شکرگزاری شبانه از خدا: صوت فارسی + 50 بهانه شکرگزاری شبانهشکرگزاری شبانه از خدا

 

ما انسان‌ها معمولا زمانی متوجه ارزش هر چیزی می‌شویم که آن را از دست بدهیم، در غیر این صورت کم پیش می‌آید که برگردیم و با دیدن اجزای مختلف زندگی قدردان آن‌ها باشیم. برای مثال در حالت عادی راه می‌رویم، با دست‌هایمان فعالیت می‌کنیم، می‌بینیم، می‌شنویم و... اما هیچ‌کدام از آن‌ها با ذهن آگاهی نیست و تنها زمانی متوجه ارزش آن می‌شویم که به دلیل یک سرماخوردگی کوچک انرژی و توان راه رفتن و فعالیت کردن نداشته باشیم. به همین دلیل شکرگزاری شبانه به ما کمک می‌کند تا عناصر مهم زندگی خود را شناسایی کرده و با آگاهی و قدردانی بیشتر از آن‌ها استفاده کنیم.

 

آهنگ مدیتیشن شکرگزاری از وب سایت آرامیا (صوت مدیتیشن شکرگزاری با زبان فارسی برای سپاسگزاری شبانه از خداوند)

 

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت سلامتی

یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین دارایی‌های ما در زندگی سلامتی است. تا زمانی که سلامتی داریم می‌توانیم برای اهداف خود تلاش کنیم، با اطرافیان خود ارتباط بگیریم، تجربه کسب کنیم و از روزهای خوب و بد زندگی خود استفاده کنیم بنابراین خوب است زمانی را برای شکرگزاری شبانه بابت سلامتی سپری کنیم تا با ذهن آگاهی بیشتر از سلامت بدن خود بهره ببریم. در این بخش جملاتی برای ایده گرفتن شما آورده شده است تا در شکرگزاری خود استفاده کنید:

خدایا ممنونم بابت اینکه می‌توانم با چشم‌هایم تمام رنگ‌ها، اشیا، اتفاقات و محیط اطرافم را ببینم.

خدایا ممنونم که می‌توانم صدای عزیزانم را بشنوم و از شنیدن صدای طبیعت احساس لذت و آرامش کنم.

خدایا ممنونم که می‌توانم با لمس آغوش عزیزانم احساس قدرت و عشق را تجربه کنم.

خدایا سپاسگزارم بابت حس خوب بوییدن غذای گرمی که توسط مادر آماده شده است.

خدایا شکرگزارم که به من توان دیدن خطرات و شنیدن صداهای هشدار را دادی تا بتوانم از خودم محافظت کنم.

خدایا سپاس برای داشتن توانایی چشیدن طعم‌های مختلف و متنوع خوراکی‌های دنیا.

خدایا شکر برای داشتن توانایی شنیدن تجارب دیگران و داشتن قدرت تفکر و یادگیری.

خدایا شکر بابت حس خوب راه رفتن در خیابان‌های شهر و توانایی ورزش کردن.

خدایا سپاس برای داشتن ذهنی توانا در ثبت خاطرات خوب و بد زندگی که هر کدام تجربه‌ای می‌شود برای آینده.

خدایا ممنون بابت داشتن قلب و ریه سالم که اکسیژن زندگی مرا فراهم می‌کنند.

 

Another leading researcher in this field, Dr. Martin E.P. Seligman, a psychologist at the University of Pennsylvania, tested the impact of various positive psychology interventions on 411 people, each compared with a control assignment of writing about early memories. When their week's assignment was to write and personally deliver a letter of gratitude to someone who had never been properly thanked for his or her kindness, participants immediately exhibited a huge increase in happiness scores. This impact was greater than that from any other intervention, with benefits lasting for a month.

 

ترجمه: طی یک تحقیق که توسط مارتین سلیگمن، روانشناس معروف انجام شد، 411 نفر تکالیفی برای سپاسگزاری از اطرافیان دریافت کردند. در انتها مشخص شد. در نهایت نتایج این تحقیق نشان افراد سپاسگزار، بعد از این عمل با افزایش شادی روبرو شده‌اند! منبع: harvard

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت خانواده

اگر بخواهیم به‌شکل اصولی شکرگزاری و سپاسگزاری را به جای بیاوریم، به نحوی که واقعا باعث شود نگاه‌مان به زندگی تغییر کرده و احساس خوبی پیدا کنیم، باید آن را به‌شکل دقیق انجامش بدهیم! در واقع شکرگزاری بابت داشتن خانواده، انتخاب خیلی خوبی است.

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت خانواده

 

خانواده اولین جایی است که انسان چشم به دنیا باز می‌کند و تمام اولین‌های زندگی‌اش را تجربه می‌کند. اعضای خانواده همان افرادی هستند که ما در ارتباط با آن‌ها الفبای زندگی را از همان روزهای اول زندگی می‌آموزیم. حرف به حرف زندگی از شاد بودن، قدرت، لذت، عشق و احترام گرفته تا گریه کردن، احساس تنهایی، ترس، احساس گناه، شکست و خشم همگی الفبای زندگی‌ای هستند که ما از خانواده آغاز می‌کنیم پس باید بابت آن شکرگزار باشیم. چند نمونه از جملات شکرگزاری شبانه از خدا بابت خانواده عبارت‌اند از:

خدایا ممنون بابت تجربه زندگی با مادری که تنها با به آغوش کشیدن، به من احساس عشق و دوست داشته شدن را تزریق کرد.

خدایا شکر بابت داشتن مردی به نام پدر که با قدرت و استحکام خود به من فهماند که از حمایت فردی چون کوه برخوردارم و هیچ‌گاه تنها نیستم.

خدایا سپاس برای داشتن فردی که میدانم در هر لحظه شاد یا غمگین، سخت یا آسان زندگی‌ام تنها به اندازه یک تماس و گفتن سلام خواهر با من فاصله دارد.

خدایا شکرگزارم بابت داشتن فردی که هم مانند یک دوست، همراه است و هم مانند یک پدر حمایتگر. سپاس بابت داشتن فردی که او را برادر می‌نامم.

خدایا سپاس برای داشتن فردی که می‌تواند مکمل من در زندگی باشد و سپاس برای داشتن همسری که همراه، همدم، همدل و هم مسیر من در زندگی و تجربیات متنوع آن است.

خدایا شاکرم بابت داشتن فرزندانی که با عشق به چشمان من نگاه می‌کنند و با یک نگاه خود تمام لذت دنیا را به قلب من روانه می‌کنند.

خدایا سپاس برای پیدا کردن فرصت زیستن با پدربزرگ و مادربزرگ که با تمام بیماری‌ها و خستگی‌های خود همواره برای من فرصت و انرژی دارند.

خدایا شکرگزار داشتن خانواده‌ای هستم که در هر کاری پشتیبان و همراه من هستند و از جان و دل برای کمک به من مایه می‌گذارند.

خدایا سپاس برای داشتن خانواده‌ای که همیشه به اندازه کافی خوب بودند. نه زیاد و نه کم.

خدایا شکر بابت داشتن خانواده‌ای که به من فرصت تجربه کردن و شکست خوردن دادند تا بدانم همیشه، من پیروز میدان نیستم و باید برای موفقیت تلاش کنم.

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت ارتباطات اجتماعی 

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت ارتباطات اجتماعی

 

جامعه و افراد مختلف آن خانواده دوم ما هستند که از 6 سالگی و با آغاز مدرسه وارد آن شده و همانند خانواده مشغول یادگیری و مشق الفبا کردن می‌شویم. در ارتباط با افراد و موقعیت‌های خوب و بد تجربیات مختلفی به دست می‌آوریم که فارغ از سخت یا آسان بودن، خوب یا بد بودن، مفید یا مضر بودن، موفق یا شکست بودن آن تجربه‌ای می‌شود برای زندگی و کاغذی از کتاب زندگی ما را پر می‌کند. در این بخش چند جمله برای شکرگزاری شبانه بابت ارتباطات اجتماعی آورده‌ایم:

خدایا شکر بابت تجربه آموختن خواندن و نوشتن در مدرسه در کنار دوستان و همسالان.

خدایا ممنون که می‌توانم در دانشگاه با افراد مختلف آشنا شوم و در کنار دوستی با آن‌ها از تجربه زندگی لذت ببرم.

خدایا ممنون بابت داشتن اساتیدی که می‌توانم از آن‌ها بیاموزم و با آن‌ها ارتباط بگیرم.

خدایا سپاسگزارم که می‌توانم برای خرید به فروشگاه بروم و با انسان‌های مختلف تعامل کنم.

خدایا شاکرم بابت داشتن دوستی که چون خواهر یا برادر همواره و در هر شرایطی کنار من است.

خدایا سپاسگزارم بابت داشتن همکارانی که رقابت کردن و تلاش کردن را با آن‌ها تجربه می‌کنم.

خدایا شکر بابت داشتن رئیسی که ایرادات کار من را با دقت یادآوری می‌کند تا کیفیت کار خود را بهتر کنم.

خدایا سپاس بابت داشتن همسایه‌هایی که بدون داشتن ارتباط فامیلی یا خونی، از نزدیک‌ترین افراد زندگی ما هستند.

خدایا قدردان داشتن اقوام و آشنایانی هستم که باعث می‌شوند در این کشور و این دنیای بزرگ، غریب و تنها نباشم.

خدایا سپاسگزارم که توانایی ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف جامعه در هر شغل و جایگاهی را دارم تا بتوانم با تعامل کردن با آنان، تجربه کسب کنم.

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت تجربیات 

 

شکرگزاری شبانه از خدا بابت تجربیات

 

ما همواره در زندگی در حال تجربه کردن هستیم. تجربه یک اتفاق جدید، تکراری، خوب، بد، خاکستری، سخت یا آسان. هر تجربه‌ای دیر یا زود تمام می‌شود و در نهایت هر کدام درسی می‌شود برای زندگی ما و سپس این انتخاب ماست که از این درس و تجربه استفاده کنیم یا آن را بایگانی کرده و نسبت به آن بی توجه باشیم. انتخاب کنیم مدام به آن غر بزنیم، یا از لحظه استفاده کنیم و نسبت به آن تجربه ذهن آگاه باشیم؛ یعنی تمام اجزا و احساسات مربوط به آن تجربه را عمیقا لمس و درک کنیم. در این بخش چند جمله برای شکرگزاری شبانه از تجربیات کوچک و بزرگ زندگی آورده شده است:

خدایا سپاسگزارم که می‌توانم سوار اتوبوس یا مترو شوم و افراد مختلف با شرایط زندگی متفاوت را ببینم و با آن‌ها تعامل کنم.

خدایا شکر که می‌توانم در پارک کوچک رو به روی خانه‌ام بنشینم و به بازی کودکان و خنده و شادی آن‌ها نگاه کنم.

خدایا سپاس که می‌توانم در اتاق خواب خود نشسته و غرق خواندن کتاب موردعلاقه‌ام شوم.

خدایا ممنونم بابت داشتن تجربه خرید کردن و وقت گذرانی در بازاری شلوغ و پر از صدا.

خدایا شاکرم که می‌توانم دسته گل محبوب خود را تهیه کرده و از بوییدن و تماشای آن لذت ببرم.

خدایا سپاسگزارم بابت تجربه دوستی ناموفق که به من آموخت سرانجام هر رابطه‌ای خوب و شاد نیست.

خدایا شکر بابت تجربه حس خوب نوشیدن یک قهوه در خیابان سفید پوشیده از برف.

خدایا ممنون بابت تجربه خندیدن از ته دل در جمع دوستان صمیمی.

خدایا سپاسگزارم که می‌توانم به سینما رفته و یک فیلم را به تنهایی تماشا کنم.

خدایا شکر که می‌توانم به سفر بروم از طبیعت و مناظر مختلف لذت ببرم.

 

جملات کوتاه شکرگزاری شبانه از خدا 

 

جملات کوتاه شکرگزاری شبانه از خدا

 

شکرگزاری کردن بابت هر چیز کوچکی که در طی روز با آن مواجه شدید باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به روزی که گذرانده‌اید پیدا کنید، با احساس خوب به خواب بروید، خواب بهتر و باکیفیت‌تری را تجربه کرده و فردا صبح با امید و انرژی بیشتر برای اتفاقات تازه از خواب بیدار شوید. در این راستا بابت هر چیزی شکرگزاری کنید:

خدایا شکر بابت شنیدن موسیقی.

خدایا شکر بابت رانندگی کردن.

خدایا شکر بابت خندیدن.

خدایا شکر بابت دیدن خورشید در آسمان.

خدایا شکر بابت آزادی.

خدایا شکر بابت نفس کشیدن.

خدایا شکر بابت عشق.

خدایا شکر بابت قهوه خوردن.

خدایا شکر بابت کتاب خواندن.

خدایا شکر بابت خوابیدن.

 

مدیتیشن شکرگزاری

ذهن آگاه بودن یعنی رها کردن گذشته و آینده و تجربه لحظه حال و لمس دقیق هر اتفاق و تجربه. وقتی شما ذهن آگاه نباشید هنگام غذا خوردن به هزار موضوع دیگر جز خوراکی خود فکر می‌کنید و سرانجام بدون اینکه متوجه شوید چه مقدار خوراکی با چه مزه و کیفیتی خورده‌اید، تجربه‌تان به پایان می‌رسد. تمرینات مدیتیشن تمریناتی هستند که ذهن شما را آموزش می‌دهند تا به اینجا و اکنون تمرکز کرده و از آرامش بیشتری برخوردار شود.

 

یکی از انواع تمرینات مدیتیشن، مدیتیشن شکرگزاری است؛ که در آن شما به اجزا و بخش‌های مختلف زندگی خود تمرکز کرده و با دیدن نقاط مثبت، انرژی مثبت را در ذهن، بدن و زندگی خود سرازیر می‌کنید. برای تجربه تمرینی بهتر و راحت‌تر نیز می‌توانید از آهنگ مدیتیشن شکرگزاری استفاده کنید. مدیتیشن شکرگزاری و انواع مختلف دیگر از تمرینات مدیتیشن اصول و مراحل مختلفی دارند که می‌توانید با دانلود اپلیکیشن آرامیا از انواع مقالات، آموزش‌ها، ویس‌ها و تمرینات مدیتیشن در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شوید.

 

کلام آخر

شکرگزاری کردن فقط مربوط بعد مذهبی افراد یا ذهن آگاه شدن از ابعاد مختلف زندگی نیست و بر اساس تحقیقات شکرگزاری کردن می‌تواند موجب کاهش استرس، اضطراب، افسردگی و بیماری‌های قلبی شود، خلق و خو را بهبود بخشد و سیستم ایمنی بدن افراد را بالا ببرد. پس از تاثیرات چند دقیقه شکرگزاری شبانه غافل نشوید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024