نحوه برخورد با کسی که پشت سرمان حرف می زندبرخورد با کسی که پشت سرمان حرف می زند, وقتی کسی پشت سرمان حرف می‌زند, کسانی که پشت سرتان حرف میزنند

رفتار عاقلانه با کسی که پشت سرم حرف میزنه

 

با کسی که پشت سرمان بدگویی می کند چه کنیم؟

برای برخورد با کسی که پشت سرمان حرف می زند باید در ابتدا متوجه شویم علت این رفتار چیست و چقدر می تواند در آینده ما تاثیر گذار باشد.

گاهی اوقات برخی از افراد شروع به حرف زدن پشت سر ما می کنند. اثر منفی تخریبی این گونه حرفها زمانی که در محیط کاری انجام شود بسیار بیشتر است و باعث می شود جوی منفی علیه ما ایجاد شود. دلیل این کار هم کاملا مشخص است و نشان میدهد که فرد مورد نظر با تمام وجود می خواهد که شهرت و اعتبار ما را خدشه دار کرده و زیر سوال ببرد. 

 

مهم نیست چند نفر در محیط کاری حرفهای فرد بدگو را باور می کنند به هر حال تخریب شخصیت در نزد دیگران برای شما تلخ و دردناک خواهد بود. 

در این گونه موارد باید بتوانیم رفتاری هوشمندانه از خودمان بروز دهیم تا قبل از بزرگ شدن مشکل و بروز آسیب روحی ، جلوی آن را بگیریم. 

 

چرا کسی پشت سرمان حرف می  زند

افرادی که پشت سر دیگران حرف می زنند با احساساتی از جمله نفرت ، ناامیدی ، طرد شدن ، خشم و حسادت دست و پنجه نرم می کنند. 

این افراد با هر کس دیگری که به جای شما باشد همین رفتار را خواهند داشت. 

از سویی دیگر ممکن است شما با سادگی در مورد چیزهایی که نباید دیگران بدانند به آن ها اطلاعات داده اید یا اظهار نظر کرده اید یا در جمعی قرار گرفته اید که بدگویی می کرده اند و شما ناخودآگاه حرفشان را تایید کرده اید و در واقع سادگی خودتان باعث شده پشت سرتان بدگویی کنند. 

 

سکوت بهتر از مقابله است 

اغلب اوقات نیازی نیست در برابر بدگویی کار خاصی انجام دهید. شاید بتوانید جلوی یک نفر را بگیرید که پشت سرتان حرف نزند ولی چند نفر را میتوانید متقاعد کنید که کار بدشان را متوقف کنند؟ فرقی نمی کند شما چه کاری انجام می دهید و چقدر موفق هستید ، مسلما همیشه آدم هایی هستند که از شما خوششان نمی آید و تلاش میکنند با حرف زدن پشت سرتان و بدگویی کردن شما را پایین بکشند. 

 

چیکار کنم پشت سرم حرف نزنن, دوستی که پشت سرت حرف میزنه, بهترین روش برخورد با کسی که پشت سر شما حرف می‌زند

 کسانی که پشت سر دیگران حرف میزنند

 

پشت سر کسی حرف زدن وجهه شخص بدگو را خراب می کند

برای این که آسیب روحی کمتری از بدگویی دیگران پشت سرتان ببیند باید بدانید که فرد تلخ و منفی باف معمولا بیش تر از دیگران به خودش ضربه می زند. 

درست است که شما با حجم زیادی از ناراحتی و پریشانی روبرو شده اید ولی قبل از این که بخواهید به خاطر بدجنسی و بدگویی یک نفر دیگر ناراحت و عصبی شوید باید بدانید که پشت سر کسی حرف زدن شمشیری برعکس است که نوک تیز آن به درون قلب خود بدگو فرو می رود. 

معمولا دیگران به صورت قلبی افراد بدگو را دوست ندارند و منفور جمع می شوند. 

 

نگاه بلند مدت داشته باشید

زمانی که از بدگویی دیگران پشت سرتان آگاه شدید ، به جای حرص خوردن و آزار دادن خودتان ، کمی تامل کنید و از خودتان بپرسید که این شرایط تا چه مدت ممکن است شما را تحت تاثیر قرار بدهد. چند روز ؟ یک ماه یا یک سال؟ 

افق دیدتان را گسترده کنید و بررسی کنید تا متوجه شوی که افراد سمی تا چه مدت میتوانند برایتان دردسر درست کنند. در اغلب موارد وجود آنها هیچ تاثیری بر روند موفقیت شما ندارد و دیر یا زود از زندگی شما محو می شوند پس در این گونه موارد نیازی به نگرانی و اتلاف انرژی برای آنها ندارید. 

 

دوستی که پشت سرت حرف میزنه, برخورد با کسی که پشت سرمان حرف می زند, وقتی کسی پشت سرمان حرف می‌زند

رفتار عاقلانه با کسی که پشت سرم حرف میزنه

 

هر کجا که میروید دوستان خوبی برای خودتان داشته باشید

در هر محیطی که قرار دارید سعی کنید بهمحض ورود با افرادی که مشابهت بیشتری با شما دارند دوست شوید، وجود دوستان خوب در یک محیط به دیگران اجازه نمی دهد که پشت سر شما حرف بزنند . وجود داشتن دوستان خوب در دایره ارتباطی اهمیت زیادی دارد چون آن ها نه تنها با فرد بدجنسی همراهمی نمی کنند بلکه از ادامه بحث جلوگیری کرده و باعث خراب شدن خود فرد بدگو می شوند. 

 

وجود روابط واقعی و صادقانه به شما کمک میکند که مانع از پخش شایعات دروغ شوید . در برخی موارد اگر کسی نباشد که از شما دفاع کند ، شایعات بیهوده ممکن است به قدری بزرگ شوند که از بین بردنشان کار سختی برای شما شود. 

 

با مهربانی و خوش رفتاری با اطرافیان آن ها با خودتان جذب کنی. هر روز سعی کنید با ادب و احترم رفتار کنید و نشان دهید که فردی خوب ، ارزشمند و قابل اعتماد هستید که به دنبال دوستی های ناب ، صادقانه و سالم است. 

ایجاد گروه دوستی که حامی شما باشد ممکن است مدت زیدی طول بکشد ولی ارزشش را دارد پس صبور باشید تا افرادی که مشابه شما هستند به شما جذب شوند. 

 

با سیاست برخورد کنید نه با عصبانیت

اگر تصمیم دارید واکنشی نشان دهید ، واکنش شما نباید از روی عصبانیت و احساسی باشد چون ممکن است همه چیز را به نفع بدخواهتان تمام کند. 

باید برای واکنش خود برنامه ریزی کنید و با سیاست جلو بروید.

 

آرام و خونسرد باشید و نشان دهید که هیچ حرف مفت و شایعه ای نمی تواند شما را به هم بریزد و پریشانتان کند. 

اگر فکر میکنید لازم است در مورد شایعه یا سوتفاهمی که ایجاد شده شفاف سازی کنید . با افراد مورد نظرتان پشت درهای بسته و خصوصی گفت گو کنید نه در حضور دیگران. 

 

 کسانی که پشت سرتان حرف میزنند, آدمی که حرف میبره, کسانی که پشت سر دیگران حرف میزنند

وقتی کسی پشت سرمان حرف می‌زند

 

بهترین دفاع تاکید شما بر ارزش ها است

اگر فقط روی بدگویی ها تمرکز کنید انرژی زیادی از دست خواهید داد. سعی کنید ضمن عبور از تونل تاریک انرژی های مننفی اطرافتان خوبی را احساس کنید و روی ارزشهای رفتاری و اخلاقی خودتان ثابت قدم بمانید. 

 

در صورتی که خودتان را در عمل ثابت کنید حرفها زودتر از چیزی که فکرش را بکنید از یاد خواهد رفت. زمانی که دیگران شاهد رفتارها و عملکرد مثبت شما باشند ، بدگوها به سختی میتوانند پشت سر شما صحبت کنند و در نتیجه بدگویی پشت سر شما به حداقل خواهد رسید. 

 

احساس قربانی بودن نداشته باشید

یکی از بهترین واکنش ها در برابر آدم بدگو ، شاد و خوشحال بودن است. زمانی که فرد بدجنس ببیند بدگویی های او تاثیری روی شما نمی دهد ، بدترین احساس شکست را تجربه خواهد کرد. 

 

شما زمانی که  کاری انجام بدهید یا به چیزی برسید ، حسادت دیگران را بر می انگیزید و ممکن است پشت سرتان غیبت کنند. افرادی که پشت سرتان بدگویی می کنند از شما متنفر نیستند بلکه از موفقیت یا محبوبیت شما متنفرند. آنها با هر فرد دیگری که حسادتشان را برانگیزد همین رفتار را خواهند داشت. بنابراین فکر نکنید که قربانی هستید و این اتفاق فقط برای شما افتاده است. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------