آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,انتخابات آمریکا

۴۹ میلیون نفر در رای گیری زودهنگام آمریکا رای دادند/ سی ان ان: باید پیروز مناظره با ترامپ شد

با پایان آخرین دور از مناظره دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه ، آمریکایی های بی توجه به آن، تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیون نفر آرای خود را در رای…


وزارت امنیت داخلی آمریکا تمایلی به ادامه بررسی‌ها درباره مداخله روسیه در انتخابات ندارد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , برایان مورفی
براساس شکایت یک افشاگر، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا به یک مشاور ارشد سابق گفته است تا ارزیابی ها درباره تهدید مداخله روسیه در انتخابات سوم نوامبر را متوقف کرده و فعالیت برترپنداران سفید در آمریکا را کم اهمیت جلوه دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، برایان مورفی که سابقا معاون اطلاعاتی وزیر امنیت داخلی آمریکا بود، با تنظیم متن شکایتی اعلام کرد، چاد وولف به عنوان سرپرست این وزارتخانه در اواسط مه به او گفت تا به جای این کار روی تهدیدهای مداخله سیاسی از جانب چین و ایران متمرکز شود و مداخله گروه های جناح چپگرا در بی نظمی داخلی را پررنگ کند.

 

این افشاگر به نقل از سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت، چنین دستوری از جانب رابرت اوبراین که مشاور امنیت ملی کاخ سفید است، ابلاغ شده بود.

 

کاخ سفید و وزارت امنیت داخلی آمریکا از اظهارنظر درباره این شکایت خودداری کردند.

 

سارا ماتئوز، سخنگوی کاخ سفید گفت: اوبراین هرگز به دنبال دیکته تمرکز جامعه اطلاعاتی بر روی تهدیداتی که انسجام انتخابات ما را تهدید می کنند یا هر موصوع دیگری نبوده است؛ هر نوع اظهارنظری از سوی یک کارمند سابق ناراضی که من هرگز او را ندیده یا اسمش را نشنیده ام، نادرست و افتراست.

 

در همین حال الکسی وولتورنیست، سخنگوی امنیت داخلی آمریکا افزود: ادعای آقای مورفی حقیقت ندارد.

 

ارزیابی های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر عملیات نفوذ روسیه با هدف تحریف انتخابات ۲۰۱۶ به نفع دونالد ترامپ جمهوری خواه بر بیشتر ریاست جمهوری او سایه انداخت و تحقیقات مرتبط به آن از سوی ترامپ به عنوان "حقه" رد شد. ترامپ بارها ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را که دولتش این مداخله انتخاباتی را رد می کند، مورد ستایش قرار داده است.

 

مقام های آمریکایی مدعی هستند که روسیه، چین و ایران برای نفوذ در انتخابات ۲۰۲۰ میان ترامپ و رقیب جمهوری خواهش جو بایدن تلاش می کنند.

 

در شکایت برایان مورفی آمده است که او از انجام دستور وولف سرپیچی کرد چون اجرای آن "کشور را در معرض خطر اساسی و خاص" قرار می داد.

 

به گفته این افشاگر، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا یک بار دیگر در ژوئیه به این کارمند گفت که یک اطلاعیه اطلاعاتی درباره تلاش های روسیه برای "انتشار اطلاعات نادرست" نباید منتشر شود چون باعث خواهد شد که دونالد ترامپ بد دیده شود. مورفی گفت که با این اقدام مخالف است و در پاسخ به او گفته شد که از جلسات آتی مرتبط با این موضوع حذف می شود.

 

برایان مورفی روز سه شنبه در دفتر بازرس کل وزارت امنیت داخلی آمریکا شکایتی تنظیم کرد. طرح این شکایت روز چهارشنبه از سوی کمیته اطلاعات تحت کنترل دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا علنی شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------