موفقیت در زندگی با دلنوازی های زنانهگفتگوی همسران ,حرف همسر,دنیای همسر

شما نمی توانید به راستی کسی را دوست داشته باشید و عاشقش باشید، مگر اینکه او را به طور عمیق و دقیق بشناسید  و به طور حتم نمی توانید کسی را بشناسید مگر اینکه بتوانید با او صحبت و گفتگو کنید.

گفتگوی همسران ابزار اصلی رابطه اگاهانه است. همسرانی که طوری برنامه ریزی می کنند که قادر باشند در سالهای آتی زندگی خود نیز با یکدیگر گفتگو کنند، به نحو بهتری بر زندگی و روابط شان تسلط دارند. شاید احساس شود که تبعیت از برخی قواعد مربوط در ابتدا غیر طبیعی و تصنعی است. اما همچنان که مهارتهای مربوط به شنیدن حرف همسرتان، انعکاس گفته هایش، تایید او و همدلی با وی را تمرین کنید آنها برای شما به صورت ماهیت ثانویه در می آید.

یک زن یا یک مرد وقتی به درستی دنیای همسرش را نشناسد و کلا با مفهوم دنیای جنس مخالف آشنایی نداشته باشد قطعا نمی تواند رابطه ای عمیق با همسرش برقرار کند.

شاید یک زن به زعم خود تمام تلاشهای لازم برای جلب نظر همسرش را بکند اما در نهایت احساس کند که اصلا به نتیجه مطلوب نرسیده است. این دست نتایج عمدتا تحت تاثیر عدم شناخت کافی طرفین از دنیای یکدیگر است.

در ادامه این مقاله سعی داریم راهنمایی های کلی به زنان ارایه دهیم تا بتوانند راحت تر و موثر تر با دنیای مردانه همسرشان، ارتباط برقرار کنند:
تعریف و تمجید: همان طور كه زنان می‌خواهند بدانند كه خوب به نظر می‌رسند، بوی مطبوع می‌دهند و یا كار بخصوصی را به خوبی انجام می‌دهند؛ مردان نیز شنیدن این حرف ها را دوست دارند. بشر دوست دارد كه مورد تمجید و تعریف دیگران قرار گیرد، این امر به آنها كمك می‌كند كه درباره خودشان احساس بهتری داشته باشند. همچنین به طرز تفكر انها اعتبار می‌بخشد و به آنها اعتمادبنفس و اطمینان می‌دهد. پس كمی به شوهرتان توجه داشته باشید و از او قدردانی و تعریف نمایید.

 

موفقیت در دلنوازی (محبوب بودن، خواستنی بودن): تمایل به خواستنی بودن بخش جداناپذیر هر ارتباطی است و گاهی مردان نگرانند كه نكند در این زمینه به قدر كفایت خوب نباشند. لذا حتی اگر شوهرتان در تمام اوقات به طور كامل ارضا كننده و رضایت بخش نیست؛ شما سعی کنید به نکات مثبت وجودی وی اشاره داشته باشید و این نکات را بزرگتر از ضعفهایشان مورد نظر قرار دهید.

قدردانی از تمام كارهایی كه می‌كند: اغلب مردان به سختی كار می كنند و سعی می‌كنند علاقه و توجه شان به خانواده را عمدتا از این طریق نشان دهند. گاهی اوقات آنها به این خواسته‌ها می رسند و گاهی هم اینطور نمی شود(یعنی گاه در تامین معاش خانواده واقعا موفق هستند و برخی از مواقع دیگر نیز به نتیجه دلخواه خود نمی رسند). آنها فقط توقع دارند  كه شما به تلاش آنها توجه دارید و از آنها قدردانی می‌كنید.

امشب مسابقه فوتبال می بینیم: هر چند ممكن است این مطلب بیشترشوخی به نظر برسد اما واقعیت این است كه مردان تمایل دارند به آنچه آنها علاقه دارند شما هم علاقمند باشید و خواهان شنیدن این هستند كه هر كاری كه باعث خوشحالی آنها می‌شود تاثیری این چنینی در شما نیز دارد. پس تلاش كنید كه كارهای مورد علاقه او را انجام دهید و با فهم و درك سرگرمی های آنها می توانید آنها را به شدت خوشحال كنید.

گفتگوی همسران ,حرف همسر,دنیای همسر

تکیه گاهم هستی: مردان می خواهند كه مورد نیاز باشند. آنها می خواهند قوی، قابل اعتماد و حمایت‌گر باشند و دوست دارند كه بفهمند شما به آنها استناد می‌كنید، رویشان حساب می‌كنید و نیازمند آنها هستید. اكنون بسیاری از زنان شاغل هستند، تحصیلات بالایی دارند و ... لذا مردان كمتر و كمتر از قبل (از لحاظ مالی) تکیه گاه مالی زنان هستند. پس سعی كنید با برنامه ریزی و مدیریت مالی لازم در زندگی مشترک، کاری کنید که همسرتان علی رغم استقلال مالی شما، هنوز احساس موثر بودن در زندگی شما را بكنند.

هشدار!
دانستن مواردی که مردان دوست ندارند بشنوند نیز خالی از لطف نیست.  بیشتر مردان به شنیدن این مطالب علاقه‌ای ندارند:
سرزنش و انتقاد: واقعیت این است كه اگر مرد شما از سركار به منزل آمد و شما او را به خاطر تمام كارهایی كه به اشتباه و غلط انجام داده سرزنش كنید به نوعی دچار لرزش می‌شود. انتقاد سازنده هم به هر حال انتقاد است پس بهتر است تا ایجاد یك فرصت مناسب به شوهرتان استراحت دهید.

چیزی كه از پس آن برنمی‌آیند: هیچ كس(خصوصا مردان) دوست ندارد و نمی خواهد كه به او گفته شود در انجام یكسری كارها خوب نیست. پس مواقعی كه شوهرتان از عهده كاری برنمی‌آید به او چیزی نگویید احتمالا خود او می‌داند كه كار را به خوبی انجام نداده است و از شما آگاهتر است. در آینده هم از او نخواهید این كار را انجام دهد.
منبع: تبیان

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------