13 سؤال زنان باردار درباره زيبايي 

13 سؤال زنان باردار درباره زيبايي

 

بارداري به معني فراموش كردن خود نيست. بسياري از زنان در طول دوران بارداري و پس از آن به قدري متوجه فرزندشانمي‌شوند كه به طور كامل خودشان را از ياد مي‌برند. ولي نبايد فراموش كرد كه زنان قبل از مادر شدن زن هستند و نيازمند طراوت و زيبايي‌اند.اين هفته قصد داريم به برخي بايدها و نبايدهاي زيبايي در دوران بارداري اشاره كنيم. تعداد بايدها بيش از نبايدهاست، پس به بهانه بارداري آنها را كنار نگذاريد.

 

1- رنگ و دكلره

در صورتي كه شما پيش از بارداري عادت به رنگ كردن موهايتان داشته‌ايد، اشكالي ندارد در طول بارداري براي رنگ كردن موها به آرايشگر مراجعه كنيد. ترجيحا دكلره كردن و بلوند كردن موها را انجام ندهيد. ولي رنگ تنها اشكالي ايجاد نمي‌كند اما در صورتي كه تا پيش از بارداري موهايتان را رنگ نكرده‌ايد در طول بارداري دست به اين اقدام نزنيد، زيرا پوست در اين دوران حساس‌تر است و ممكن است در مقابل واكنش‌هاي شيميايي شديدتر عمل كند.

 

2- كرم‌هاي ضدترک

نزديك ماه چهارم بارداري كه مي‌شود به تدريج ممكن است روي پاها، شكم و دستان راه‌راه‌هاي سفيد يا صورتي رنگي نمايان شود. البته اين موضوع در تمامي زنان باردار صادق نيست و به ميزان كشش پوست بستگي دارد. براي جلوگيري از پيش آمدن اين راه‌راه‌ها كه ديگر ناپديد هم نخواهد شد، بهتر است از همان ماه اول بارداري از كرم‌هاي ضدترك ويژه زنان باردار استفاده كنيد.


3- اپيلاسيون

اپيلاسيون دوران بارداري هيچ مانعي ندارد و حتي گاهي ضروري به نظر مي‌رسد. بهترين روشي كه با بدن شما سازگار است را انتخاب كنيد و تنها در استفاده از موم گرم كمي دقت داشته باشيد، به متخصص فن زيبايي مراجعه كنيد.

 

4- كيسه كشيدن پوست

كيسه كشيدن براي زنده كردن پوست و پاك كردن سلول‌هاي مرده از روي آن ضروري است. در طول دوران بارداري سعي كنيد از كيسه‌هاي نرم‌تر استفاده كنيد و به مدت طولاني اين كار را انجام ندهيد. همچنين توصيه مي‌شود طي اين دوران صورت خود را كيسه نكشيد چون صورت شما در دوران بارداري مستعد جوش زدن است.

 

5- داروهاي لاغري

دوران بارداري زمان خوبي براي لاغر كردن خود نيست. بهتر است از كرم‌هاي لاغري يا هر روش ديگر لاغر كردن پس از زايمان استفاده كنيد.

 

6- حمام كردن

بسياري از زنان دوست دارند براي آرام شدن در وان پر از آب بخوابند. در دوران بارداري اين كار اشكالي ندارد به شرط آن كه دماي آب خيلي بالا نباشد (حداكثر 37 درجه سانتيگراد) آب گرم بر رگ‌هاي خوني پا اثر گذاشته و سبب ناراحتي زنان باردار پس از خارج شدن از آب مي‌شود. بهترين كار اين است كه پس از اتمام حمام كمي پاهايتان را درآب خنك بازي دهيد.

 

 

7- مراجعه به مراكز ماساژ

خيلي از مردم عادت دارند هر چند وقت يك بار پيش يك ماساژگر بروند تا خستگي‌ها از بدنشان بيرون بيايد. اين كار در دوران بارداري نيز بلامانع است. جالب است بدانيد كه براي زنان باردار و به‌ويژه براي پاهايشان ماساژهاي ويژه‌اي وجود دارد. البته فراموش نكنيد كه حتما بايد پيش يك ماساژگر حرفه‌اي رفت.

 

8- استفاده از روغن‌هاي صنعتي

استفاده از روغن‌هاي صنعتي در دوران بارداري بدون تجويز پزشك ممنوع است. زيرا اين روغن‌‌ها روي پوست سدي درست مي‌كنند و مانع از تنفس پوستي مي‌شوند، در ضمن مي‌توانند عامل بروز آلرژي نيز باشند. براي ماساژ دادن خود از كرم‌هاي مرطوب كننده يا روغن‌هاي گياهي استفاده كنيد.

 

9- استفاده از اتوبرنزه‌ها

با فرا رسيدن تابستان بسياري علاقه دارند پوستشان را برنزه كنند. استفاده از كرم‌هاي اتوبرنزه روي صورت و پوست در دوران بارداري بلامانع است.

 

10- استفاده از سولاريوم

 به اندازه كافي در رابطه با مضرات سولاريوم براي سلامت بدن تاكنون صحبت شده است، اما در صورتي كه شما جزو آن افرادي هستيد كه به برنزه شدن در كابين‌هاي سولاريوم علاقه داريد، توصيه مي‌شود در دوران بارداري اين كار را كنار بگذاريد. هواي گرم داخل اين كابين‌‌ها براي رگ‌هاي خوني شما مضر است.

 

11- رفتن به سونا

گرما سبب كند شدن حركت خون در رگ‌ها و افزايش ضربان قلب مي‌شود اما اگر شما مايل به رفتن به سونا هستيد پيش از آن به پزشك خود مراجعه كنيد تا وضعيت قلب شما را مورد بررسي قرار دهد.

 

12- حمام آفتاب

بارداري باعث نمي‌شود شما از خورشيد قهر كنيد اما بايد توجه داشته باشيد كه در ساعات گرم روز خيلي زير نور آفتاب قرار نگيريد، درضمن استفاده از كرم‌هاي ضدآفتاب را هم فراموش نكنيد. صورتتان را با يك كلاه حصيري بپوشانيد و مراقب آفتاب سوختگي باشيد.

 

13- آرايش كردن پوست

استفاده از وسايل آرايش در دوران بارداري اشكالي ندارد ولي بهتر است زنان از لوازم آرايش فاقد سرب استفاده كنند.

 

منبع:madaranmag.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------