آشنایی با زندگینامه عمر بن حسن بن علیعمر بن حسن بن علی, زندگینامه عمر بن حسن بن علی, زندگی نامه عمر بن حسن بن علی

آشنایی با زندگینامه عمر بن حسن بن علی

 

زندگی نامه عمر بن حسن بن علی:

عمر بن حسن بن علی بن ابی طالب فرزند امام حسن مجتبی (ع) و ام ولد بود در برخی منابع آمده است که ایشان در واقعه کربلا حضور داشت و جزو اسرای کربلا بود. البته در آن زمان در سنین کودکی به سر می برد. اطلاعات زیادی از ایشان در دسترس نیست.

چکیده ای از زندگینامه عمر بن حسن بن علی :

نام : عمر بن الحسن بن علی بن ابی طالب

نقش : حضور در نبرد کربلا

محل اقامت : مدینه

پدر : امام حسن (ع)

مادر : ام ولد

 

زندگی نامه عمر بن حسن بن علی :

عمر بن الحسن بن علی بن ابی طالب (به عربی: عمر بن الحسن بن علی بن ابی طالب ) فرزند امام حسن (علیه السلام) بود که در جنگ کربلا شرکت کرد و از اسیر شدگان بود.

 

نام و نسب عمر بن حسن بن علی :

در برخی منابع نام او را عمرو ذکر کرده اند. برخی نیز نام او را در میان فرزندان امام حسین (ع) آورده اند. اما معروف است که او فرزند امام حسن (ع) و مادرش ام ولد (صیغه) بود.

 

نبرد کربلا :

در برخی گزارش های تاریخی آمده است که عمر بن حسن در سنین جوانی در کربلا به شهادت رسید. برخی در شهادت وی در کربلا تردید کرده اند. اما اکثر مورخان معتقدند که وی از اسرای کربلا بوده است. در مقاتل الطالبیین آمده است: اهل بیت امام حسین (ع) به اسارت درآمدند که عمر و زید و حسن از فرزندان امام حسن (ع) بودند.

 

طبری می گوید: یزید، عمر بن الحسن را آورد و از او خواست که با پسرش خالد کشتی بگیرد. عمر گفت : به این صورت نه. به هر یک از ما کاردی بده تا با هم بجنگیم اگر او مرا کشت، من به جدم حضرت محمد (ص) می پیوندم و اگر من او را بکشم به اجدادش معاویه و ابوسفیان می پیوندد.»

 

برخی گفته اند که وی در سنین کودکی در واقعه کربلا به شهادت رسید و برخی مورخان معتبر و مشهور نامی از عمر بن الحسن در شهدای کربلا نبرده اند.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------