تازه های آرایش مو


مدل موی قارچی,مدل مو قارچی دخترانه ,مدل  موی قارچی پسرانه

مدل موی قارچی

مدل موی قارچی مدل موی قارچی دخترانه و زنانه زن و مرد بعد از ازدواج با قرارگرفتن در جریان زندگی و رو…


آنچه باید درباره شامپو رنگ مو بدانیددانستنی‌های شامپو رنگ مو‎

 

گاهی رویش موهای سفید از نوجوانی شروع ميشود و مو جوگندمی می شود. جوگندمی شدن موها آن هم در سنین بین 15 تا 25 سالگی روی اعتماد به نفس بسیار اثر منفی می گذارد. از طرف ديگر حتی مردانی که پا به میان سالی می گذارند هم از رشد موی سفید اندوهگین اند و به دنبال راهی براي پوشاندن این موها یا انکار سفید شدن موهایشان هستند. آمارها نشان ميدهد 15 درصد آقایان براي پوشاندن سفیدی مو و حدود 3 درصد براي تغيير رنگ مو از رنگ استفاده ميکنند .


توصیه به استفاده از رنگ موهای دائمی یا نیمه موقتی خیلی جالب نیست زیرا رنگ کردن مو با رنگ های زنانه سبب ميشود به محض شروع رشد مو ریشه سفید موها به چشم بیاید و ناچار باشیدخیلی سریع مجدداً موها را رنگ کنید و این کار بی عارضه نخواهد بود.

ما راهکار آسان تری به شما پیشنهاد می کنیم، راهکاری که سال هاست وارد بازار شده ولی این روزها بیشتر طرف دار پیدا نموده است . با دکتر سید مسعود داوودی، متخصص پوست و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد شامپو رنگ موهای مردانه و مزایای آن در مقایسه با ديگر انواع رنگ موهای مردانه و مضراتش گفتگو کرده ایم.

دانستنیهای شامپو رنگ مو
در مورد شامپو رنگ مو برایمان بگویید. این محصولات مورد تائید و قابل استفاده اند؟
بله، شامپو رنگ مو که این ایام بیش تر تبلیغ ميشود شامل محتویات رنگدانه ای هستند که با نشستن روی موها سبب تغيير رنگ مو میشوند . اما از نظر تنوع محدودیت دارند و بیش تر براي تیره کردن موهای سفید و بردن آن ها به سمت رنگ خاکستری تیره یا قهوه ای تیره استفاده میشوند . درصورتی که آقایانی رنگ متفاوت بخواهند نمی توانند از این شامپو ها استفاده کنند.


پس مکانیسم آن ها متفاوت از رنگ موهای دائمی است؟
بله، در رنگ موهای دائمی معمولاً به دنبال فرایندی شیمیایی رنگدانه های اصلی مو از آن بیرون ميشود و رنگدانه های رنگ مو وارد ساقه مو خواهد شد. این مدل رنگها معمولاً دائمی هستند و با شست و شو پاک نمی شوند و پس از مدتی با رشد مو، از ریشه رنگ اصلی ساقه مو مشخص ميشود ولی شامپو رنگ مو تنها سطحی از رنگ را روی ساقه مو ایجاد ميکنند .

ماندگاری این رنگ چه قدر است؟
بیش تر از چند روز دوام ندارد و باید در شامپو زدن بعدی مو دوباره آن را شارژ کرد.

فواید یا عوارض آن ها نسبت به رنگ موهای دائمی چیست؟
مسلما عوارض کمتری دارند و اسیب کمتری به موها ميزنند ، ولی انواع نامرغوب امکان دارد در مواقع بارندگی یا رطوبت هوا تا حدی رنگ پس بدهند و باعث رنگ گرفتن صورت یا لباس شوند. انواع مرغوب با یکی- دو بار شامپو کردن رنگ خود را از دست می‌دهند . از طرف ديگر این مدل رنگها قشری روی مو ایجاد ميکنند که سبب ميشود رنگ مو کدر و مات به نظر برسد و درخشندگي رنگ موهای دائمی را ندارند.


آیا این رنگها مختص آقایان است؟ یعنی خانم ها نمی توانند از آن ها استفاده کنند؟
این مدل رنگ بیش تر مناسب افرادی است که موهایشان کوتاه است و حوصله استفاده از رنگ موهای دائمی و رعایت اصول مربوط به آن را ندارند. از طرف ديگر تنوع رنگی ندارند و کم تر خانمی به طرف آن گرایش پیدا ميکند . خانم ها موهای بلند تر و پرحجم تری دارند و استفاده از این مدل شامپوها براي آن ها به صرفه نیست.

کدام دسته از آقایان نمی توانند از این شامپوها استفاده کنند؟
این مدل شامپوها روی موهایی که حجم کمتری دارند بهتر پاسخ ميدهد . آقایانی که موهای زبر، خشن و پرپشتی دارند یا مستعد بیماري های داخلی و عمومی هستند، موهایشان مشکل تر رنگ می گیرد.

این شامپوها قدرت پاک کنندگي هم دارند؟
نه، این شامپو ها کاربرد مختلفی دارند. بهتر است قبل از استفاده از آن ها موها تمیز و بقایای چربی و الودگی های محیطی از روی آن پاک شده باشد. میتوانید قبل از آن از شامپوی عادی استفاده کنید و بعد شامپوی رنگ بزنید.

استفاده مرتب از شامپو رنگها مسئله ساز نیست؟
این مدل شامپو ها هم مانند هر فراورده ای امکان دارد حساسیت به وجود آورد ولی در کل در مقایسه با رنگ موهای دائمی و نیمه موقتی ضرر کمتری به تارهای مو ميزنند .

توصیه خاصی به آقایانی دارید کهبه طور مدارم از این شامپو ها استفاده می کنند؟
در شرایط مختلف توصیه متفاوت است، به عنوان مثال درصورتی که فرد موهای خشک دارد براي آنکه جلای رنگ مو بیش تر شود، بهتر است از شامپوهای ملایم تر براي شستشوی روزانه خود استفاده کنند و ماسک مو را گاهی اوقات در برنامه خود بگنجاند. در صورت پیدایش حساسیت هم محصول باید بطور کامل کنار گذاشته شود.

گاهی آقایان از زرد شدن موی سفید پس از رنگ کردن گلایه دارند. آیا این رنگ موها این مشکل را برطرف می کند؟
علت زرد رنگ شدن موها افزایش سرعت اکسیداسیون به دنبال کاهش ملانین و کراتین است. این شامپوها اجازه زرد شدن را به مو نمی دهند. اما بهتر است بیش از2 بار هم در هفته استفاده نشوند. انواعی که پایه رنگی بنفش یا آبی دارند زردی مو را از بین می برند و می پوشانند.

 

منبع: هفته نامه سلامت

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------