عوارض محبت و عشق زیاد به همسر/ چگونه می‌توان به تعادل در زندگی عاطفی دست یافت؟عوارض محبت و عشق زیاد به همسر, عشق زیاد به همسر, عوارض محبت زیاد به شوهر

عوارض محبت زیاد به شوهر

 

عشق زیاد به همسر و اختلال در روابط سالم

ابراز محبت بی قید و شرط به همسر یکی از اصول تقویت روابط زوجین است ولی اگر این ابراز محبت به قدری زیاد شود که خواسته های خودتان را قربانی کنید یا برای او توقع زیادی ایجاد کنید با مشکلات و عوارض عشق زیاد به همسر روبرو خواهید شد. در این مطلب از بیتوته شما را با عوارض محبت بیش از حد به همسر آشنا می کنیم.

هر فردی در طول زندگی با قدرتمند تر شدن ذهن و روحش رشد میکند ولی زمانی که به یک شخص بیش از حد محبت شود ، فرصت رشد و رسیدن به استقلال از او گرفته می شود و از نظر شخصیتی ضعیف می شود چرا که به اشتباهاتش پی نمی برد و همین مسئله باعث ایجاد غرور کاذب در او می شود که میتواند مشکلات زیادی در رابطه عاطفی او بوجود بیاورد. 

 

شاید فکر کنید ابراز عشق و علاقه در یک رابطه عاطفی باید بی حد و مرز باشد و هر چه بیشتر به طرف مقابل محبت کنید رابطه بهتری خواهید داشت ولی کاملا در اشتباهید ، زیاده روی در هر کاری حتی در ابراز محبت میتواند مشکل ساز شود. در ادامه مقاله درباره عوارض محبت و عشق زیاد به همسر بیشتر صحبت میکنیم. 

 

عوارض محبت و عشق زیاد به همسر, عشق زیاد به همسر, عشق زیاد به همسر

عشق زیاد به همسر

 

عوارض محبت و عشق زیاد به همسر

اگر بخواهید خودتان را بیش از حد خوب نشان دهید و مدام به همسرتان محبت کنید در واقع در حال نادیده گرفتن خودتان هستید. این روش ها باعث می شود ارزش و احترامتان کم شود چرا که دیگر انرژی و فرصتی برای رسیدن به برنامه های شخصی خودتان پیدا نخواهید کرد. 

 

ابراز نکردن احساسات

افرادی که بیش از حد به همسرشان محبت میکنند احساسات منفیشان مانند خشم و ناراحتی را پنهان می کنند ، احساسات منفی تخلیه نشده روی هم تلنبار می شوند و باعث ایجاد خشم فروخورده در شما خواهند شد که به مرور روحتان را فرسوده کرده و شما را از همسرتان دورتر میکند. 

 

مورد سوء استفاده قرار گرفتن

محبت بیش از حد همیشه باعث می شود مورد سو استفاده دیگران حتی همسرتان قرار بگیرید. در این موارد معمولا دیگران کارهای شخصی خودشان را بر عهده شما می گذارند و به مرور متوجه خواهید شد اغلب وظایف خانه و فرزندان بر دوش شما قرار گرفته است. 

 

ایجاد حس ناامنی

محبت زیاد به همسر باعث پرتوقع شدن او میشود و اگر این محبت تکراری ذره ای کم شود ، همسر شما احساس ناامنی پیدا میکند و شدت گرفتن این احساس ناامنی تاثیر مخربی روی زندگی شما خواهد گذاشت. 

 

عوارض محبت و عشق زیاد به همسر, عشق زیاد به همسر, عدم تعادل در رابطه عاشقانه

عدم تعادل در رابطه عاشقانه

 

متوقع شدن همسر 

محبت بیش از حد میتواند به مرور تبدیل به وظیفه شما شود و او این لطف مکرر شما را حق مسلم خودش بداند و روز به روز از شما متوقع تر شود. چنین رابطه هایی یکنواخت و تکراری می شود و رنگ و بوی خود را از دست می دهند ، به  مرور زمان همسرتان تمایلی به بودن در کنارتان نخواهد داشت و خودتان هم احساسات ناخوشایندی پیدا خواهید کرد. 

 

ایجاد اختلاف 

هر فردی درکی متفاوت از محیط اطرافش دارد و گاهی ممکن است به خاطر محبت زیاد دچار سوبرداشت شود. مثلا زمانی که با تلفن های مکرر یا پیام های پشت سر هم میخواهید جوای احوال همسرتان شوید ممکن است این تصور را در او بوجود بیاورید که موجودی ضعیف و وابسته هستید یا به او شک دارید و میخواهید کنترلش کنید. 

 

سلب آزادی های فردی

محبت زیاد به یک نفر مانند این است که او را در یک قفس طلایی قرار داده باشید. هر فردی دوست دارد آزادی و حریم خصوصی داشت باشد و گاهی میخواهد مسائل و مشکلاتش را به تنهایی و بدون متوجه شدن دیگران حل کند. اگر شما مدام دور و بر همسرتان باشید ناخودآگاه هر مسئله کوچک و بزرگی را کنترل می کنید و حریم خصوصی و آزادی او را پایمال مینمایید. 

 

عوارض محبت و عشق زیاد به همسر, عشق زیاد به همسر, عوارض وابستگی بیش از حد به همسر

عوارض وابستگی بیش از حد به همسر

 

خودتان را از عشق همسرتان محروم می کنید 

یکی از باورهای اشتباه که به خصوص در میان زنان رواج دارد این است که تصور میکنند همیشه باید دهنده باشند و همسرشان مصرف کننده است. این زنان برای جذب همسرشان و گرفتن عشق بیشتر ، بیش از حد به او محبت و توجه می کنند و مدام برایش هدیه می خرند و کلمات عاشقانه در گوشش زمزمه می کنند و بهترین غذاها را برایش می پزند. این رفتار شما باعث می شود که همسرتان عادت کند همیشه گیرنده باشد و کمتر به دنبال جلب توجه شما با ابراز محبت باشد و به مرور ، روح و روانتان را فرسوده خواهد کرد. 

 

نادیده گرفته شدن

مردان از نظر روحی نیاز دارند برای جلب توجه همسرشان هر کاری انجام دهند ، برآورده کردن نیازهای زن از سوی مرد به آنها احساس قدرت و عشق می دهد ولی مردی که با ابراز عشق و محبت زیاد همسرش روبرو است ممکن است همسرش را نادیده بگیرد و از او دورتر شود چرا که مجال و فرصتی برای ابراز عشق و محبت و برآورده کردن نیازهای همسرش پیدا نمی کند. مردی که زیادی محبت ببیند نمیتواند آنگونه که شما شایسته دوست داشتن هستید ، به شما محبت کند. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------