رئیس جمهور منتخب آمریکا: ترامپ تاکنون هیچ تماسی با من نگرفته/بایدن نامزد ریاست سازمان سیا در دولت خود را معرفی کرد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
جو بایدن با اشاره به اقدامات رئیس جمهور فعلی آمریکا درباره نتایج انتخابات گفت: ترامپ تاکنون و پس از اعلام نتایج انتخابات، هیچ تماسی با من نگرفته است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن  نامزد منتخب حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، با بیان اینکه پس از صدور مجوز آغاز فرآیند انتقال قدرت از سوی رئیس اداره خدمات عمومی، تیم انتقالی من با تیم ترامپ تماس‌هایی را برقرار کرده است، گفت: دونالد ترامپ، پس از اعلام نتایج و پیروزی در انتخابات هیچگونه تماسی با من برقرار نکرده است.

 

وی در ادامه به اقدامات ترامپ و طرفداران وی برای زیرسوال بردن نتایج انتخابات اشاره کرد و گفت: من مطمئن بودم که در این انتخابات پیروز شده ام.

 

بایدن همچنین طی اظهاراتی به روند شیوع ویروس کرونا در آمریکا اشاره‌ای داشته و اعلام کرده است که، روزانه در حدود ۱۶۰ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا می‌شوند.

 

رئیس جمهور منتخب آمریکا با بیان اینکه، بیمارستان‌ها مملو از بیماران مبتلا به کرونا هستند، تاکید کرد: به مردم آمریکا قول می‌دهم که زندگی آن‌ها را از کرونا پس می‌گیریم.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

بایدن نامزد ریاست سازمان سیا در دولت خود را معرفی کرد

رئیس جمهور منتخب آمریکا، مشاور امنیت ملی دولت اوباما را نامزد ریاست آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا کرد. 

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در راستای تکمیل کابینه آینده خود توماس دانیلون را نامزد ریاست آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کرد.

 

بر این اساس، دانیلون که از همکاران قدیمی بایدن محسوب می شود، پیش تر در دولت باراک اوباما، مشاور امنیت ملی آمریکا بود.

 

انتخاب اعضای کابینه بایدن در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تاکنون از پذیرش نتایج انتخابات خودداری کرده است. ترامپ معتقد است در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به صورت گسترده در ایالت های کلیدی تقلب صورت گرفته است. با این حال، وی در روزهای گذشته دستور انتقال قدرت به تیم بایدن را صادر کرده است اما تاکید دارد به روند شکایت قضایی خود درباره تقلب در انتخابات ادامه خواهد داد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------