قوانين ورود به دنياقوانين ورود به دنيا

تا زمان نفس كشيدن درس‌هايي براي يادگيري هست‎

 

صاحب يك بدن شدن در آستانه ورود به دنيا صاحب يك جسم مي‌شويد. ممكن است از آن خوشتان بيايد و يا اصلا خوشتان نيايد. اين بدن تا آخرين روز اقامت در دنيا متعلق به شماست

مي‌توانيد از توانايي‌هاي مختلف آن بهره ببريد يا بدون استفاده از آن سال‌هاي اقامت خود را در دنيا، بي‌مصرف بگذرانيد.

ثبت‌نام در مدرسه شبانه‌روزي زندگي
اين مدرسه در طول زندگي درس‌هاي فراواني را به شما مي‌آموزد. اين فرصت براي شما فراهم مي‌شود تا هر روز در اين مكان آموزشي درس جديدي را ياد بگيريد. ممكن است به نظرتان برسد درس‌هاي ارايه شده غيرعاقلانه، سخت و دشوار و يا به درد نخور است اما فايده يادگيري آن‌ها را بعد متوجه خواهيد شد.

هيچ اشتباهي وجود ندارد.
رشد كردن، از آزمون و خطا تشكيل مي‌شود. تجربياتي كه پس از يك شكست حاصل مي‌شوند به اندازه شادي‌هاي پس از موفقيت،‌ در رشد و بالندگي شما موثر هستند.

تكرار مرتب درس تا يادگيري كامل
درس‌هايي كه بايد بياموزيد در قالب‌هاي مختلف تا زمان يادگيري كامل به شما ارايه مي‌شوند. وقتي درس را فرا گرفتيد به كلاس بالاتر مي‌رويد و درس ديگري آغاز مي‌شود.

يادگيري پايان‌پذير نيست.
هيچ قسمتي در زندگي وجود ندارد كه در آن نكته‌اي براي يادگيري وجود نداشته باشد. تا زمان نفس كشيدن درس‌هايي براي يادگيري هست.

ديگران آيينه شما هستند.
اگر چيزي در وجود كسي هست كه باعث نفرت يا دوست داشتن شما مي‌شود، به خودتان مراجعه كنيد. چون ديگران منعكس‌كننده رفتار و برداشت شما هستند.

توانايي استفاده از امكانات مختلف
تمام تجهيزات و توانايي‌هاي لازم در وجود اشخاص تعبيه شده و نحوه استفاده از آن‌ها در دست خودشان است. شما مي‌توانيد از موهبت‌‌هاي الهي بهره بگيريد يا آن‌ها را بدون استفاده به حال خود رها كنيد. انتخاب با شماست.

تمام پاسخ‌ها درون خودتان نهفته است.
هنگامي كه خداوند مشغول خلق دنيا بود، سوالي را براي فرشتگان مقرب طرح كرد. خداوند از آن‌ها پرسيد بهترين جا براي مخفي كردن راز زندگي كجاست؟

يكي از آن‌ها گفت: دفن در دل خاك تيره. ديگري گفت: پنهان كردن در قعر درياها و اقيانوس‌ها. و فرشته ديگر گفت: آن را در كوه‌ها قرار بدهيد. خداوند در جواب گفت: اگر راز زندگي در اين مكان‌ها پنهان شود فقط عده كمي مي‌توانند راز زندگي را كشف كنند اين راز بايد در دسترس همه مخلوقات من باشد. پس لازم است اين راز در قلب تك‌تك انسان‌ها نهفته باشد. از آن روز تا به الان راز زندگي در قلب انسان‌هاست اما همه در جاهاي ديگر به دنبال آن مي‌گردند. تمام پاسخ‌ها در وجود خود انسان‌ها نهفته است. فقط بايد به اعماق دل و روح خود نگاهي بيندازيد. به نجواي دل و روح خود گوش فرا دهيد و به نداي قلب خود اعتماد كنيد.

نكاتي كه بايد هميشه در ذهن داشته باشيد
اگر بر حسب اتفاق زندگي را شكستيد آن را تعمير كنيد.


اگر آن را امانت گرفتيد به صاحب اصلي آن برگردانيد.


اگر آن را باارزش مي‌دانيد از آن محافظت كنيد.


اگر آن را آشفته و نامرتب كرديد، دوباره به حالت منظم برگردانيد.

اگر نمي‌دانيد چگونه از آن استفاده كنيد به دفترچه‌هاي راهنما يعني كتاب‌هاي مختلف و انسان‌هاي باتجربه مراجعه كنيد.

اگر در آن چيزي و يا نكته‌اي هست كه ربطي به شما ندارد و مربوط به انسان ديگر است در آن دخالت نكنيد.

اگر انجام كاري يا به زبان آوري حرفي، زندگي ديگري را خراب مي‌كند، سكوت اختيار كنيد.

منبع:مجله موفقیت

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------