آیا احساس می‌کنید زشت هستید؟زن زشت ,زشت بودن, دختران زشت

زشت بودن

 

زشت بودن تلقینی است که خود ما عامل ایجاد آن هستیم و در حقیقت شاید هیچوقت صحت نداشته باشد و این تنها تصور ماست که خود را زشت میبینیم.

دفعه ها به شما گفته اند که زشت هستید، و چه زن ها و چه مرد ها حداقل از نظر ظاهری جذب تان نمی شوند. چه ميشود کرد؟ ژنتیک کار خود را کرده است و اما خوش آیند نیست. ولی چیزی که باید بدانید این است که دنیا به آخر نرسیده است!

 

در واقع شما میتوانید انسان بهتری باشید و از طريق شخصیت تان جذابیت کسب کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت راه حل هایی که کمک تان ميکنند با زشت بودن تان کنار بیایید چه هستند.

 

بیایید روراست باشیم

اگرچه انسانها سلیقه های مختلفی دارند و استاندارد خاصی براي زيبايي وجود ندارد که همه ی نژاد ها و فرهنگ ها با آن مؤافق باشند، ولی تحقيقات نشان ميدهد افرادی که« چهر ه ی متوسط» دارند جذاب تر شمرده میشوند و صورت های جذاب معمولاً دارای تقارن اند. در یک صورت متقارن، نیمرخ چپ و راست برابر اند.

 

ممکن است از خودتان سوال کنید به چه دلیل صورتی متقارن ندارید، ولی نیاز به این سؤال نیست. حقیقت این است که ژنتیک، مهم ترين فاکتور در زيبايي است و چیزی نیست که بتوانید آنرا کنترل کنید. به همین علت نخستین کاری که میتوانید انجام دهید این است که ظاهرتان را بپذیرید.

 

پذیرش یا تسلیم پذیرش و قبول واقعیت را نباید با تسلیم دربرابر مشکلات و کمبودها یکی دانست.

پذیرش یک نوع اگاهی همراه با علاقه، انگيزه و خوشحالی است؛ در حالیکه تسلیم نوعی پذیرش همراه با حس ضعف، شکست و عجز در ایجاد تغيير است. با خودتان صادق باشید خودتان را گول نزنید. تلاش کنید با توجه و صداقت کامل توانایی ها، علائق و مقاصد خویش را مشخص کنید. توجه داشته باشید امکان دارد کارهایی که براي جلب رضایت سایرین و تحت‌تأثیر اصرار آن ها انجام می دهید یا کارهایی که به زور، آن ها را به کاربستن می دهید، جز علائق حقیقی خودتان نباشند. خاطرجمع باشید کار را به برترین شکلی که میتوانید ، به کاربستن می دهید.

 

از خودتان توقع زیاد و خارج از توانایی تان نداشته باشید.

زمانی که مشغول انجام کاری هستید، تلاش کنید و مطمئن باشید هر کاری از دست تان بر می آمده، انجام داده اید. در صورت لزوم، باورهایتان را تغيير دهید فهرستی از موارد و موضوعاتی که پذیرش شان برایتان سخت است و نمی توانید آن ها را بپذیرید، تهیه کنید. بعد یکی یکی در مورد شان فکر کنید. باورهایتان را مرور کنید؛ شاید لازم باشد آن ها را تغيير دهید تا بتوانید بهتر مسایل را بپذیرید و به ارامش برسید.

 

زن زشت ,زشت بودن, دختران زشت

راهکارهای غلبه بر تفکر زشت بودن

 

لبخند بزنید.

چه باور کنید یا نه، این لبخند زدن یا نزدن اشخاص است که بخش اعظمی از جذابیت آن ها را تشکیل ميدهد . اگر به فیلم هایی که تا به حال دیده اید فکر کنید، کدام هنرپیشه ها بودند که همیشه خوشتیپ ترین و جذابترین تلقی می شدند؟ مطمئناً آنهایی که همیشه یک لبخند زیبا و جذاب براي بیننده ها روی لبانشان داشته اند. مغز ما طوری برنامه ريزي شده است که از نوزادی جذب لبخند دیگران می شویم و لبخند زدن واقعاً میتواند معجزه کند. مردم چنانچه حتی قیافه شما را به یاد نداشته باشند، همیشه آن لبخند زیبا و خنده از ته دلتان را به یاد خواهند آورد.

 

هر روز وقتی بیرون می روید، خوب لباس بپوشید و به خودتان برسید.

این یعنی شلواری خوش قواره و پیراهنی اتوکشیده تن کنید و موهایتان را هم تا حد ممکن به زیباترین حالت خود درست کنید. شاید در نخست کار به نظرتان وقت هدر کردن باشد ولی آنهایی که متقاعد شده اند که زشت هستند معمولاً تلاش ميکنند که خویش را در منزل پنهان کنند و هیچ کس را نبینند. ولی باز هم خودتان، خودتان را خواهید دید و این است که واقعاً مهم میباشد . هنگامی که عادت کنید که تمام روز خوب بنظر برسید، اتوماتیک وار تصور خواهید کرد که شخص خوش ظاهری هستید و به دیگران هم با همین تفکر واکنش خواهید داد. و این چرخه آن قدر ادامه پیدا می کند که واقعاً زیبا می شوید و متعجبانه خواهید دید که یک روز هر کس با دیدنتان، تحسینتان خواهد کرد.

 

شما شانس بیشتری براي ایجاد یک رابطه ی موفق و بلند مدت دارید

درصورتی که مرتبا به خودتان می گویید که رابطه برقرار کردن با سایرین براي تان خيلي سخت است، زیرا زیبا نیستید پس حتماً این نکته را بخوانید. به احتمال بسیار زیاد علت اصلی که از ظاهرتان ناراحتید این هست که حس می کنید پیدا کردن شریک زندگی خوب براي تان خيلي سخت است و شانس زيادي در این زمينه ندارید. در بهترین حالت فکر می کنید با کسی اشنا می شوید که« زشت» است یا از جهت موقعیت و خصوصیات، چنگي به دل نمی زند. ولی این نحوه فکر بسیار سطحی و بیرحمانه هست که واقعیت هم ندارد.

 

حتماً شما هم در نزدیکی خویش زوج هایی را دیده اید که اصلاً زیبا نیستند یا حتی یکی از آنها اصلاً ظاهر خوبی ندارد، ولی از کیفیت رابطه ی آنها شگفت‌زده شده اید. زوج های زيادي وجود دارند که یکی واقعا زیباست، ولی آن دیگری هیچ ویژگی جذابی در صورت و ظاهر خویش ندارد و جالب این که زندگی خوب و شادی هم دارند.

 

این اتفاق ها علت خوبی دارند:هنگامی که پای تعهد و مهربانی و سازش در زندگی زناشویی به میان مي‌ايد ، ظاهر اهمیت چندانی پیدا نمی کند. رابطه درست و ویژگی های شخصیتی، نقش بسیار پُررنگ تری دارند که در زمان تصمیم گیری و انتخاب براي ازدواج و رابطه ی بلند مدت، بخش عمده ی توجه را بخود جلب ميکنند .

 

اما رابطه های کوتاه مدت و هوسی که اشخاص در آن تنها به دنبال چند روز خوش گذرانی هستند، فاکتور« زيبايي و جذابیت ظاهری» را مهمتر جلوه می دهند ، ولی آیا حقیقتا این همان چیزی هست که شما به دنبالش هستید؟! احتمالا این جمله کلیشه ای باشد، ولی آن قدر ارزشمند و حقیقی است که تکرار آن نباید ناراحت تان کند:زيبايي ظاهری ماندگار نیست و چیزی که می ماند و ریشه می دواند، زيبايي درون است. شخصیت شما و روش نگاه تان به زندگی و سایرین و این که چطور با آدم ها تعامل می کنید، مهمترين فاکتور در یک رابطه ی سالم و شاد است که کم تر کسی میتواند از آن چشم پوشی کند.

 

هالیوود و آنهمه آدم زیبا و جذاب را در نظر بگیرید؛ به چه دلیل آنها مرتبا در حال پارتنر عوض کردن هستند؟ هنگامی که پای پیدا کردن عشق واقعی به میان مي‌ايد ، ظاهر و زيبايي اهميّتي ندارد. درصورتی که شما یکی از زیباترین همسران دنیا را هم داشته باشید، پس از چند وقتی اینهمه زيبايي براي تان معمولی ميشود و ديگر امتیازی خاص به نظرتان نمی آید. همه ی ما زمانی پیر می شویم، بنابراين بهتر است کسی را انتخاب کنیم که رفتار و نحوه فکرش را می پسندیم و وی هم خود را همانطوری که هست پذیرفته. تحقیقات نشان داده اند ميزان جذابیت از جهت کیفیت روابط براي بیش تر اشخاص، معنا و جایگاه اندکی دارد.

 

هیچوقت از مردم نپرسید که آیا فکر ميکنند شما زشت هستید یا نه. ممکن است واقعاً اذیتشان کند. از این گذشته، مطمئناً اگر زشت هم باشید، آن ها مستقیم این را به شما نخواهند گفت.

 

· اشکار است که شما زیبا هستید. رمز موفقیت تنها در اعتماد به نفس است. و بهترین راه براي به دست آوردن این هست که دوستانه تر با مردم برخورد کنید. براي آغاز صحبت پا پیش بگذارید و از سایرین بپرسید ، همین مکالمات آشنایی هایی بوجود می آورد که این آشنایی ها منجر به دوستی میشوند . و آنگاه است که مردم واقعاً می بینند که چه قدر زیبا هستید.

 

زن زشت ,زشت بودن, دختران زشت

احساس زشت بودن

 

به این دلایل امکان دارد خودتان را زشت ببینید

 

بیماری افسردگی

تحقيقات نشان ميدهد زمانیکه مردم حس بیماری افسردگی دارند ميزان ناخشنودی از ظاهرشان به بيش ترین حد میرسد . در این مواقع زنان اندام خویش را بزرگتر از مواقع ديگر می بینند و احساس ميکنند زشت تر شده اند.

 

مجرد بودن 

معمولاً افرادی که ازدواج کرد ه اند دید مثبت تری نسبت به ظاهر و اندام خویش دارند، ولی برعکس داشتن احساسات منفی در بین اشخاص مجرد تقریباً روال همیشگی و دایم پیدا ميکند . 

 

تحقيقات نشان ميدهد بسياري از زنان پس از رفتن به خرید به شدت از شکل بدن خویش حس ناخشنودی ميکنند . علت این مسئله این است که آن ها در زمان مدت خرید امکان دارد لباس‌های مختلفی را امتحان کنند که برای شان کوچک است و همچنين مجبورند مدت زيادي خود را در آیینه مغازه های گوناگون برانداز کنند که همانطور که در بالا گفته شد اثر منفی روی شخص دارد.

 

خوردن ناهار

زنانی که دچار BDD هستند حتی با خوردن ناهار هم امکان دارد دچار بیماری افسردگی شوند و اندام خویش را در آیینه بزرگ و زشت ببینند. به همین علت درصد زيادي از اشخاص مبتلا به این بیماري دچار ناهنجاری های تغذیه ای میشوند و حتی بی اشتهایی عصبی پیدا ميکنند .

 

چرخه قائدگی

معمولاً زنان در دوره قبل از آغاز عادت ماهانه بيش ترین ناخشنودی را نسبت به دوره های ديگر تجربه ميکنند .

 

اشتباه مغز

حتی لاغرترین زنان هم امکان دارد در برابر آیینه خود را چاق ببینند که علت آن هم اشتباه مغز در تخمین اندازه بدن است. تحقيقات نشان ميدهد مغز انسان میتواند اندازه بدن را تا دوسوم بزرگتر و پهن تر از میزان واقعی و قد را تا یک سوم کوتاه تر از آنچه است، ببیند، به همین علت هست که برخی از زنان با وجود داشتن اندام لاغر باز هم به فکر کاهش وزن هستند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------