سوالات ممنوعه از همسر در زندگی زناشوییپرسیدن این سوالات از همسر ممنون است, سوالات ممنوعه در زندگی زناشویی, چند سوال ممنوعه از همسر

سوالات ممنوعه در زندگی زناشویی 

 

پرسیدن این سوالات از همسر ممنوع است!

لحن حرف زدن و سیاست گفتاری میتواند عامل حفظ صمیمیت و احترام بین زوجین شود، برخی سوالات و حرفها هست که بار منفی و سرزنش آمیز زیادی دارند و به همین دلیل پرسیدن آن ها از همسر ممنوع است.

لحن صحبت کردن و حرفهایی که بین زوجین رد و بدل میشود عامل اصلی حفظ صمیمیت و احترام بین دو نفر است. برخی حرفها را هرگز نباید به همسرتان بزنید و سوالاتی هستند که هرگز نباید به زبان بیاورید وگرنه ممکن است باعث ناراحتی عمیق همسرتان شده و میانه شما را شکر آب کند.یک سری سوالات در روابط بین همسران باعث بوجود آمدن اختلاف میشود. 

در ادامه مقاله سوالاتی که هرگر نباید از همسرتان بپرسید را با شما در میان میگذاریم:

 

سوالات ممنوعه از همسر

برخی سوالات و صحبت های جنبه انتقاد آمیز و سرزنش شدیدی دارند و نمیتوانند کمکی برای بهتر شدن رابطه شما بنمایند و حتی بر عکس ممکن است باعث بیشتر شدن مشکلات شوند.

 

• چرا همیشه این کار را می کنی؟

اگر همسرتان به کاری عادت دارد که موجب ناراحتی شما میشود ، قضاوت منفی درباره او فقط فاصله بینتان را بیشتر میکند. به جای سرزنش او بابت انجام کارهایی که دوست ندارید، در مورد چیزهایی که دوست دارید و حسی که هنگام انجام آن ها به شما دست میدهد با او حرف بزنید. 

 

فرض کنید همسرتان عادت دارد در خمیردندان را باز بگذارد به جای این که به او بگویید : " مشکلت چیه ؟ یا چرا همیشه این کار را میکنی ؟ " بهتر است به او بگویید عزیم میشه لطفا همیشه در خمیردندان را ببندی .

 

با وجودی که شاید احمقانه به نظر برسد میتوانید برای تشویق او بگویید وقتی کاری که از تو میخواهم را انجام میدهی، احساس میکنم بیشتر دوستم داری ، و زمانی که دفعه بعدی در خمیردندان را بست ، خوشحالیتان را بروز داده و او را ببوسید. 

وقتی همسرتان میبیند که به خاطر چنین کار کوچکی تحسینش میکنید ، کارهای بیشتری برایتان انجام می دهد و حس مثبت بینتان باقی می ماند. 

 

چند سوال ممنوعه از همسر, جملات ممنوعه از همسر, حرفهای ممنوع از همسر

سوالات ممنوعه از شوهر

 

• چرا هیچوقت کاری که میگویم را انجام نمی دهی؟

استفاده کردن از کلمات هرگز ، هیچوقت یا همیشه در مکالمات اصلا کار جالبی نیست و باعث میشود فرد مقابل تصور کند ، او را متهم کرده اید و در نتیجه منجر به نا امیدی ، خشم و بی اعتمادی بین شما خواهد شد. این نوع صحبت کردن کاملا بی فایده است و به جای بهتر شدن طرف مقابل باعث تخریب رابطه میشود. 

 

اگر از همسرتان ناراحتید اول باید احساسات و افکار خود را بپذیرید و سهم خود را از ناراحتی به تساوی گردن بگیرید و به جای تمرکز روی رفتار اشتباه همسرتان ، روی روش هایی که میتوانید به تقویت رابطه تان کمک کند تمرکز کنید. 

 

اگر به جای مشکل ، به راه حل مشکل فکر کنید ، به درک بهتری از شرایط میرسید و میتوانید بدون کنایه و با لحنی دوستانه حرفتان را بزنید و راه حل مناسبش را پیدا کنید. 

 

• چرا اینقدر تنبل ، خودخواه یا قدرنشناس هستی؟ چرا با من مهربان نیستی ؟ چرا بهتر نمی شوی ؟ 

در صورتی که ناراحت هستید نباید به طرف مقابل حمله کنید . اگر میخواهید کیفیت رابطه تان بهتر شود باید روش ارتباطی و حرف زدنتان را بهتر کنید. 

ابراز صادقانه احساسات به همراه همدردی و ابراز احساس بهترین راه برای برقراری ارتباط با همسر است. بدون این که همسرتان را متهم کنید یا از او انتقاد کنید ، صادقانه احساستان را بیان کنید. 

زمانی که همسرتان با شما صحبت میکند ، به دقت به حرفهایش گوش دهید و بفهمید چه حسی دارد.

 

• چرا نمیتوانی آرام بگیری؟

اگر همسرتان ناراحت است و آرامش ندارد در صورتی که از او بخواهید آرام بگیرد نتیجه خوبی نخواهید گرفت ، مسلما مشکلی وجود دارد که به او استرس داده و موجب نا آرامی او شده است. بهترین کار در چنین مواقعی برای آرام کردن او ، فهمیدن دلیل ناراحتی و درک او است ، اگر با آرامش علت مشکلش را بپرسید و با لحنی حمایتگر با او صحبت کنید به نتیجه ای که میخواهید میرسید بدون این که ناراحتی بیشتری ایجاد کنید. 

 

جملات ممنوعه به همسر, حرفهای ممنوع از همسر, سوالات ممنوعه از همسر

جملات ممنوعه به همسر

 

• میخواهی از من جدا شوی؟

تمام زوجین در برهه هایی از زندگی خود با مشاجرات شدیدی روبرو میشوند ، استفاده از جمله می خواهی از من جدا شوی ، از روی عصبانیت و بین مشاجرات کاملا غیر ضروری است و بار مخرب عاطفی و احساسی بالایی دارد . اغلب افراد این سوال را برای تهدید طرف مقابل میپرسند ولی غافل از این که باعث دورتر شدنشان میشود. 

 

فقط در صورتی که واقعا قصد ترک طرف مقابل را دارید این حرف را بزنید. اگر همسرتان در مشاجرات چنین سخنی به زبان آورد بهتر است به جای پاسخ دادن از او بخواهید کمی به هم زمان بدهید تا آرام تر شده و بتوانید به صورت منتقدانه مشکلتان را بررسی کنید . 

 

بعد از این که تنش و دعوا فروکش کرد و آرام گرفتید ، اگر واقعا میترسید که طرفتان بخواهد شما را ترک کند با آرامش و خیلی ساده از او بپرسید. مثلا " عزیزم الان چه حسی داری ؟ از رابطه مان چه میخواهی ؟ " 

زمانی که سوال و لحن حرف زدنتان تهدید آمیز نباشد به همسرتان فضای کافی برای فکرکردن سازنده به سوال شما میدهد و میتوانید از این فرصت برای افزایش صمیمیت بین خودتان استفاده کنید. 

 

 مطمئنی که میخواهی با من زندگی کنی؟

نشان دادن علاقه به صورت روزانه و به طور مرتب و اطمینان دادن به طرف مقابل که برایتان جذابیت لازم را دارد ، رمز داشتن یک رابطه خوب و رضایت بخش است. 

 

ولی نباید مدام به دنبال تایید گرفتن از طرف مقابل باشید ، کسی که مدام به دنبال گرفتن تایید از همسرش است باعث میشود همسرش بعد از مدتی دیگر احترام قبلی را برایش قائل نباشد. داشتن تمایل و جاذبه جنسی نسبت به کسی که مدام در حال تایید گرفتن است ، کار سختی است. 

 

سوالات ممنوعه از همسر, سوالات ممنوعه, سوالاتی که نباید از همسرتان بپرسید

پرسیدن این سوالات از همسر ممنوع است

 

• میتوانم به تو اعتماد کنم؟ راستش را به من میگویی؟

پرسیدن این سوال به صورت مستقیم باعث میشود همسرتان به لاک دفاعی برود و پاسخی که بتواند شما را مطمئن کند، دریافت نکنید.

شما به همسرتان یا اعتماد دارید و یا ندارید ، اگر اساسا نتوانید به کسی اعتماد کنید، پرسیدن این سوال فقط اعصابتان را خردتر میکند.

 

اگر به همسرتان اعتماد دارید، پرسیدن این سوال جایز نیست و اگر اعتماد ندارید، دلیلی برای ادامه زندگیتان وجود ندارد. 

اگر همسرتان به شما دروغ های زیادی گفته و حالا ماه از پشت ابر بیرون آمده و دیگر نمیتوانید به او اعتماد کنید به سادگی او را ترک کنید.

 

• تو که میدانستی ناراحت میشوم ، چرا این موضوع را وسط کشیدی

برای داشتن یک رابطه رضایت بخش باید هر دو طرف بتوانند به طور مستقل به خودشان آرامش بدهند که البته کار دشواری است. 

یک رابطه زمانی رضایت بخش خواهد شد که دو نفر با شفافیت کامل با هم صحبت کنند و نگرانی ها و ناراحتی هایشان را با هم در میان بگذارند و حتی بتوانند در مورد موضوعات سخت و یا ناراحت کننده با هم صحبت کنند تا مشکلاتشان نگفته نمانده و حل شود.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------