اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت

وزارت بهداشت: داروی امام کاظم(ع) برای کرونا قابل بررسی است

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۸۵ ادعای طب سنتی برای کرونا بررسی شده و ۱۹ ادعا به مرحله…


تغییر در شبکیه چشم بیماران مبتلا به آلزایمر ملایم اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,شبکیه چشم
محققان اسپانیایی برای اولین بار موفق به شناسایی تغییراتی در میزان ضخامت شبکیه چشم افراد مبتلا به آلزایمر ملایم شده اند.  

به گزارش فارس به نقل از مدیکال نیوز، بررسی‌های پژوهشگران اسپانیایی ثابت می‌کند ضخامت شبکیه چشم افرادی که به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شوند، کاهش می یابد و التهاب هایی در این بخش از چشم رخ می دهد که نشانه ای قطعی از آغاز روند مخرب بیماری مذکور است. 

 

این محققان برای اولین بار پی برده اند که ابعاد و اندازه این بخش از چشم در بیماران الزایمری تغییر می کند و نکته مهم این است که تغییرات یادشده در همه مبتلایان به آلزایمر مشابه در یک بخش خاص از شبکیه رخ می دهد.

 

در برخی از این بیماران شبکه عصبی بخش شبکیه چشم هم تحلیل می رود و همین مساله باعث وقوع التهاب های عصبی می گردد. پژوهشگران امیدوارند با بررسی دقیق تغییرات شبکیه چشم در مراحل اولیه ابتلا به آلزایمر بتوان به راه حلی برای مقابله با این مشکل و سایر عوارض ابتلا به این بیماری خطرناک دست یافت.

 

تحقیقات فعلی حاکیست اولین تغییرات ناشی از آلزایمر در شبکیه چشم، در منطقه ماکولای ان آغاز می شود. این منطقه حساس ترین بخش از شبکیه چشم بوده و برای کنترل بینایی و درک رنگ ها به کار می رود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------