چند قانون آداب معاشرت -1دو مورد از آداب معاشرت را نام ببرید,دو مورد از آداب معاشرت,چهار مورد از آداب معاشرت

آشنایی با آداب معاشرت

 

آشنایی با انواع آداب معاشرت و قوانین آداب معاشرت در جامعه

آداب معاشرت، به عنوان قوانین و آداب رسمی هستند که در جامعه، خانواده و ... مورد قبول می باشد. آداب معاشرت انواع گوناگونی دارند که در ادامه با انواع آن و قوانین آداب معاشرت اجتماعی را آورده ایم.

آداب معاشرت به عنوان قوانین و آداب رسمی تعریف می شود که در جامعه مقدس و قابل قبول تلقی می شود. اینها به مدت طولانی توسط کنوانسیون تأسیس شده اند و در محیط های حرفه ای و اجتماعی با جدیت دنبال می شوند.

 

اگر به دنبال پاسخی برای آداب معاشرت هستید، بگذارید به شما بگویم که به اصل راهنمایی اشاره می کند که تعیین می کند رفتار ما در جامعه چگونه باید باشد. این یک دارایی را ثابت می کند زیرا به صراحت در مورد آنچه که منطقی می داند به شما می گوید. این آدابی است که بین افراد خوش اخلاق و افرادی که در همه جا غیر مسئولانه رفتار می کنند، مرز متفاوتی ایجاد می کند.

 

آداب دست به دست هم می دهند. همچنین چندین کتاب آداب معاشرت مانند آداب معاشرت برای خانم ها، آداب معاشرت برای بچه ها، لیست آداب، اهمیت آداب معاشرت و قوانین آداب معاشرت را پیدا خواهید کرد که به شما در یادگیری موارد مربوط به آن، کمک می کند.

 

انواع آداب معاشرت

برخی از انواع مهم آداب معاشرت در جامعه به شرح زیر است :

 

1. آداب معاشرت اجتماعی

یکی از مهمترین آداب، آداب معاشرت اجتماعی است زیرا فرد را در مورد هنجارها و رفتاری که جامعه آنها را قابل قبول می داند، آگاه می کند.

 

2. آداب معاشرت

این نوع آداب، افراد را در مورد سبک هایی که هنگام حضور در جلسات، سمینارها و رویدادها باید ترجیح دهید، آگاه می کند.

 

3. آداب ازدواج

بله، آداب عروسی وجود دارد که به افراد اطلاع می دهد که نباید دیر کرد، باید معقول رفتار کرد و در عروسی ها مشروب نخورد.

 

4. آداب شرکتی

این نوع آداب به افراد اطلاع می دهد که چگونه یک فرد باید در محل کار خود رفتار کند و عزت خود را حفظ کند.

 

5. آداب سرویس بهداشتی

این نوع آداب به قوانینی اطلاق می شود که فرد در صورت استفاده از توالت عمومی یا اداری باید رعایت کند.

 

6. آداب تجارت

این نوع آداب به عنوان نیروی راهنما برای متخصصان عمل می کند و به آنها در انجام معاملات تجاری به شیوه ای اخلاقی و موثر کمک می کند.

 

5. آداب غذا خوردن

این نوع آداب، قوانین و مقررات مربوط به عادات غذایی را به افراد اطلاع می دهد.

 

وقتی دهان پر است صحبت نکنید، از شخصی که غذای شما را سرو می کند تشکر کنید، تا زمانی که همه غذا را تمام نکرده اند، میز را ترک نکنید و ... برخی از آداب مهم غذا خوردن هستند.

 

6. آداب معاشرت تلفنی

این نوع آداب، افراد را در مورد نحوه ی رفتار خود، با تلفن آگاه می کند. نحوه برقراری ارتباط با دیگران، قرار ندادن طولانی مدت شخصی، احوالپرسی از طرف مقابل و حفظ لحن شما در سطح عالی از آداب اساسی تلفن است که همیشه باید رعایت کنید.

 

در این مقاله شما را با قوانین اساسی آداب معاشرت اجتماعی آشنا می کنیم.

 

چند نمونه از آداب معاشرت,سه مورد از آداب معاشرت را نام ببرید,چهار مورد از آداب معاشرت را بنویسید

موارد آداب معاشرت اجتماعی

 

قوانین اساسی آداب معاشرت اجتماعی

برخی از قوانین اساسی آداب معاشرت که مدتهاست رعایت می شود و حتی امروزه نیز درجه یک محسوب می شوند ، در زیر ذکر شده است.

 

1. تشکر کنید

یک تشکر ساده در نشان دادن قدردانی شما از یک عمل مهربان بسیار موثر است. این فقط یک رفتار خوب است که از افرادی که به کمک شما آمده اند تشکر کنیم، حتی اگر این یک امر کوچک باشد.

 

2. تعارف کنید

با سخنان قدردانی خود سخاوتمند باشید و در صورت لزوم تعریف و تمجید کنید. اگر در تلاش های خود صادق باشید و تحسین واقعی داشته باشید ، این باعث ایجاد رابطه ای می شود که شما را در روزهای آینده در وضعیت خوبی نگه می دارد.

 

3. کنترل خود

خودکنترلی یکی از اساسی ترین آداب هنگام نشستن در یک شرکت است. اگر به دنبال قوانین اساسی آداب اجتماعی هستید، رفتار، صدا و طرز رفتار خود را بررسی کنید.

 

بیش از حد بلند صحبت نکنید و به چیزهایی که دارید یا دستاوردهای خود مباهات نکنید، زیرا غرور یک ویژگی نامطلوب تلقی می شود. اعمال به خودی خود صحبت می کنند و نیازی به زدن شیپور شما نیست. پس رفتار، صدا و حتی لباس شما جذابیت و ظرافت شما را نشان می دهد.

 

4. خوب گوش دادن

مسئولیت کامل خود را بر حرف زدن نگذارید. در عوض، اگر بدنبال قوانین اساسی آداب اجتماعی هستید، خیلی خوب گوش دهید. در تلاش خود صادق باشید زیرا این بهترین راه برای نشان دادن احترام است.

 

هنگام صحبت کردن کسی، صحبت آن را قطع نکنید، زیرا این رفتار بد محسوب می شود. هنگامی که در حال گوش دادن هستید، با چیزهای زیادی آشنا می شوید که بعداً می تواند مفید باشد.

 

5. با احتیاط صحبت کنید

به کلمات خود توجه کنید زیرا آنها یک ابزار قوی در ایجاد و یا از بین بردن روابط محسوب می شوند. اگر به دنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید با مهربانی و همچنین احتیاط لازم صحبت کنید.

 

مهربان صحبت کنید و زبان بدن خود را باز نگه دارید. شکایت و انتقاد نکنید یا در شایعات شرکت نکنید زیرا بی احترامی است.

 

6. وقت شناس باشید

یکی از ویژگی های مورد نظر در انسان، عادت وقت شناسی اوست. رسیدن زودهنگام نه آداب خوبی است و نه دیر رسیدن. اگر به دنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید در هر مناسبت و به هر قیمتی وقت شناس باشید. در صورتی که ممکن دیر برسید حتما تماس بگیرید و اطلاع بدهید.

 

7. تماس چشمی برقرار کنید

اگر به دنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید، تماس چشمی خود را در طول مکالمات حفظ کنید. سطح اعتماد و درک را ایجاد می کند. علاوه بر این، این نشانه اعتماد به نفس است و شما را در موقعیت خوب و مثبت نشان می دهد.

 

افرادی که در طول مکالمه به چیزهای دیگر توجه می کنند، مطمئنا، غیرقابل اعتماد و تغییرناپذیر هستند که می توانند در هر زمان از پشت به شما ضربه بزنند. آنها نمی توانند اعتماد شخصی را که با او صحبت می کنند جلب کنند.

 

آداب معاشرت در جامعه,دو مورد از آداب معاشرت را بیان کنید,دو مورد از اداب معاشرت

چند نمونه از آداب معاشرت

 

8. هنگام معرفی بایستید

در طول مقدمه، اگر به دنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید ایستادن و دست دادن یا سلام کردن بسیار مهم است.

 

حتی اگر در وسط چیزی هستید، برای مثال، شام خوردن یا نشستن با دوستان نزدیک، ایستادن به عنوان یک شکل قدردانی در طول مقدمه مهم می شود.

 

9. صندلی خود را پیشنهاد دهید

اگر با وسایل نقلیه عمومی سفر می کنید و یک فرد مسن را مشاهده می کنید یا فردی باردار است یا وضعیت جسمانی او ضعیف است، پیشنهاد می شود صندلی خود را به آن شخص تقدیم کنید.

 

10. به موقع باشید

اگر به دنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید به موقع برای گردهمایی، رویدادها، قرارها و غیره آماده شوید. دیرکردن نشان دهنده عدم احترام و درک است که بسیار بی ادبانه به نظر می رسد.

 

11. درها را نگه دارید

اگر می بینید کسی با در دست و پنجه نرم می کند، باید به او کمک کنید، مخصوصاً اگر به دنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید.

 

12. هدیه بگیرید 

اگر به مهمانی دعوت شده اید ، یا در حال ملاقات با فردی هستید، داشتن یک هدیه یا چیزی با خود، یک آداب اساسی است.

 

13. سهم خود را بپردازید 

اگر به صورت گروهی بیرون می روید، اگر بدنبال قوانین اساسی آداب معاشرت هستید سهم خود را بپردازید. تقسیم صورتحساب امروزه امری رایج است و اگر از این هنجارهای اجتماعی پیروی نکنید، هیچ کس دیگر شما را دعوت نخواهد کرد.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------