X

اخبار پزشکی


کووید۱۹,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

۲۸۶ فوتی جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان از ۷۷هزار نفر گذشت

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار…

آیا پس از زدن واکسن کرونا می‌توانم دیگر ماسک نزنم؟اخبار,اخبار پزشکی,زدن ماسک پس از تزریق واکسن کرونا
واکسیناسیون کرونا در کشورهای گوناگون در حال آغاز شدن است و یک پرسش رایج این است که آیا پس از واکسن زدن می‌توان دیگر ماسک نزد؟

به گزارش همشهری آنلاین، پاسخ به چند دلیل منفی است و ماسک زدن و حفظ فاصله اجتماعی هنوز برای مدتی پس از واکسن زدن توصیه می‌شود.

 

دلیل اول این است که نخستین واکسن‌های کرونا نیاز به دو تزریق دارند؛ دومین دوز واکسن فایزر سه هفته پس از دوز نخست و دومین دوز واکسن مدرنا چهار هفته پس از دوز نخست تزریق می‌شود. از طرف دیگر اثر واکسیناسیون عموما فوری نیست.

 

همچنین هنوز معلوم نیست واکسن‌هایی مانند واکسن‌های فایزر و مدرنا افراد را به طور کامل در برابر عفونت کرونا محافظت می‌کنند یا فقط از بیماری علامت‌دار جلوگیری می‌کنند. بنابراین افراد واکسن‌زده ممکن است هنوز دچار عفونت با کروناویروس شوند و گرچه به میزان بسیار پایین‌تر آن را به دیگران منتقل کنند.

 

از طرف دیگر هنگامی که عرضه واکسن شروع به افزایش یافتن کند، تزریق واکسن به میلیون‌ها نفر ماه‌ها طول می‌کشد.

 

همچنین آزمایش واکسن در کودکان تازه آغاز شده است و تزریق واکسن به آنها تا زمانی که بررسی‌ها بی‌خطربودن و اثربخش واکسن در آنها هم ثابت نشود، شروع نخواهد شد.

 

ایمنی جمعی هنگامی ایجاد می‌شود شمار کافی افراد حاضر به واکسن زدن شوند و شمار کافی واکسن هم در اختیار باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------