آنچه باید درباره شامپو رنگ مو بدانیدشامپو رنگ, شامپو رنگ مو, شامپو رنگ روی موی مشکی

شامپو رنگ مو

 

همه چیز درباره شامپو رنگ مو 

شامپوهای رنگ مو، نوع جدیدی از رنگ موها هستند که کار رنگ کردن را آسان کرده اند. با استفاده از این شامپو ها در وقت و انرژی هم صرفه جویی می کنید. با ما باشید تا بیشتر درباره شامپو رنگها صحبت کنیم.

شامپو رنگ مو چیست؟

شامپو رنگ مو توجه بسیاری از خانمها و آقایان را به خود جلب کرده است. در حقیقت شما به جای وقت صرف کردن برای رفتن به آرایشگاه و منتظر ماندن برای رنگ کردن مو هایتان،، کافی است یک شامپوی رنگ مو بخرید و در حمام مانند شامپو های دیگر استفاده کنید . موهای شما بعد از 5- 10 دقیقه رنگ دلخواه تان را به خود می گیرید .

 

گاهی رشد موهای سفید از نوجوانی شروع می‌شود و مو جوگندمی بودن  آن هم در سنین بین 15 تا 25 سالگی روی اعتماد به نفس به شدت تاثیر منفی می‌گذارد. از طرف دیگر حتی مردان میانسال هم از رشد موی سفید ناراحت‌اند و به دنبال راهی برای پوشاندن این موها هستند. آمار نشانگر این است که 15 درصد آقایان برای پوشاندن سفیدی مو و حدود 3 درصد برای تغییر رنگ مو از رنگ استفاده می‌کنند.

 

شامپو رنگ موها دارای محتویات رنگدانه‌ای هستند که با نشستن روی موها سبب تغییر رنگ مو می‌شوند. البته از نظر تنوع محدودیت دارند و بیشتر برای تیره کردن موهای سفید و بردن آنها به طرف خاکستری تیره یا قهوه‌ای تیره استفاده می‌شوند. 

 

شامپو رنگ, شامپو رنگ مو, شامپو رنگ روی موی مشکی

شامپو رنگ چیست

 

شامپو رنگ مو جزو کدام دسته از مدل های رنگ مو قرار می گیرد؟

اساسا رنگ موها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند، رنگ موهای موقت، رنگ موهای نیمه موقت و رنگ موهای دائمی یا رنگ موی شیمیایی. رنگ موهای دائمی رنگ هایی هستند که به طور جداگانه یا با اکسیدان استفاده می شوند.

 

شامپو رنگ مو دائمی نیست . به این شکل که نخست رنگدانه موها با این ترکیبات اکسیدانی خارج می شوند تا موها حالت دکلره پیدا کنند و بعد از رنگ مو استفاده می شود تا روی موی بی رنگ شده رنگ دلخواه به وجود بیاید. مهم ترین ویژگی رنگ موهای دائم تنوع رنگی بالاست یعنی می توان موی تیره را به موهای روشن یا خیلی روشن تبدیل کرد و موهای روشن را هم به رنگ تیره تغییر داد .

 

چندبار در ماه می توان از شامپو رنگ استفاده کرد؟

با توجه به اینکه این شامپو همان خاصیت شیمیایی رنگ موها را دارند و رنگ مو هم باید هر یک ماه یکبار استفاده شود چرا که استفاده مرتب آن سبب تحریک پوست و در نهایت سرطان پوست می شود .بنابراین استفاده روزانه شامپوهای برطرف کردن سفیدی مو هم می تواند باعث تحریکات پوستی پرخطر شود .

 

شیوه استفاده از شامپو رنگ مو

برای بار اول استفاده، بهتر از است روی قسمت بسیار کوچکی از پوست تست شود.

 

بهتر است قبل از استفاده از شامپو، موها تمیز و اضافات چربی و آلودگی‌های محیطی از روی آن پاک شود. می‌توانید پیش از آن از شامپوی معمولی استفاده کنید و سپس شامپوی رنگ بزنید.

 

قدری از شامپو رنگ مو را با آب مخلوط کرده و موها را با آن می‌شوییم و مدت یک تا ده دقیقه صبر می‌کنیم و آنگاه آب کشی می کنیم، هر چقدر مواد ما غلیظ تر و مدت آن روی موها طولانی تر باشد رنگ تیره‌تر می‌شود.

 

بعد از پایان زمان لازم با آب گرم و بدون شامپو و یا نرم کننده موها شسته شود. به قدری با آب شستشو داده شود تا آب خارج شده از موها کاملا تمیز باشد. بعد از شستشوی کامل اثری از رنگ روی حوله نخواهد ماند.

 

شامپو رنگ, شامپو رنگ مو, شامپو رنگ روی موی مشکی

رنگ مو شامپویی

 

مزایای شامپورنگ مو

تثبیت و ماندگاری شامپو رنگ

شامپو‌های رنگ مو، ماندگاری بالایی ندارند و در دسته‌ای بین رنگ مو‌های نیمه دائمی و دائمی هستند . پایداری شامپو‌های رنگ بیشتر از چند روز نیست.

 

تنوع رنگی شامپو‌های رنگ

امروزه شامپو‌های رنگ کننده مو با تنوع رنگی در بازار موجود است و حتی در رنگ‌های فانتزی.

 

شامپو رنگ, شامپو رنگ مو, شامپو رنگ روی موی مشکی

شامپو رنگ برای موهای سفید

 

مضرات شامپوهای رنگ مو

از جمله علائم این حساسیت می توان به قرمز شدن پوست سر، متورم شدن پوست سر، به وجود آمدن تاول های ریز و درشت اشاره کرد که در ادامه با پاره شدن این تاول ها دَلمه به وجود می آید و عفونت های ثانویه شکل می گیرد و در آخر 2 تا 3 هفته بیمار را درگیر می کند.

 

این گونه حساسیت علاوه بر اینکه پوست سر را درگیر می کند امکان دارد به دلیل شست و شوی بعد از رنگ کردن به صورت هم  انتقال داده شده و در پوست صورت هم حساسیت تحریکی یا آلرژیک به وجود بیاید در ضمن این حساسیت به دلیل رنگ کردن ابروها هم می تواند در صورت به وجود بیاید.

 

شامپو رنگ برای موهای سفید 

شامپو رنگ برای کسانی که دارای سفیدی مو هستند، مورد بسیار خوبی برای پوشاندن این سفیدی‌ها است و استفاده از شامپو‌های رنگ مو در میان افرادی که مو‌های سفید زیادی دارند بسیار رایج است. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------