براي شاد بودن چراغ ها را خاموش کنيد 

 

براي شاد بودن چراغ ها را خاموش کنيد

 

اغلب براي داشتن خوابي راحت توصيه مي شود که چراغ ها را خاموش کنيد.اخيرا محققان براي شاد بودن نيز همين کار را توصيه مي کنند. نور چراغ در طول شب، نخست متابوليسم و سپس هيپوکامپ مغز را بهم مي ريزد.

 

خوابيدن در تاريکي مطلق از اهميت بالايي بر خوردارد است. اين کار براي داشتن خوابي راحت و سلامت رواني لازم است. يک گروه از محققان آمريکايي روي همستر ها مطالعاتي انجام داده و به اين نتيجه رسيدند که نور حتي به ميزان اندک، متابوليسم مغز اين جونده ها را بر هم مي ريزد.

 

در هنگام شب، نور ضعيف تغييراتي در هيپوکامپ اين جونده ها ايجاد مي کند. اين گفته ها نتيجه پژوهش محققان دانشگاه ايالات اوهايو است که در کنگره ي سالانه ي la Society for Neuroscience در سن ديگو ارائه شد.در اين پژوهش براي گروه ي از همستر ها خوابي به مدت 8 ساعت در تاريکي مطلق فراهم شد و گروه ديگر را در نوري برابر با نور تلويزيون روشن در شب قرار دادند.

 

نتيجه اينکه در گروه دوم بيشتر علائم افسردگي ملاحظه شد. تغييرات مشاهده شده در سطح هيپوکامپ اين جونده ها مربوط به ترشح ملاتونين است.اين هورمون بيشتر در شب و تاريکي توليد مي شود. پژوهش مذکور تکميل کننده ي پژوهش هاي قبلي است که نشان داده بودند نور زياد و مداوم در طول شب باعث ايجاد افسردگي در موش ها مي شود. همچنين مطالعه ديگري تاثيرهمين شرايط را در بروز اظافه وزن به اثبات رسانده بود.

sciences

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------