چه عواملی باعث می شود مردی شما را ترک کند؟علت زده شدن مرد از زن, دلایل مردان برای ترک رابطه, قطع رابطه

دلایل مردان برای ترک شما

 

راهکارهایی برای وقتی مردی شما را ترک میکند

وقتی مردی شما را ترک می کند به خصوص اگر بدون توضیح و با بی محل کردن شما این کار را انجام دهد با هزاران سوال مختلف روبرو می شوید ، به دنبال علت می گردید و خودتان را سرزنش می کنید، گریه می کنید و خودتان را آزار می دهید ، ولی چطور می توانید به این آشفتگی روحی سریعتر پایان بدهید و زندگی بهتری برای خودتان بسازید؟

وقتی مردی بدون توضیح و دلیل منطقی شما را ترک میکند علاوه بر غم و ناراحتی که به دلیل ترک شدن به شما دست میدهد ممکن است بارها و بارها از خودتان بپزید که چرا مرا ترک کرد؟ شاید ندانستن دلیل رفتن او برای شما ناراحت کننده تر از نبودنش باشد.

 

مسلما شما بارها و بارها به این موضوع فکر میکنید و فرضیه های مختلفی را در نظر می گیرد شاید از خودتان بپرسید که آیا اصلا شما را دوست داشته است؟ آیا همیشه از شما متنفر بوده است؟ آیا پای کسی دیگر در میان است؟ 

بسیاری از خانم ها تا زمانی که دلیل واقعی رفتن شریک عاطفی یا شوهرشان را ندانند نمی توانند از شوک و ناراحتی بیرون بیایند.

 

چرا مردی شما را ترک میکند

علت اصلی این که یک فرد رابطه ای را ترک می کند این است که انتظارات و نیازهایش در آن رابطه تامین نمی شود. چه زن و چه مرد وقتی توقعاتی که از رابطه اش دارد ، برآورده نشود ، آن رابطه را ترک میکند. 

اختلاف جایی شروع می شود که آنچه مردان از رابطه می خواهند با آنچه زنان توقع دارند متفاوت است.

 

گاهی اوقات علت ترک شدن شما ممکن است رفتارهای خودتان باشد مثلا آخرین باری که برای شوهرتان آرایش کردید کی بود؟ آیا از فانتزی های جنسی شریک عاطفی خود باخبر بودید ؟ آیا از نظر جنسی او را حمایت می کردید ؟ آیا مهربان بودید و فضای رابطه دونفره تان صمیمی و دلگرم کننده بود ؟

 

گاهی اوقات شما هیچ تقصیری ندارید ، مهم نیست که یک زن چقدر زیبا ، خوش اندام ، موفق یا خوش اخلاق باشد اگر با مردی بی وفا و تنوع طلب وارد رابطه شده باشید ، درد خیانت و بی وفایی و ترک شدن را خواهید چشید. دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.

 

اگر شوهر یا شریک عاطفی شما به خاطر یک زن دیگر از شما جدا شده ، جدا شدن او هیچ ربطی که کم ارزش بودن شما ندارد و اصلا به این معنی نیست که به اندازه کافی خوب نبوده اید یا آن زن از شما بهتر است. به خودتان دائما نگویید که شوهرتان به خاطر زنی دیگر شما را ترک کرد . شوهر شما یا ذات بی وفایی دارد یا هماهنگی لازم برای کنار شما بودن را نداشته است ، به عبارتی جفت مناسبی برای هم نبوده اید. 

 

به جای این که وقتتان را با افکاری از جمله کاش زمان به عقب بر میگشت و فلان کار را انجام نمی دادم ، واقعیت را قبول کنید و به یاد داشته باشید که شما تنها زنی نیستید که مردش او را ترک کرده است  . مردان و زنان زیادی هستند که شریک عاطفی یا همسرشان آن ها را ترک می کند . هر چه زودتر واقعیت را بپذیرید و قبول کنید رابطه شما تمام شده است و باید زندگی جدیدی برای خودتان بسازی ، حرکت های بعدی برایتان راحت تر خواهد شد. 

 

قطع رابطه, دلایل برای قطع رابطه, عوامل قطع رابطه

وقتی مردی شما را ترک می کند زمان زیادی را به سوگواری و سرزنش خود اختصاص ندهید

 

دلایل مردان برای ترک رابطه 

شما اگر وارد رابطه عاطفی با مرد درستی نشده باشید یا این که هماهنگی لازم بینتان وجود نداشته باشد احتمال تمام شدن رابطه را افزایش میدهید، معمولا در این شرایط مردان دلیل های یکسانی برای ترک رابطه دارند از جمله :

 

1 - مردی که آماده تعهد نیست ، حتی اگر احساس کند شما برای او بهترین هستید ولی ترس از تعهد دارد و بر عهده گرفتن مسئولیت باعث می شود شما را ترک کند. 

 

2 – مردی که آمادگی تشکیل زندگی مشترک را ندارد چه از لحاظ مالی یا روحی یا خانوادگی حتی با وجود علاقه به شما تمایلی به ادامه دادن ارتباط با شما به شکلی جدی نخواهد داشت. 

 

3 – در صورتی که مسیر زندگی شما از هم جدا شود مثلا یکی از شما برای ادامه تحصیل به شهری دیگر برود احتمال این که رابطه تمام شود زیاد است. 

 

4 – اگر درگیری طولانی مدتی بین شما وجود داشته باشد و هر بار که هم را می بینید کارتان به بحث بکشید یعنی به زودی رابطه تمام خواهد شد.

 

5 – اگر مردی که با او در رابطه هستید دیگر تا سراغش را نگیرید خبری از شما نمی گیرد یا دیگر قرار ملاقاتی با شما تعیین نمی کند و نسبتبه شما کم توجه و بی توجه شده است یعنی تمایلی به ادامه این رابطه ندارد و منتظر است شما خودتان خسته شوید یا دعوایی راه بیندازید که به او بهانه رفتن بدهد. 

 

6 – مردی که اولویت زندگی اش چیز دیگری غیر از شماست مثلا کار یا ادامه تحصیل یا هر چیزی دیگری.

 

7- مردی که به دلیل اشتباهات گذشته اعتماد به نفسش را از دست داده و فکر می کند شما برای او زیادی خوب هستید. 

 

قطع رابطه عاطفی, علت ترک مرد, وقتی مردی شما را ترک می کند

وقتی مردی شما را ترک می کند از خانواده و دوستان کمک بگیرید

 

چرا مردی ناگهانی شما را ترک می کند ؟

ترک شدن ناگهانی و بدون توضیح در یک رابطه عاطفی باعث ایجاد احساسات ناخوشایند زیادی می شود از جمله خیانت به اعتماد ، مورد سواستفاده قرار گرفتن ، بی احترامی ، بی ارزشی ،  توهین ، بی ارزشی و غیره . 

ترک شدن ناگهانی همان قسمتی از مغز را که باعث ایجاد درد فیزیکی می شود ، تحریک میکند و حتی میتوانید با داروی مسکن این دردها را تسکین دهید. 

 

فردی که به طور ناگهانی یک رابطه را ترک میکند عزت نفس پایینی دارد و جرئت مقابله با احساسات ناخوشایند خودش یا شما را ندارد و ارزشی برای احترام و صداقت قائل نیست و ادامه دادن یک رابطه سالم و انسانی از توانش خارج است. 

 

چنین فردی دلیلی منطقی برای رفتار خودش ندارد که بخواهد آن را توضیح دهد یا حتی جرئت دیدن واکنش های شما را هم ندارد بنابراین بی سر و صدا از زندگی شما بیرون می رود. 

بهترین  کار برای مقابله با چنین رفتاری به فراموشی سپردن است ، شما هیچ تقصیری در بی ارزش بودن یک شخص ندارید ، پس بهتر است او را به حال خودش رها کنید. 

 

وقتی مردی شما را ترک میکند باید چکار کنید؟

وقتی مردی شما را ترک می کند نباید زمان زیادی را به سوگواری رابطه از دست رفته یا سرزنش خودتان به خاطر اشتباهات گذشته و مردی که مناسب شما نبوده است ، صرف کنید بلکه باید به فکر بهتر شدن و بهبود شرایط زندگی خودتان باشید. 

 

امور مالی را سر و سامان دهید

اولین کاری که بعد از اتمام یک رابطه باید انجام دهید ، حتی قبل از سوگواری برای اتمام رابطه ، سر و سامان دادن به امور مالی است. باید قبل از هر اقدامی بلافاصله با یک وکیل مجرب در زمینه مهریه و نفقه و سایر موارد که به ازدواج و طلاق مرتبط می شود صحبت کنید.

اگر حساب مالی مشترک دارید ، همه را ببندید. 

امور مالی خود را سر و سامان دهید تا از نظر مالی دچار مشکل مضاعف نشوید. شما باید بتوانید استقلال مالی خودتانرا حفظ کنید. 

 

مردی که ترکتان کرده است را فراموش کنید

مسلما ترک شدن با درد و ناراحتی زیادی همراه است و هر چه بیشتر به مرد بی وفای زندیگتان فکر کنید ، همچنان درد خواهید کشید. 

شما دیگر راهی برای تغییر گذشته ها ندارید ولی آینده در دستان خودتان است پس باید بدانید که دوره سوگواری برای یک رابطه به اتمام رسیده یک هفته یا نهایتان یک ماه است و بعد از آن باید شروع به فراموش کردن کنید. 

 

طول یک رابطه عاشقانه هر چه بیشتر باشد ، مسلما رویاها و خاطرات بیشتری با آن همراه است و فراموش کردنش سخت تر خواهد شد ولی نباید تسلیم احساس غم و اندوه شوید ، نباید اجازه  دهید که اشتباهات یک نفر دیگر ، خوشی و شادی شما را از بین ببرد در حالی که خودش در حال خوشگذرانی و بالا رفتن از پله های موفقیت است و تلاش می کند زندگی بهتری برای خودش بسازد. 

 

خودتان را مقایسه نکنید

هر شخصی وقتی از دور به او نگاه میکنید ممکن است بی عیب و نقص و بهتر از شما به نظر برسد در حالی که درون او درست مثل خود شما پر از نقاط ضعف و قوت ، خوبی ها و بدی ها ، شکست ها و پیروزی ها است. 

 

مقایسه کردن خود واقعی تان با ظاهر زنی که شوهر یا شریک عاطفی تان در کنار او قرار گرفته است ، چیزی به جز اتلاف وقت و انرژی نیست چون شما هیچ چیز از واقعیت درونی او نمی دانید.

 

اگر تصور می کنید که به هم خوردن رابطه شما به خاطر اشتباهات یا ضعف های خودتان بوده است ، آن ها را لیست کنید و تلاش کنید ضعف های خودتان را برطرف کرده و به بهترین ورژن از خودتان ارتقا پیدا کنید تا این شکست تبدیل به تجربه ای ارزشمند برای رشد و بالندگی شما شود. 

 

دلایل مردان برای ترک رابطه, قطع رابطه, دلایل برای قطع رابطه

وقتی مردی شما را ترک می کند تنها نمانید و به خودتان برسید

 

تنها نمانید

شاید هفته اول یا ماه اول بعد از جدایی از نظر روحی به قدری شکست خورده باشید که نتوانید در جمع ها حاضر شوید و ترجیح می دهید تنها باشید و گریه کنید ولی نباید اجازه دهید که بیشتر از این وقتتان برای یک رابطه تمام شده ، تلف شود.

 

با افرادی که دوستشان دارید ارتباط بگیریدو وقت بگذرانید به خصوص اعضای خانواده و دوستانی که میتوانند از نظر عاطفی شما را حمایت کنند. 

شما برای غلبه بر این شکست روحی نیاز به حمایت عاطفی دارید ، نیاز دارید کنار کسانی باشید که حواستان را از غم و اندوهتان پرت کنند. 

 

حتی اگر دوستی ندارید که بتوانید با او خوش بگذرانید برای تغییر روحیه خود در باشگاه ورزشی ، کلاس های هنری ، تورهای مسافرتی یا گروه های طبیعت گردی عضو شوید .

سپری کردن زمان و هم صحبت شدن در کنار افراد پرانگیزه به دنبال بهتر شدن و لذت بردن از زندگی هستند به شما کمک میکند تا غم و اندوهتان روز به روز کمتر شود و روحیه بهتری پیدا کنید و برای شروع یک زندگی جدید آماده شوید. 

 

به خودتان برسید 

وقتی مردی شما را ترک میکند ، امکان دارد احساس کنید که زشت هستید ، این مشکل برای خانم هایی که اعتماد به نفس کافی در مورد ظاهرشان ندارند پیش می آید و شما تنها نیستید. برای بهتر شدن روحیه تان سری به سالن های زیبایی بزنید، موهایتان را رنگ کنید ، صاف کنید ، فر کنید یا هر تغییر دیگری که دوست دارید در ظاهرتان ایجاد کنید. 

آرایش کنید و به خودتان برسید ، لباس های جدید بخرید و هر کاری که باعث می شود احساس بهتری نسبت به ظاهر خودتان پیدا کنید را انجام دهید. 

 

وقتی مردی شما را ترک می کند, مردی که زنش را ترک میکند, وقتی مردی بخواهد رابطه را تمام کند

وقتی مردی شما را ترک می کند با افراد جدید آشنا شوید

 

به دیگران اجازه آشنایی بدهید

به جای این که به فکر برگرداندن مردی باشید که شما را ترک کرده است، به خودتان خوش بگذرانید فرصت ورود مردان دیگری را به زندگی خودتان بدهید. در این قرار ملاقات ها و آشنایی ها متوجه خواهید شد که جذابید ، زیبایید و مردان زیادی دوست دارند که وقشان را کنار شما بگذرانند. 

 

شما برای شاد زیستن لزومی به جایگزینی شوهرتان ندارید، همین که بتوانید روحیه شادی داشته باشید کافیست.  البته مراقب تله های بعد از جدایی باشید و به  هر پیشنهادی پاسخ مثبت ندهید. حق انتخاب با شماست ، شما برای بهبود روحیه و رفع اشکالات و اشتباهات قبلیتان نیاز به زمان دارید ، اگر وقت کافی برای اصلاح اشتباهات خودتان نگذارید ممکن است دوباره دچار انتخاب اشتباه شده و با مردی وارد رابطه شوید که قدر بودن شما را نداند و دلتان را بشکند. 

 

باید بدانید که اغلب مردانی که با شما ملاقات می کنند یا از شما تعریف و تمجید می کنند و خودشان را عاشق دلخسته شما نشان می دهند یا برایتان خرج میکنند و هدیه میخرند و غیره...  جزو مردان هوسباز و تنوع طلبی هستند که صرفا می خواهند چند روز یا چند ماهی با شما رابطه جنسی داشته باشند و از شما یک همراه و همدم برای زندگیشان نمیخواهند و صرفا به دنبال پر کردن تنهایی فعلی و کامجویی هستند و بعد از یک بار رابطه جنسی یا یک هفته ، یک ماه یا دو ماه و غیره شما را ترک خواهند کرد بنابراین اگر خودتان چنین روابطی را نمیخواهید ،به هر پیشنهادی پاسخ ندهید و وقتتان را صرف آنها نکنید و فضا را برای ورود یک فرد درست به زندگی خود باز نگه دارید. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------