چگونه کسانی که در خانه کار میکنند میزان کارایی خود را افزایش دهند؟انجام کار در منزل,افزایش میزان کارایی ,مناسب بودن انجام کار در منزل,افزایش میزان کارایی در خانه

افزایش میزان کارایی در خانه

 

یک کسب و کار عریض و طولانی درست شده که سعی دارد به شما در انجام کارها کمک کند، همينطور میتوانید کلی پول بی زبان را خرج کتاب، اپلیکیشن یا ديگر چیزهایی بکنید که راه کارهای لازم را اموزش می‌دهند ، یا وعده کارامد تر و پربارتر شدن تان را به شما می‌دهند ، ولی راستش را بخواهید، به هيچکدام از آنها احتیاج ندارید.

چنانچه می خواهید مطمئن شوید که تک تک کارهایی که باید، به انجام می رسند ،کافی است فهرستی از کارهای روزانه ای که باید به پایان برسند را تهیه کرده و تلاش کنید در انتهای روز تمام موردهای موجود در فهرست را تیک زده باشید.

 

خيلي ساده و مؤثر. با نوشتن یک فهرست انجام کارهای روانه خودتان را از دیدگاه جسمی و ذهني ناگزیر می کنید که همه ی کارهای يادداشت شده در آن فهرست را به پایان برسانید، و به شما قول می دهم درصورتی که این فهرست را روی کاغذ( یا هر جای دیگری، مانند فهرست انجام کار های روزانه روی گوشی تلفن همراه) بنویسید، نسبت به زمانیکه این فهرست را تنها در ذهنتان دارید احتمال تمام شدن و تیک خوردن یکایک آن روش ها بسیار بیش تر است.

 

و اینکه روی کارهای انجام شده خط بکشید یا کنار آنها تیک بزنید این کار را به نوعی بازي و سرگرمی تبدیل می کند؛ یعنی در واقع بجاي اینکه خودتان را درگیر برنامه ريزي کاری کرده باشید، براي خودتان چالشی درست نموده اید که باید بر آن فایق آیید. یک بار هم شده امتحان کنید!

 

بدانید چه زمانی بهره وری شما در بيش ترین حالت است 

با اینکه شواهدی موجود است که زود بیدار شدن روی موفقیت تأثير می گذارد، حقیقت این است که هر کسی نمی تواند صبح زود یا ۴صبح بیدار شود. برخی ها براي ورزش کردن، ایمیل زدن و کار کردن پیش از ۸صبح ساخته نشده اند.

 

راز کار کردن در منزل این است که بدانید بهترین زمان کار کردن در روز چیست. این تضمین ميدهد که شما نه تنها کارایی بالایی دارید بلکه میتوانید کار با کیفیت بیشتری انجام دهید.

 

نمی دانید چه زمانی بيش ترین بهره وری را دارید؟

 

چند اشاره گر براي فهمیدن آن در اختیارتان می گذارم.

این دو سؤال را بپرسید؛ چه زمان من بيش ترین ميزان انرژی و تمرکز را دارم؟ و چه زمانی کم ترین حواس پرتی ها و وقفه ها وجود دارند؟ یک تا سه دوره ۹۰دقیقه ای را در نظر بگیرید که انفجار کارایی شماست. وظیفه های خود را اولیت بندی کنید. نخست که انرژی زيادي دارید، وظیفه های مهم و چالش برانگیز خود را انجام دهید.

  

به وقتش، وقفه بیندازید. به عنوان مثال ، از وقت ناهار خود براي انجام مأموریت ها، کارهای منزل، جواب دادن به ایمیل ها یا بازي با یک سگ استفاده کنید. هنگامی که برگردید، انرژی زيادي خواهید داشت. برنامه زمانی خود را با خلاقیت بچینید. چنانچه می خواهید تا ۱۰صبح بخوابید و از عصر تا ۸شب کار کنید، این کار را بکنید. هنگامی که در بهترین حالت خود قرار دارید، کار کنید. یادتان باشد که ديگر مجبور نیستید از ۹ تا ۵ بصورت سنتی کار کنید.

 

انجام کار در منزل,افزایش میزان کارایی ,مناسب بودن انجام کار در منزل,افزایش میزان کارایی در خانه

راز کار کردن در منزل

 

ایجاد یک فضای کاری

 

مطمئن شوید که فضایی که اختصاصاً براي کار در نظر گرفته شده تهیه کنید.

یکی از مهم ترين جنبه های کار در منزل که اکثراً نادیده گرفته ميشود اختصاص فضایی خاص کار است. اگرچه کار کردن روی میز اتاق نشیمن یا پیشخوان اشپزخانه وسوسه انگیز است، ولی ایجاد فضایی براي کار در منزل جدا از فضاهای ديگر کاملا ضروری است. در غیر این صورت ترک کار در پایان روز و پایان ساعت های کاری براي تان مشکل خواهد شد.

 

براي طراحی فضای کاری لازم نیست حتماً فانتزی عمل کنید. یک جای راحت با یک دید بصری خوب براي آغاز خوب است. راستی… و یک در! چنانچه محل زندگیتان را با فرد یا افراد دیگری سهیم هستید وجود در اهمیت زيادي دارد.

 

از ابزاری استفاده کنید که براي شما بهترین است

پیدا کردن ابزارهایی که به شما در مدیریت زمان و داشتن برنامه زمانی کمک ميکنند ، کار سختی نیست. نوشتن فهرست کارهایی که باید انجام دهید، رابطه با مشتریان و حتی از بین بردن حواس پرتی ها کمک ميکنند . حقه آن است که ابزارهایی را پیدا کنید که به دردِ کار شما بخورند.

 

براي مثال، همکارانم و من از Insightly براي کار کردن با یکدیگر و تیک زدن مأموریت های انجام شده استفاده کردیم. براي سازمان های بزرگ ابزار خوبی است. ولی براي تیمهای کوچک بسیار وقت گیر بود. ما به سراغ Slack رفتیم که ایده‌ال تر بود و کم تر وقت ما را می گرفت.

 

هنگامی که آغاز بکار می کنید، درباره محل هایی که در آنها به همکاري احتیاج دارید، فکر کنید. به عنوان مثال ، آیا نمی توانید تمام رمز عبورهای خود را بخاطر بسپارید؟ پس ابزارهایی مثل LastPass را با هم مقایسه کنید تا ابزاری که براي شما بهتر از همه کار ميکند را پیدا کنید.

 

انجام کار در منزل,افزایش میزان کارایی ,مناسب بودن انجام کار در منزل,افزایش میزان کارایی در خانه

میزان کارایی بالا در منزل

 

از بین بردن عوامل حواس پرتی، ولی نه تمامی آن ها را

هنگامی که دارید در خانه کار می کنید حواس پرتی های وسوسه انگیز زيادي وجود دارند؛ در برابر آن ها مقاومت کنید!

 

به کارتان بچسبید. خودم هر یک دقیقه یک بار باید با این موضوع مبارزه کنم. آدم تنها می خواهد گوشی موبایلش را چک کند، نگاهی به فلان وب سایت بیندازد، فلان کتاب را نگاه کند، و غیره و غیره و غیره.

 

هنگامی که اینهمه چیز حواس پرت کن دور و بر آدم باشد، چیز عجیبی نیست که یک دفعه به خودتان بیایید و ببینید دارید کاری می کنید که در فهرست های کارهای روزانه نبوده است. یا بدتر از آن … از کاری که باید مسلما امروز انجام شود پرهیز می کنید! حواستان باشد در چنين تله هایی نیفتید. اگر می خواهید در دورکاری آدم موفقی شوید، این مسأله یک الزام مطلق است. تلويزيون را خاموش کنید، گوشی را خاموش کنید، و چشم تان را بدوزید به پاداشی که از کارتان می گیرید.

  

سکوت و ارامش محیط ایده‌ال کاری به نظر میرسد ، نه؟ ولی در واقع تمامی ما گاهی به صدای پس زمينه و عدم تمرکز نیاز داریم. براي برخی از ماها، صدا میتواند مفید باشد، براي افزایش کارایی و خلاقیت. به نوع صدا و بلندي آن بستگی دارد.

 

به بیانی ديگر، اندکی صدای پس زمينه و عدم تمرکز های کوچک میتوانند هنگامی که در منزل کار می کنید، کمک کننده باشند. اما تلوزیون بطور کلی پیشنهاد نمی شود.

 

قانون “دو دقیقه” را رعایت کنید

اگر کاری وجود دارد که دو دقیقه یا کم تر براي انجام آن کافی است، آن را فورا انجام دهید. وقت و انرژی خود را براي يادداشت کردن آنها براي بعداً انجام دادن، هدر ندهید. به سرعت آنها را انجام دهید تا توجه و انرژی خود را براي کارهای مهم تر نگه دارید.

 

زنگ تفریح و سرگرمی های مناسب داشته باشید

اکنون که حرف از عدم تمرکز شد، باید بگویم که در طول روز استراحت های کوچک داشته باشید. مغز شما به دوره های زمانی کوتاه استراحت احتیاج دارد. این کار مغز شما را براي دوباره شارژ شدن و تمرکز گرفتن، آماده ميکند .

 

یک مطالعه از دکتر امیلی هانتر و دکتر سیندی وو که هر دو دانشیار در مدیریت در دانشگاه بیلور کسب و کار هستند، نشان داد سودمندترین زمان براي استراحت در یک روز کاری اواسط صبح است.

 

بر اساس تحقيقات:“ما فهمیدیم هر چه ساعت های بیشتری از آغاز شیفت کاری می گذشت، منابع کم تر و علامت های بیشتری از بیماري پس از یک استراحت، گزارش ميشد . بدین ترتیب به نظر میرسد استراحت های اواخر روز تأثير کمتری داشتند. ” همچنین با انجام  این تحقيق دریافتیم که استراحت های بهتر شامل فعالیت هایی میشوند که مردم از آنها لذت می برند.

 

هانتر ميگويد :“پیدا کردن فعالیتی که ترجیح می دهید آن را انجام دهید در زمان استراحت — چیزی به شما سپرده یا داده نشده است. این ها فعالیت هایی هستند که استراحت شما را پرآسایش تر ميکنند . کمک ميکنند تا انرژی خود را بازیابید و قوی تر به کار بازگردید. ”

 

هفت علت براي مناسب بودن  انجام کار در منزل

۱- کاهش زمان رفت و آمد

۲- بهره وری بیش تر

۳- روزهای بیماری کم تر

۴- حفظ و مراقبت کارکنان

۵- افزایش استعدادها

۶- داشتن زمان براي رسيدگي به ديگر کارها

۷- پول کمتری در فضای اداری صرف می شود

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------