مرد آلفامرد آفا,ویژگی های مرد آلفا,ویژگی های مرد جذاب

ویژگی‌های مرد آلفا

 

یک مرد آلفا یک خصوصیت بارز و اولیه دارد و آن رهبر بودن وی است. مردان آلفا به طور ذاتی خصوصیات رهبری و لیدر بودن را در خود دارند، افرادی هستند که دیگران از آن‌ها الهام گرفته و یا به آن‌ها حسادت می‌کنند. این‌ها‌‌ همان مردانی هستند که زن‌ها بشدت جذبشان می‌شوند و بدون هیچ‌گونه تلاشی در مرکز توجه جمع قرار می‌گیرند، یا به عبارتی دارای شخصیت کاریزماتیک هستند.

مرد آلفا

مرد بر‌تر، آلفا من، مرد واقعی و… عبارات و واژه‌های معادلی هستند که تا حد قابل قبولی می‌توانند جایگزین عبارت Alpha Male باشند. البته این عبارت در زمینه‌های گوناگون از تعریف‌های روان‌شناسی گرفته تا حیات وحش و حتا سریال‌های تلویزیونی با به نمایش کشیدن قدرت مافوق انسانی آن‌ها مطرح شده و معانی متفاوت و در پاره‌ای موارد ضد و نقیض دارد تا جایی که برخی از روان‌شناسان آن را سندرم مرد آلفا می‌نامند.

 

یک مرد آلفا محکم و قوی است

یک مرد آلفا تصمیم می گیرد و با عواقب و نتایج این تصمیمات روزگار می گذراند، مسئولیت اعمال و حرف های خود را بر عهده می گیرد، محکم و استوار است و با سختی های زندگی مقابله می کند. یک مرد آلفا سرسخت است و از خود ضعف نشان نمی‌دهد. همچنین در رفتارش مُصِر و پایدارست.

 

او تا آخرین نفس ایستاده است و بر روی گفتارش، رفتارش و افکارش پافشاری می‌کند. مرد آلفا دلیر و با شهامت است. در او احساس ترس را نمی‌توان دید حتی اگر در هر لحظه و در هر شرایطی چنین حسی با او همراه باشد.

 

مرد آلفا خودش را خوب می‌شناسد و ارزش‌های اوست که زندگیش را اداره می‌کند اما او در این ارزش‌ها خودش را گم نمی‌کند. وقتی هم که بر عقیده‌ای استوار است و اعتقاد به درستی آن دارد، تک و تنها بر روی حرفش می‌ماند و برای آن می‌جنگد و از آن دفاع می‌کند.

 

مرد آلفا تلاش می کند تا الگو باشد

مرد آلفا همیشه به خود و دیگران احترام می گذارد، مگر اینکه مورد بی احترامی قرار گیرد. او الگو و نمونه ای برای پیروان خود و به خصوص نزدیکانش است. مرد بر‌تر دارای سبک است. او فروتنانه به خودش می‌بالد و مردم هم برای همین او را محترم می‌شمارند. او خوب می‌داند که در شرایط مختلف چگونه لباس بپوشد حتی اگر او تابع مد و رنگ روز نباشد.

 

شرایط فیزیکی مرد آلفا

مرد آلفا در شرایط فیزیکی خوبی است، به عبارت دیگر معمولن در زمینه ورزشی، حرفی برای گفتن دارد و بدن خود را خوش فرم و خوش حالت نگه می‌دارد. او قوی است و البته پذیرای جنس مخالف به زیبایی هر چه تمام‌تر.

مرد آفا,ویژگی های مرد آلفا,مرد برتر

مهارت ارتباطی بالا از ویژگی‌های بارز مردهای آلفا است

 

تسلط  به شرایط

مرد آلفا فروتن است و شکسته نفس. اصلا مهم نیست که او چه کرده و به چه مدارک و مدارجی دست یافته، او هیچ‌گاه مغرور نمی‌شود و اگر هم بشود، کاملا به اوضاع مسلط است و قبل از این‌که کنترل از دستش خارج شود می‌داند که چطور از اوج به حضیض فرود بیاید. مرد بر‌تر می‌تواند شما را سرگرم کند و به خوبی از شما پذیرایی نماید. او معمولن شوخ طبع است و می‌تواند به راحتی گروهی از مردم را دور خود جمع نماید. او داستان گوی خوبی است!

 

مهارت ارتباطی بالا مرد آلفا

مرد آلغا دانش آموخته و باتجربه است. مدرک دانشگاهی شرط لازم نیست ولی تشنه دانش و معرفت بودن شرط لازم و کافی است. او می‌خواهد که یاد بگیرد و می‌گیرد. این امر به او کمک می‌کند که بتواند با مردم از هر قشری از جامعه ارتباط بر قرار کند.

 

مرد آلفا به سادگی و با هوشمندی کامل می‌تواند با یک تاجر، یک روحانی، یک ریاضی‌دان و حتی یک ورزشکار حرفه‌ای وارد بحث شود و از هم صحبتی لذت ببرند. به سختی می‌توان او را دوست نداشت یا تمایل نداشت که اوقاتی را با او سپری کرد.

 

مرد آلفا گاهی سخت است، گاهی ساکت، گاهی پر هیاهو، گاهی خونسرد و گاهی آتشین مزاج، اما می‌تواند با هر کسی بجوشد و خوش و بش کند، اگر بخواهد! او فقط به صرف این‌که صدایش شنیده شود صحبت نمی‌کند بلکه تک تک کلمات را به دقت انتخاب می‌کند و به قدرت کلمات احترام می‌گذارد. او فقط وقتی صحبت می‌کند که حرف با ارزشی برای گفتن داشته باشد.

 

مرد آلفا هدفمند است

مرد آلفا هدفمند است. این شاید یکی از بهترین صفات برای تعریف وی باشد. زمانی که خیلی از مردم در زندگی خود گم شده و پرسه می‌زنند و تلاش می‌کنند که خودشان را «پیدا کنند»، او در تلاش سختی است برای اینکه خودش را «بسازد». هر روز و هر لحظه او قدمی‌برمی‌دارد تا وی را به اهدافش نزدیک‌تر کند و این برای همه اطرافیان وی قابل رویت و ملموس است.

 

سخاوتمندی

آلفا من، فردی کمک‌رسان و بسیار سخاوتمند است و برای کار‌هایش اهداف خاص خود را دارد هرچند که این اهداف از دیدگاه برخی معقول و منطقی نباشد. او می‌داند که زندگی فقط دستیابی به کمال نیست اما او می‌خواهد که از خود میراثی به جای گذارد. میراثی که بیان‌گر آن است که او چگونه به سایرین کمک کرده تا رویا‌هایشان محقق گردد، به عبارتی دیگر، چگونه می‌توان احساس خوبی را در دیگران ایجاد نمود.

 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------