ساخت کپسول درمان اختلالات قاعدگی از عصاره زعفران در کشوردرمان اختلالات قاعدگی,خواص زعفران,کپسول پی‌ام استاپ

ساخت کپسول درمان اختلالات قاعدگی از عصاره زعفران در کشور
محققان کشورمان موفق به ساخت کپسول کاهش اختلالات بی‌قراری پیش یا حین قاعدگی با استفاده از عصاره زعفران شدند.
حدود 20 تا 40 درصد زنان دنیا که در سنین بارداری قرار دارند و همچنین 40 درصد زنان ایرانی دچار اختلالات دوران قاعدگی هستند که بی‌اطلاعی نسبت به این موضوع ممکن است زندگی این افراد را دچار خدشه ‌کند. حتی در مواردی طلاق‌هایی که در زندگی‌های زناشویی رخ می‌دهد ناشی از اختلالات خلقی و رفتاری ناشی از این عارضه است که افراد نسبت به آن آگاهی ندارند.


دکتر جمالی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در این باره گفت، اختلالات بی‌قراری دوران قاعدگی یا پیش از قاعدگی را به چهار دسته اختلالات خلقی، تغییرات رفتاری، درد و علائم فیزیکی تقسیم کرد و گفت:

در این میان، اختلالات خلقی شامل نگرانی، بیقراری، افسردگی، تنش عصبی و تغییرات خلقی غیر قابل کنترل، تغییرات رفتاری شامل ضعف هماهنگی اعضای مختلف بدن، بی‌خوابی، سردرگمی، سردرد، گریه و خستگی، درد و گرفتگی در تمام اعضای بدن و حساسیت در ناحیه سینه و علائم فیزیکی شامل تورم در بدن، ولع غذا و... است.


وی با بیان اینکه 20 تا 40 درصد بانوان 20 تا 40 سال دچار اختلالات قاعدگی هستند، افزود: درصد بروز این اختلالات در کشورهای مختلف متفاوت است و در واقع استرس‌های جانبی و تشنج‌های محیطی فرد این موضوع را تشدید می‌کند.به گفته جمالی در کشور ایران نیز 40 درصد زنانی که در سنین بارداری قرار دارند دچار اختلالات بی‌قراری پیش از قاعدگی یا دوران قاعدگی هستند که درصد بیشتری از این افراد را زنان ساکن در شهرهای شلوغ تشکیل می‌دهند که با استرس‌های محیطی مختلف دست به گریبانند.


وی با بیان اینکه تحریکات جانبی محیطی میزان اختلالات سندروم پیش قاعدگی (PMS) را تشدید می‌کند، خاطرنشان کرد:‌ خانمی که در یک محیط متشنج، آلوده و مملو از درگیری‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی زندگی می‌کند در مقایسه با خانم‌هایی که در شهرستان و یا در یک محیط امن و قانونمند زندگی می‌کنند بیشتر درگیر این قبیل اختلالات می‌شود.


عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص داروی کاهش اختلالات قاعدگی گفت: این کپسول موسوم به «پی‌ام استاپ» در رفع مشکلات ناشی از PMS موثر است.وی با تاکید براینکه داروی پی ام استاپ عوارض جانبی ندارد، گفت: این کپسول ازعصاره گل زعفران ساخته شده است.
جمالی بررسی‌های صورت گرفته بر روی داروی «پی‌ام استاپ» را در فاصله زمانی دسامبر 2005 تا پایان آوریل 2007 عنوان کرد و گفت:‌ درحال حاضر مجوز تولید کپسول پی‌ام استاپ از وزارت بهداشت اخذ شده که امیدواریم تا دو هفته آینده وارد بازار شود.


وی با بیان اینکه کپسول پی‌ام استاپ بر روی 75 نفر از خانم‌هایی که در رده سنی بارداری قرار گرفته‌اند مورد آزمایش قرار گرفته است، اظهار کرد: در تست‌های صورت گرفته دختران مجرد، زنان متاهل و زنان مطلقه در گروه‌های جداگانه جای گرفتند و طی آن شواهد موثری را در بهبود اختلالات دوران قاعدگی به دست آوردیم و حتی همسران افراد متاهل نیز از اثرات این دارو رضایت داشتند.


جمالی اضافه کرد: تاثیر این دارو در ماه‌های اول محدود است اما در ماههای دوم تا سوم بین 50 تا 70 درصد در کاهش علایم اختلالات تاثیرگذار است.وی به افراد دچار اختلالات پیش از قاعدگی توصیه کرد که به جای مصرف داروهای ضدافسردگی و یا سایر محلول‌های گیاهی از این دارو که هیچ گونه ضرری ندارد برای بهبود این اختلال استفاده کنند.
تیم پژوهشی دکتر جمالی، پیش از این با کمک گل زعفران موفق به ساخت داروی گیاهی ضد افسردگی با عنوان «سافرومود» و داروی گیاهی «سافروتین» به عنوان کاهش دهنده علایم بیماری آلزایمر شده بودند که این دارو‌ها در حال حاضر تجاری سازی شده و در بازار موجود است.

منبع:isna.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------