۶ راه برای خوشحالی در زندگی اگر هنوز ازدواج نکرده ایدخوشحالی, خوشحالی در زندگی, خوشحالی در زندگی مجردی, چگونه در زندگی مجردی شاد باشیم

خوشحالی در زندگی مجردی

 

روش های خوشحالی در دوران مجردی

شادی حق همه مردم است و باید هر طور شده شادی و خوشحالی را تجربه کنند. اگر فکر میکنی زمان ازدواجتان دیر شده باز هم باید شاد باشید. چون ازدواج زمان مشخصی ندارد. اگر می خواهی با مجردی ات کنار بیایی اولین چیزی که به دنبال آن هستی زندگی مجردی شاد است.

راههای شادی در دوران مجردی

از امتیازهای اقتصادی دوران مجردی لذت ببر

هنگامی که مجرد هستی، نگران هزینه های همسر و فرزندانت نیستی! به این معنی که تنها به اندازه مصارف خودت پولت را خرج می کنی و می توانی پس انداز داشته باشی. و دیگر نگران مدیریت خرج و مخارج و مدیریت مالی نیستی و چه چیزی شادی بخش تر از این !

 

خوشحالی, خوشحالی در زندگی, خوشحالی در زندگی مجردی, چگونه در زندگی مجردی شاد باشیم

چگونه در زندگی مجردی شاد باشیم

 

در دوران مجردی تان به مسافرت بروید 

سفر تجربه‌ای بی نظیر است. جاهایی که در گذشته نرفته‌اید بروید، یا با اعضای خانواده و یا با گروهی از دوستانتان. مطمئن باشید خیلی خوش خواهد گذشت. مسافرت کردن با همسر را برای بعدها خواهید رفت. ماه‌عسل را برای همین گذاشته‌اند!

 

برای شاد بودن در زندگی هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

برای لذت بردن و شاد بودن در زندگی مجردی هیچ وقت خودتان را با همسن و سال هایتان مقایسه نکنید. یا حداقل با خودتان را با پایین تر از خود مقایسه کنید.

 

مقایسه درست این است که هر فردی خودش را با گذشته خود مقایسه کند. لازم نیست ببینید که دوستی که همسن شماست چند سال است ازدواج کرده ، چند فرزند دارد ، چقدر ثروت دارد و …. خودتان را از اعداد بیرون بکشید.

 

تنها ببینید که آیا نسبت به هفته قبل یا سال قبل پیشرفتی داشته اید یا نه .

 

خوشحالی, خوشحالی در زندگی, خوشحالی در زندگی مجردی, چگونه در زندگی مجردی شاد باشیم

رضايت و خوشحالي در زندگي مجردي

 

کتاب بخوانید

در کتابخانه ثبت نام کنید و در آن حضور داشته باشید و کتابهای جدید و مورد علاقتان را مطالعه کنید. شاید به کتاب خواندن علاقه ای نداشته باشید ولی کتاب خواندن یک تفریح کم هزینه می باشد که به تقویت ذهن و حافظه کمک میکند و همین طور هنگام مطالعه از استرس ها و افکار منفی دور خواهید ماند.

 

سخت کار کنید و زیاد تفریح کنید

هم درس بخوانید هم کار کنید و هم تفریح کنید. کلاسهای آموزشی بروید. هر کاری دارید باید همین حالا که وقت هست انجام دهید. حالا که وقت و انرژی لازم برای خوشحال بودن و زندگی کردن دارید، لذت ببرید. اجازه ندهید چیزی جلو مسیر لذت بردن شما را بگیرد، چه درس باشد، چه کار یا حتی تفریح. از همین حالا آغاز کنید.

 

خوشحالی, خوشحالی در زندگی, خوشحالی در زندگی مجردی, چگونه در زندگی مجردی شاد باشیم

راههای لذت بردن از دوران مجرد

 

نظافت و خانه داری

با خانه ای تمیز و مرتب، همیشه از محیط زندگی خویش لذت می برید ؛ خانه را عطری که همیشه دوست دارید بزنید ، بعضی ز افراد در خانه از شمع های عطری استفاده می کنند و این هم راهی است برای رسیدن به آرامش.

 

از کاشت گیاهان و گلهای مورد علاقه خود که ترجیحاً استفاده خوراکی هم برای شما داشته باشد، دریغ نکنید. با افرادی برایتان مهم‌ترند وقت بگذرانید.

 

با کسانی که دوست دارید حرف بزنید و رفت و آمد کنید. منظور دوستان و خانواده است. یک روزی می آید که حسرت این روزها را می خورید که چرا زیاد با آنها وقت نگذراندید و برای آنها وقت نگذاشتید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------