تکنیک های برتر برای جدی بودنجدی بودن،قاطعیت در سخن و جدی بودن،آدم های بسیار جدّي

برای جدی بودن

 

جدّي بودن یک خصوصیت فوق العاده لازم است که احتمالا اکتسابی هم است و باید با تمرین کردن آن را بدست‌ آورد سفارش می کنیم برای اینکه سایرین به شما احترام بگذارند و عقیده ها و ایده هایتان را بپذیرند، نخست از همه اطمینان حاصل کنید که اطرافیانتان شما را جدّي تلقی ميکنند و مشخص است که جدّي بودن نیازمند سعی بسیار و صداقت و راستی است

برخی آدم ها خيلي جدّي به نظر می رسند در عوض بعضی های دیگر اصلاً جدّي نیستند!

 

معمولاً در در برابر جدّي بودن از شوخ و شاد بودن استفاده ميشود در حالی که این حقیقت ندارد یعنی اشخاص شوخ طبع زيادي می شناسیم که در عین شوخ و شاد بودن آدم های بسیار جدّي و مسوولیت پذیری هستند!

 

و درست بر عکس اشخاص زيادي هستند که به رغم اینکه اصلاً روحیه شاد و شوخي ندارند در موقع لزوم جدیت خوبی هم ندارند!

 

پس مشخص ميشود که جدّي بودن یک خصوصیت فوق العاده لازم است که احتمالا اکتسابی هم است و باید با تمرین کردن آن را بدست‌ آورد سفارش می کنیم برای اینکه سایرین به شما احترام بگذارند و عقیده ها و ایده هایتان را بپذیرند، نخست از همه اطمینان حاصل کنید که اطرافیانتان شما را جدّي تلقی ميکنند و مشخص است که جدّي بودن نیازمند سعی بسیار و صداقت و راستی است.

 

جدی بودن،قاطعیت در سخن و جدی بودن،آدم های بسیار جدّي

اهمیت جدی بودن

 

چطور جدّي باشیم؟

واضح و روشن است که شما می خواهید شکل و فرم بگیرید. براي موفقیت در هر حوزه، نیاز احساس ميشود که بطور جدّي مورد توجه قرار گیرد و جذب این عادت ها بهترین راه براي رسيدن به آن است.

 

حضور اول وقت داشته باشید

نیازی نیست یک ساعت قبل از جلسه حاضر شوید. ولی چند دقیقه زود تر در محل ملاقات باشید. چه بسا درصورتی که شرکت شما خط مشی بسیار سهل گیری داشته باشد، زمانی که به جزئیات توجه مي شود رئیستان قطعاً متوجه خواهد شد که دیرتر سرکار می آیید. اجازه ندهید یک اشتباه ساده مثل یک تأخیر کوچک شهرت تان را به خطر بیندازید.

 

همه چیز را بدون چون و چرا قبول نکنید

اشخاص بله قربان گو خيلي زود صورت واقعیشان مشخص ميشود ، آن چه از این کار قسمت شما ميشود کوتاه مدت، ناپایدار و پوچ است.

 

مطمئن باشید

در حالی که بعضی اشخاص امکان دارد بطور طبيعي مطمئن باشند، بسياري از اشخاص در این امر مشکل دارند. بیاد داشته باشید که اعتماد بنفس یک شبه به دست نمیاید و باید این مهارت را تمرین کنید. درصورتی که بطور طبيعي شخصی با اعتماد به نفس نیستید، امکان دارد زمان زيادي براي پیشرفت احتیاج داشته باشید، ولی مضطرب نباشید با کمی تمرین شما موفق می شوید.

 

سکوت کنید

سکوت کنید تا زمانی که چیز خوبی براي گفتن داشته باشید. درصورتی که شما چیزی را بگویید که نامطلوب و نابه‌خردانه و نامناسب باشد قطعاً روی دیدی که اشخاص به شما دارند تأثير خواهد گذاشت. تلاش کنید در اکثر موارد آرام باشید مگر این که چیزی با ارزش براي گفتن داشته باشید. حتی درصورتی که نکته ی مهم و ارزشمندي را هم براي گفتن دارید، مسلماً توجه کنید که جمله بندی درستی داشته باشید. اینکار سبب خواهد شد که هر کلمه ای که از دهان شما بیرون میاید با ارزش باشد، که به نوبه خود سبب ميشود مردم شما را جدّي تر بگیرند.

 

در لباس پوشیدن هم به خوب پوشیدن توجه داشته باشید

زیرا معمولاً اشخاص تا حد زيادي از روی ظاهر در مورد سایرین قضاوت ميکنند ، کیفیت لباس های شما نقش اساسی در قضاوت سایرین خواهد داشت، از نحوه لباس پوشیدن محل کار یا همان لباس فرم پیروی کنید و آن را به شایسته ترین نوع یعنی تمیز و منظم بپوشید!

 

جدی بودن،قاطعیت در سخن و جدی بودن،آدم های بسیار جدّي

تمرین جدی بودن

 

براي رسيدن به هدفتان جدّي باشید و اصلاً آن را اسان نگیرید

خيلي جالب است برخی از ادم ها به خودشان یک قولهای مسخره ای می دهند که حقیقتا جای افسوس دارد. مثل:من تا روزی که زنده باشم با فلان فرد حرف نخواهم زد! شما درصورتی که اینطور به خودتان و قولتان پا برجا هستید پس بیایید از این قولها براي پیروز شدن به خودتان دهید. قولهای ما خلاصه شده اند براي کینه توزی و تلافی کردن. بیایید قول دهید که به ثروت خواهید رسید و به سایرین هم کمک خواهید کرد. براي هدفتان جدّي باشید و بگویید که تنها مرگ باید مرا از هدفم دور کند.

 

فروتنی و تواضع داشتن 

این مساله یکی از مهمترين چیز هایی است که هر شخصی باید در زندگی خود رعایت کند. اگر موفق میشوید و به شهرت و ثروت می رسید. تواضع یکی از خصوصیت های مهم در محل کار است که براي ایجاد احترام متقابل ضروری می باشد.

 

تلاش کنید زندگی خصوصی تان را پوشیده نگه دارید

در طول روز احتمالا با اشخاص زيادي برخورد داشته باشید. ولی این دلیلی نمی شود که بنشینید تمام جریانات زندگی تان را براي تک تک شان تعریف کنید و مسلما قادر نخواهید بود تصویری جدّي از خودتان در ذهن آنها ایجاد کنید تا میتوانید بکوشید در باره مباحث زیر با کسی گفت و گو نکنید:مذهب، سیاست، مشکلات در روابط، آخر هفته با دوستان، همچنين اگربا کسی در محل کار یا کسی از همسایگان مشکل دارید این را هم با کسی در میان نگذارید.

 

▪ جدّي باشید تا جدّي گرفته شوید.

▪ احترام بیش تر سبب خواهد شد تا سایرین شما را جدّي تلقی کنند.

▪ احترام دیدن از دیگران در نتيجه احترام گذاشتن به دیگران و جدیت به کار به وجود میاید .

 

نکته هایی که گفته شد را حتما رعایت کنید. امکان دارد یک شبه احترام را به دست نیاورید، ولی این عادت ها بر مردم تأثير می گذارد( حتی اگر آن ها به سرعت متوجه آن نباشند). صبر و انسجام بزرگ ترين ابزار شماست وقتی که بطور جدّي مورد توجه قرار می گیرید و جدّي در نظر گرفته می شوید، بنابر این وقت بگذارید و اهمال کاری نکنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------