کوچینگ عملکرد چیست و ویژگی های کوچینگ عملکرد چیست؟کوچینگ عملکرد,کوچینگ عملکرد چیست,ویژگی های کوچینگ عملکرد چیست

کوچینگ عملکرد

 

مفهوم کوچینگ عملکرد چیست؟

یکی از گروه های پر استفاده و با اهمیت کوچینگ، کوچینگ عملکرد می باشد. معنی کوچینگ به عنوان رهبری ایده ها و کمک به اشخاص برای رسیدن به آمال و آرزوهایشان. کوچینگ یک کار مدت دار نیست، بلکه یک روند سیستماتیک است که طی آن اشخاص به تدریج در جهت انجام رفتارهای پسندیده آموزش می بینند. با ما همراه باشید.

کوچینگ عملکرد چیست؟

می توان گفت که همه فرایند کوچینگ عملکرد پیشتر در توضیح فرآیند کوچینگ بیان می شود. ولی به طور تخصصی، کوچینگ عملکرد اغلب وابسته به سازمانهاست و درمورد شخص به کار نمی رود. کلمه کوچینگ عملکرد مربوط به عملکرد فرآیندهای سازمانی است و به بهبود آنها و همینطور برطرف کردن موانع سازمانی کمک می کند.

 

مربی عملکرد، کار کارکنان را تجزیه و تحلیل می کند، درمورد نوع عملکرد با کارمندان بحث می کند، شیوه کارمندان را به سوی موافق بر بهتر کردن عملکرد هدایت نموده و به صورت دوره ای آنها را پیگیری و بررسی نموده و جریان پیشرفت را بررسی می کند. بهتر کردن عملکرد شغلی و در نتیجه بهتر شدن نتایج حاصل از شغل و یا فرایند یک سازمان، هدف نهایی کوچینگ عملکرد می باشد.

 

کوچینگ عملکرد,کوچینگ عملکرد چیست,تعریف کوچینگ عملکرد چیست

ویژگی های کوچینگ عملکرد چیست

 

خصوصیات کوچینگ عملکرد چیست؟

کوچ های عملکرد سبب می شوند کارکنان اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرند

کوچ های عملکرد باید فضایی را به وجود آورند تا کارکنان حس احترام و ارزشمندی بیشتری داشته باشند. هرچند یک مدیر نیز می تواند کوچ عملکرد باشد، ولی در کنار کارمندان است تا آن ها بتوانند بهترین کارهای خود را داشته باشند. کارمندان به جای اینکه آموزش ببینند و از راه آزمون و خطا نتایجی را به دست آورند، به کمک کوچینگ عملکرد، راه خود را به درستی پیدا می کنند و می توانند با خطاهای کمتری به نتایج مطلوب خود دست پیدا کنند.

 

زمانی که در محیط کار از کوچینگ عملکرد استفاده می شود کارمندان بازخورد همیشگی دریافت می کنند تا مطمئن شوید کار خود را به درستی انجام می دهند. این مسئله سبب بالا رفتن اعتمادبه‌نفس کارکنان می شود و به کارمندان اجازه می دهد تا در آینده وظیفه خود را با شناخت بیشتری انجام دهند.

 

به همین علت ، کوچ های عملکرد به درستی می‌دانند چطور باید کارکنان را برای عملکرد بهتر تشویق کنند. زمانی که کارمندان حس با ارزشی می کنند ، میل بیشتری برای تقسیم مسئولیت ، رویارویی با مسائل و سازگاری مناسب با تغییرات دارند. بازخوردهایی که یک کوچ  در فرآیند کوچینگ عملکرد به کارمندان می دهد، باید در آن ها انگیزه بیشتری به وجود بیاورد و بتواند آن ها را با هم هماهنگ کند.

 

کوچینگ عملکرد,کوچینگ عملکرد چیست,خصوصیات کوچینگ عملکرد چیست

تعریف کوچینگ عملکرد چیست

 

آنها از دادن بازخورد نمی ترسند

یکی دیگر از خصوصیات کوچ های عملکرد این است که از دادن بازخورد نمی هراسند. مدیرانی که خودشان کوچ عملکرد هستند، نباید از دادن بازخورد سازنده در مورد کارمندان بترسند چون، این اشخاص بدون راهنمایی و بی آنکه بدانند چه چیزی صحیح است و چه چیزی اشتباه است، چطور می توانند کار خود را صحیح انجام دهند؟ این مسئله با اهمیتی است  که یک مدیر به عنوان کوچ عملکرد با لحن و تدبیر نشان دهد که بازخوردهای او برای ویران کردن کارمندان نیست.

 

در کوچینگ  عملکرد کارمندان را مطمئن می کند تا زمانی که امکان رشد در شرکت وجود دارد ، به آن ها بازخورد داده خواهد شد. بنابراین اجرای بازخورد سازنده، فضایی را به وجود می آورد که کارمندان هم با شما صادق باشند ، این رویداد به معنی این است که شما رهبر حرفه ای در سازمان خود هستید.

 

اشخاص را کنترل نمی کنند

در این سالهای آخر ، شیوه های مدیریتی از کوچینگ عملکرد، بیشتر استفاده می کنند و به جای اینکه در این روند اشخاص را کنترل کنند بیشتر با سوال و دادن بازخورد آن ها را راهنمایی می کنند.

 

با استفاده از کوچینگ عملکرد کلا ،کارمندان بیشتر دوست دارند از سازمان و یا شرکت خود پشتیبانی کنند و با ذوق و شوق بیشتری کارهای خود را انجام می دهند و زمان بیشتر و با کیفیت تری را در شرکت خود طی می کنند. زمانی که از کوچینگ عملکرد استفاده می شود، روال کار از حالت خطی ، خشک و کنترل کننده بیرون آمده و انعطاف بیشتری از خود در انجام کارها نشان می دهند.

 

کوچینگ عملکرد,کوچینگ عملکرد چیست,اثرات پیشرفت عملکرد در زندگی و کار شما چیست

اثرات پیشرفت عملکرد در زندگی و کار شما چیست

 

اثرات پیشرفت عملکرد در زندگی و کار شما چیست؟

- خشنودی شما از زندگی بالا می رود

- خودباوری و اعتماد به نفستان بالا می رود

- بهتر شدن فرآیندهای کاری به دست می آید

- افزایش مشتری و درآمد را به دنبال خواهد داشت

- بهتر شدن روابط به دست می آید

- تعادل بین کار و زندگی برقرار می‌شود

- دستاوردهای شما بالا می رود

و…..

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023