راهکارهایی برای پیشگیری و درمان عفونت بعد از کاشت موعفونت پوست سر بعد از کاشت مو , پیشگیری از عفونت بعد از کاشت مو , نشانه های عفونت بعد از کاشت مو

عفونت بعد از کاشت مو

 

علل، پیشگیری و درمان عفونت بعد از کاشت مو

عفونت بعد از کاشت مو در موارد نادر و در صورتی که دستورات بهداشتی بعد از کاشت مو را به خوبی رعایت نکنید ایجاد میشود بنابراین برای اجتناب از هرگونه عفونت مو در انتخاب پزشک مجرب و رعایت دستورالعمل های مراقبتی بعد از کاشت مو دقت زیادی داشته باشید.

عفونت پوست سر بعد از کاشت مو

کاشت مو یک روش مطمئن و بی خطر برای پرکردن جاهای خالی سر و درمان دائمی برای ریزش مو است. پیشرفت های روز افزون پزشکی باعث شده است که نتایج کاشت مو بسیار مثبت و موثر باشد. 

 

احتمال بروز عوارض در کاشت مو مانند هر جراحی دیگری وجود دارد یکی از این عوارض که البته بسیار نادر است بروز عفونت بعد از کاشت مو است. عفونت های بعد از کاشت مو  میتواند روی ظاهر موها تاثیر منفی گذاشته  یا حتی باعث رشد ضعیف موهای کاشته شده شود.

 

موفقیت آمیز بودن جراحی کاشت مو و پیشگیری از بروز عفونت تا حدود زیادی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بعد از جراحی وابسته است. با رعایت کامل توصیه های بهداشتی بعد از جراحی میتوانید از بروز عفوت جلوگیری کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه کاشت مو باید به روش شستشوی موها ، تغذیه بعد از کاشت مو و مصرف به موقع داروها دقت زیادی داشته باشید.

 

برای پیشگیری از بروز عفونت بعد از کاشت مو بهتر است بدانید علت عفونت بعد از کاشت مو چیست و درمان عفونت بعد از کاشت مو چگونه است.

 

عکس عفونت بعد از کاشت مو , عفونت بعد از کاشت مو , درمان عفونت بعد از کاشت مو

احتمال عفونت بعد از کاشت مو

 

احتمال و علت عفونت بعد از کاشت مو چقدر است؟

پوست لایه محافظ بدن و اولین سد دفاعی در مقابل عوامل بیماری زاست. برش های کوچکی که هنگام جراحی کاشت مو روی پوست سر ایجاد میشود باعث باز شدن منافذی کوچک روی این سد محافظ میشود و آسیب پذیری پوست سر را افزایش میدهد و مسیر مناسبی برای ورود میکروب ها و باکتری ها به زیر پوست ایجاد میکند که در صورت عدم رعایت مناسب  دستورهای بهداشتی پزشک میتواند منجر به عفونت شود.

 

در موارد نادر، احتمال عفونت سر بعد از کاشت مو وجود دارد. البته در صورتی که جراحی کاشت مو توسط پزشک باتجربه  انجام شود احتمال عفونت سر بعد از کاشت مو کاهش پیدا میکند.

 

مهارت و تخصص پزشک یکی از عوامل پیشگیری از عفونت است.

ولی پس از جراحی رعایت نکردن دقیق دستورالعمل های مراقبتی میتوانید مهم ترین علت عفونت بعد از کاشت مو باشد. در صورتی که قبل از جراحی ، حین جراحی و بعد از جراحی به بهداشت موها توجه نکنید ممکن است موها دچار عفونت شوند.

 

روش شستشوی درست موها و رعایت بهداشت میتواند نقش مهمی در موفقیت پیوند کاشت مو داشته باشد. 

تا زمانی که برش های ایجاد شده هنگام جراحی کاملا ترمیم نشده باشند احتمال نفوذ باکتری ها به داخل پوست سر و بروز عفونت های بعد از کاشت مو وجود دارد. عدم رعایت بهداشت، دستکاری دلمه ها و عدم شستشوی مناسب موها از مهم ترین علت های عفونت بعد از کاشت مو است.

 

درمان عفونت بعد از کاشت مو , علائم عفونت بعد از کاشت مو , عفونت پوست سر بعد از کاشت مو

علایم عفونت بعد از کاشت مو

 

علایم و نشانه های عفونت بعد از کاشت مو

از آنجایی که درد و تورم ، خارش و قرمزی علایم مشترک بین روند بهبود زخم و عفونت است ، برخی افراد در تشخیص علایم عفونت دچار مشکل میشوند. 

 

در صورت بروز عفونت بعد از کاشت مو اگر سریع و به موقع اقدام کنید میتوانید از آسیب دیدن فولیکولهای موهای کاشته شده جلوگیری کنید. 

 

عفونت بعد از کاشت مو , درمان عفونت بعد از کاشت مو , علائم عفونت بعد از کاشت مو

عفونت بعد از کاشت مو

 

بعد از جراحی کاشت مو ، کمی درد و تورم در ناحیه کاشت احساس میشود که کاملا طبیعی است بنابراین شناخت نشانه های عفونت بعد از کاشت مو کمی دشوار میشود بنابراین به جای هر گونه اقدام خودسرانه باید برای اطمینان به پزشک مراجعه نمایید. مهم ترین نشانه های عفونت بعد از کاشت مو عبارتند از :

قرمز شدن و تورم پوست سر

پوسته پوسته شدن

چرکی شدن اطراف فولیکول مو

خارش و سوزش بیش از حد

درد و ناراحتی غیر معمول که به جای کمتر شدن بیشتر میشود

مشاهده خونریزی

درمان عفونت بعد از کاشت مو

 

با وجودی که عفوت بعد از کاش مو بسیار نادر است ولی در صورت بروز عفونت باید بسیار جدی گرفته شود. عدم درمان عفوت ایجاد شده بعد از کاشت مو میتواند روی نتیجه گیری شما تاثیر بسیار منفی بگذارد و باعث آسیب رساندن به فولیکول های مو شود. 

 

بهترین روش برای درمان عفونت بعد از کاشت مو ، پیشگیری است ، مراقبت صحیح و رعایت بهداشت بعد از کاشت مو کار ساده ای است، میتوانید از پزشک بخواهید علاوه بر مراقبت های بهداشتی داروهایی هم برای پیشگیری از عفونت پوست سر برایتان تجویز کند تا دچار مشکل نشوید. در صورت بروز نشانه های عفونت باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید و پزشک برای  درمان عفونت بعد از کاشت مو برایتان داروی مناسب تجویز میکند.

 

عفونت پوست سر بعد از کاشت مو , پیشگیری از عفونت بعد از کاشت مو , نشانه های عفونت بعد از کاشت مو

عکس عفونت بعد از کاشت مو

 

پیشگیری از بروز عفونت بعد از کاشت مو

توصیه های بهداشتی که پزشک به شما ارائه میدهد را به صورت دقیق رعایت کنید.

در صورت نیاز از پزشک بخواهید داروهای پیشگیری کننده از عفونت برایتان تجویز کند.

 

عدم تماس دست ها با پوست سر : بعد از کاشت مو، اسکارهایی در محل برش های ایجاد شده برای کاشت فولیکول های مو ایجاد میشود که در صورت تماس با باکتری ها میتواند منجر به عفونت در فولیکول مو شود. از هرگونه تماس دست قبل از ترمیم کامل زخم ها با پوست سر باید اجتناب کنید. هر گونه وسیله ای که قرار است با پوست سر تماس داشته باشد از جمله حوله ، کلاه یا دستمال باید به خوبی شسته شده باشند.

 

برای کاهش خارش سر میتوانید از شامپوهای مخصوص بعد از کاشت مو یا محلول های ضد خارش و قرص سیتریزین استفاده کنید. 

 

خراشیدن دلمه ها میتواند منجر به ایجاد زخم شود بنابراین باید صبر کنید تا به طور خود به خود بعد از چند روز بریزند و آن ها را دستکاری نکنید.

 

خاراندن سر ممکن است همراه با کنده شدن دلمه ها منجر به خارج شدن فولیکول های کاشته شده شود که نتیجه ناخوشایندی برای شما خواهد داشت. 

 

نخاراندن سر و دستکاری نکردن دلمه ها : وجود خارش در پوست سر بعد از کاشت مو کاملا طبیعی است ولی باید در مقابل احساس خارش مقاومت کنید و به هیچ عنوان از دست یا هر وسیله ای برای خاراندن پوست سر و کنده شدن احتمالی دلمه ها اجتناب کنید. خراشیده شدن دلمه های ایجاد شده روی پوست سر میتواند زمینه بروز عفونت را  فراهم کند. از دست زدن ، خراش دادن یا مالش هر چیزی به پوست سر و دلمه ها اجتناب کنید.

 

محل کاشت و بانک مو را تمیز نگه دارید : بعد از کاشت مو با توجه به دستورالعمل پزشک، شستشوی مو را با شامپوی مخصوص آغاز کنید. فولیکول های تازه کاشته شده هنوز در محل جدید پیوند نخورده اند و بسیار حساس هستند بنابراین باید از شامپوهای ملایم فاقد مواد شیمیایی یا شامپو بچه استفاده کنید و با شستشوی صحیح و از بین بردن آلودگی ها از بروز عفوت سر پیشگیری کنید.

 

عکس عفونت بعد از کاشت مو , عفونت بعد از کاشت مو , درمان عفونت بعد از کاشت مو

روند بهبود بعد از کاشت مو

 

اجتناب از ورزش و فعالیت های سنگین : 1 ماه تا 45 روز بعد از کاشت مو باید از انجام ورزش و فعالیتهای سنگین یا قرار گرفتن در هوای گرم که منجر به عرق کردن پوست سر شود اجتناب کنید. تعریق پوست سر میتواند باعث تولید باکتری و بروز عفونت در پوست سر شود.

 

مصرف منظم داروها : پزشک معمولا برای پیشگیری از بروز عفونت برای شما آنتی بیوتیک تجویز میکند که باید به موقع استفاده شده و دوره درمان را کامل کنید.

 

اجتناب از مصرف سیگار و الکل :  مصرف سیگار و الکل به طور کلی روند بهبود زخم های پوستی را کند میکند بنابراین تا بهبودی کامل زخم های جراحی بهتر است از مصرف این دو اجتناب کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

 

اسپری محلول آب نمک : نمک به پاکسازی پوست سر از باکتری ها کمک میکند و به مرور زمان در صورت بروز عفونت ، عفونت را کاهش میدهد. میتوانید از اسپری استریل آب نمک روی گاز استریل بزنید و برای پیشگیری و بهبود سریعتر عفوت روزی 2 بار روی محل کاشت موها قرار دهید.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------