بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی زناشوییبیماری های ناشی از ازدواج فامیلی,بیماری های حاصل از ازدواج فامیلی,انواع بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

 

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

آیا از بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی شناخت دارید؟ ازدواج فامیلی طرفدارهای خود را در خیلی از خانواده‌ها دارد و در خیلی از زمان ها هم خیلی موفق واقع می‌شوند. ولی این نوع ازدواج مشکلات و بیماری‌های احتمالی را هم به دنبال دارد که اشخاص باید به صورت کامل از آن آگاه باشند. چنانچه تصمیم به شناخت از بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

امروزه جوانانی که تصمیم به ازدواج فامیلی دارند به پشتوانه پیشرفت علم، آزمایش‌های زیادی را برای شناخت از میزان خطر ازدواج فامیلی انجام می‌دهند که نتیجه ی ازدواج هم بسته به پاسخ آزمایش‌ها است. چنانچه آزمایشها خطری را معلوم می کنند بنابراین برای ازدواج هم مشکلی وجود نخواهد داشت. 

 

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی,بیماری های حاصل از ازدواج فامیلی,انواع بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

بیماری های حاصل از ازدواج فامیلی

 

انواع بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

نقص ایمنی در بچه ها

به دنیا آمدن بچه ها مبتلا به نقص ایمنی، از رایج ترین بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی است. بچه ها به دلیل ضعف در سیستم ایمنی، دچار عفونت های گوناگونی می شوند. سیستم ایمنی بدن آنها نمی‌تواند با بیماری ها مبارزه کند. البته راه حل هایی مثل استفاده از داروها و ویتامین های گوناگون برای جبران کردن نقص سیستم ایمنی بچه ها وجود دارد. ولی بهترین روش پیشگیری از به دنیا آمدن این کودکان با آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج است.

 

سقط جنین

احتمال سقط جنین در خانم های حامله که ازدواج فامیلی داشته اند، خیلی بالاست. بررسی های علمی نشان می دهد که از بین رفتن جنین در رحم مادر بیشتر در بین زنانی که با اقوام خود ازدواج کرده‌اند، اتفاق می‌افتد.

 

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی,بیماری های حاصل از ازدواج فامیلی,انواع بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

انواع بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

 

معلولیت در بچه ها 

خطر تولد نوزاد معلول به وجود آمده از ازدواج فامیلی یکی از مهم‌ترین و بازدارنده ترین خطرات حاصل از ازدواج فامیلی است. در نتیجه‌ی ازدواج فامیلی امکان این که اختلالات ژنتیکی گوناگونی میان زوجین اتفاق بیفتد، وجود دارد. همینطور این اختلالات در صورت وقوع، ذهن و جسم کودک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بررسی ها نشان داده که درصد بسیار زیادی از مرگ و میر کودکان به علت اختلالات ژنتیکی پیش می آید. باید به این نکته دقت کرد که احتمال به وجود آمدن اختلالات ژنتیکی در دورترین ازدواج‌های فامیلی هم وجود دارد.

 

احتمال ابتلای زوجین به بیماری شب کوری 

شب کوری یکی دیگر از بیماری های حاصل از ازدواج فامیلی است که در اثر کمبود ویتامین A در بدن اتفاق می افتد. ازدواج فامیلی امکان دارد منجر به ابتلاء زوجین به این بیماری در سنین بالا شود. این بیماری در طول زمان روی بینایی شخص مبتلا اثر گذاشته و در صورت عدم درمان می‌تواند باعث کوری همیشگی شود. از دیگر تبعات این بیماری می‌توان به خشک شدن چشم اشاره کرد. برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و دیگر تبعات ناشی از ازدواج فامیلی باید مشاوره ژنتیکی به طور کامل و منظم انجام شود.

 

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی,بیماری های حاصل از ازدواج فامیلی,انواع بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

بیماری های به وجود آمده از ازدواج فامیلی

 

هموفیلی یا کم خونی

هموفیلی یا کم خونی خطراتی است که نوزادان به دنیا آمده در اثر ازدواج فامیلی را تهدید می کند. البته در خیلی از زوجین که نسبت فامیلی با یکدیگر ندارند هم اگر هر دو به بیماری کم خونی مبتلا باشند، احتمال منتقل شدن این ژن به نوزاد آنها وجود دارد. به همین دلیل است که در آزمایشات قبل از ازدواج، این بیماری بررسی می شود. خوشبختانه چنانچه فقط یکی از زوجین به هموفیلی یا کم خونی مبتلا باشد، مشکلی برای بچه پیش نخواهد آمد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------