۸ خیابان مشهور جهان (+تصاویر)برخی از خیابان های جهان آنقدر مشهورند که نامشان حداقل یک بار به گوش همه ما رسیده است. .

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  خیابان های معروف جهان، هر یک به خاطر ویژگی خاصی که دارند شهرت پیدا کرده  و مسافران زیادی را به سمت خود جذب کرده‌اند. از شانزلیزه در پاریس تا وایا مونته ناپلئون خیابان های مشهوری هستند که تقریبا همه ما حداقل یک بار نامشان را شنیده ایم.

در ادامه با ما همراه باشید تا مطالبی در مورد برخی از خیابان های مشهور جهان به نظرتان برسانیم.

تقاطع شیبویا – توکیو، ژاپن

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


خیابان شیبویا که در ژاپن واقع شده، در زمان اوج  ترافیک بالغ بر یکهزار نفر انسان را در خود می بیند؛ از همین رو اکثر گردشگران اعتقاد دارند که این خیابان زنده ترین خیابان جهان است.

اورکارد رود – سنگاپور

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


اورکارد به معنای شکوفه زار می باشد که در دهه ۱۸۰۰ میلادی روی این خیابان گذاشته شده است. در همان سال ها این منطقه باغ بزرگ میوه و مزارع فلفل بوده است. امروزه نیز با اینکه این خیابان فقط ۲.۵ کیلومتر امتداد دارد اما یکی از محبوب ترین مراکز خرید سنگاپور و همچنین یکی از مشهورترین خیابان های خرید آسیا محسوب می شود.

لاس‌وگاس استریپ – لاس‌وگاس، آمریکا

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


لاس‌وگاس استریپ یک منطقه شهری در لاس وگاس به شمار می رود که بیشتر به خاطر داشتن هتل های مشهور و درخشان شخهرت جهانی پیدا کرده است.

خیابان لا رامبلا – بارسلون، اسپانیا

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


یکی از پرازدحام ترین پیاده‌روهای بارسلون خیابان لا رامبلا است و از پلاسا د کاتالونیا (میدان کاتالونیا) تا بنای یادبود کریستف کلمب در پورت بل ادامه دارد. در نظرسنجی‌های انجام شده لا رامبلا که در مرکز شهر بارسلون واقع شده، جزو محبوبترین ها از نگاه گردشگران انتخاب شده است.

بلوار شانزلیزه – پاریس، فرانسه

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


 بلوار شانزلیزه که برای ما ایرانی ها بسیار آشناست، بی شک یکی از زیباترین بلوارهای جهان بشمار می آید. این معبر اصلی شهر پاریس اعیان‌نشین محسوب می‌شود و خود فرانسوی‌ها آن را «زیباترین خیابان جهان» می‌نامند. وجود کافه ها، فروشگاه و سالن های تئاتر بی نظیر در کنار این خیابان، روزانه گردشگران و مسافران زیادی را به شانزلیزه می کشاند.

وال‌استریت – نیویورک، آمریکا

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


نام وال استریت  همیشه یادآور مسائل مختلف برای افراد گوناگون بوده است. خیابان معروف محله منهتن، در نیویورک آمریکا، بزرگ‌ترین بورس جهان از نظر میزان معاملات و حجم مالی و همچنین مرکز بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی این کشور پهناور بشمار می‌رود. از نگاه برخی وال استریت مهمترین مرکز اقتصاد جهان است.

رویال مایل- ادینبورگ، اسکاتلند

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


همانگونه که از نام این خیابان مشخص است حدود یک مایل طول دارد و از همین رو چشم انداز زیبایی در منطقه ایجاد کرده است. رویال مایل سرشار از مکان های گردشگری است که از مهمترین آنها می توان به قلعه ادینبورگ و کاخ هالیرودهاوس اشاره کرد.

اَبی رود – لندن، انگلستان

اخبار,اخبارگوناگون,  ۸ خیابان مشهور جهان


به خاطر جلد آلبوم موسیقی گروه بیتلز در سال ۱۹۶۹، این خیابان را بیشتر مردم جهان می شناسند. از این رو بیشتر گردشگران نیز برای بازسازی عکس بیتل ها به این خیابان در شهر لندن می روند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------