصرایران، این روزنامه اسراییلی مدعی شده مستنداتی از خسارات سنگین در اختیار این روزنامه قرار گرفته که به تنهایی قادر به راستی آزمایی آن نیست.

 

مقامات ایران دیروز اعلام کردند یک حمله پهپادی به یک مرکز وابسته به سازمان انرژی اتمی در غرب تهران را خنثی کرده اند و این "حمله ناموفق" هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

 

رونمایی از نسل جدید سانتریفیوژهای پیشرفته تولید ایران در روز ملی فناوری هسته ای در تهران/ عکس آرشیوی/ وانا

هسته ای ایران ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

سایت نور نیوز وابسته به شورای عالی امنیت ملی دیروز در خبری با تایید انجام یک حمله پهپادی ناموفق اعلام کرده چگونگی این رویداد و شناسایی عوامل آن از سوی مراجع مسئول در دست بررسی و پیگیری است.

 

جروزالم پست در گزارش خود درباره این حمله پهپادی نوشت: اگرچه ایران دیروز ادعا کرده است که عملیات خرابکاری ناکام مانده و خسارتی به دنبال نداشته است، اما نشانه های محکمی به روزنامه جروزالم پست رسیده که خلاف این ادعا را ثابت می کند، هرچند راهی برای تأیید مستقل وجود ندارد.

 

به نوشته جروزالم پست: گزارش سال 2017 موسسه علوم و امنیت بین الملل اظهار داشته که در سال 2011 ، سازمان مجاهدین خلق (منافقین) این محل را که سایت "تبا " (TABA) نامیده می شود، به عنوان یکی از سایت های تولید سانتریفیوژ ایران در نزدیکی شهر کرج افشا کرده است.

 

در این گزارش همچنین گفته شده كه در این سایت اجزای سانتریفیوژ در سه كارگاه مجزا ساخته می شوند.

 

به نوشته این روزنامه اسراییلی راستگرا : ساعاتی پس از گزارش جروزالم پست ، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا بامداد پنج شنبه به نقل از  یک مقام ارشد اطلاعاتی ایران گفت که این حمله یکی از مراکز اصلی تولید سانتریفیوژها در ایران معروف به "شرکت فناوری سانتریفیوژ ایران"( TESA)  را هدف قرار داده است.

 

بر اساس گزارش نیویورک تایمز این مرکز از جمله اهدافی بوده که سال گذشته توسط اسراییل به عنوان لیست اهداف تاسیسات هسته ای ایران در اختیار دولت ترامپ قرار داده شده بود.

 

گفته می شود این حادثه توسط مقامات ایرانی در دست بررسی است. هنوز مشخص نیست که این حمله چگونه از داخل ایران انجام شده است.

 

خبرگزاری مهر ایران روز چهارشنبه گزارش داد که در این "حمله ناموفق" از یک "کواد کوپتر" استفاده شده است، اما پهپاد مورد استفاده در نهایت سرنگون شده است.

 

در اوایل روز گذشته نیز خبرگزاری ایرانی ایلنا گزارش داد که یک پهپاد مجموعه صنایع دارویی "برکت" در کرج را هدف قرار داد، که در حال تولید واکسن ویروس کرونا است، اما متعاقبا این خبر از خروجی این خبرگزاری حذف شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------