تازه های دانستنيهاي نوزادان

بیرون بردن نوزاد تا چهل روز

بیرون بردن نوزاد تا چهل روز: راهنمای کامل

فواید بیرون بردن نوزاد تا چهل روز اطلاعاتی درمورد بیرون بردن نوزاد تا چهل روز بیرون بردن نوزاد تا…

فواید شنای نوزاد چیست؟شنای نوزاد, فواید شنای نوزاد, شنای نوزاد در استخر

شنای نوزاد باعث رشد مغز و بهبود عملکرد شناختی می شود

 

آنچه از شنا کردن نوزادان باید بدانید

وقتی کودک شما آنقدر بزرگ نیست که راه برود، بردن او به استخر ممکن است احمقانه به نظر برسد. اما آب پاشی و سر خوردن در آب مزایای زیادی می تواند داشته باشد. قرار گرفتن در آب، بدن نوزاد شما را به شکلی کاملاً منحصر به فرد درگیر می کند و میلیاردها سلول عصبی جدید را هنگام لگد زدن، سر خوردن و دست زدن نوزاد به آب ایجاد می کند.

شنای نوزاد

 

آموزش شنا برای نوزادان, شنای کودکان زیر یک سال, علائم غرق شدن نوزاد

شنای نوزاد باعث می شود کودکان در 4 سالگی خطرات غرق شدگی کمتری داشته باشند

 

به دلیل ظرافت سیستم ایمنی ، پزشکان معمولاً به والدین توصیه می کنند که نوزادان خود را تا حوالی 6 ماهگی از استخرها یا دریاچه های دارای کلر دور نگه دارند. اما ممکن است شما نخواهید تا آن زمان صبر کنید. 

 

کودکانی که تا دیر هنگام هنوز پاهای خود را در آب فرو نبرده اند، ترس و نگرانی بیشتری نسبت به شنا دارند. کودکان کوچکتر نیز معمولاً مقاومت کمتری در برابر شناور شدن روی پشت خود دارند ، مهارتی که حتی برخی از نوزادان نیز می توانند آن را بیاموزند!

 

فواید شنای نوزاد

در اینجا مزایای بالقوه شنای نوزادان آورده شده است.

 

بهبود عملکرد شناختی

حرکات دوطرفه الگوی ضربدری ، که از هر دو طرف بدن برای انجام یک حرکت استفاده می کند ، به رشد مغز کودک شما کمک می کند. این حرکات باعث ایجاد نورون ها در سراسر مغز و به ویژه توده بافت های سپیدی که دو نمیکره مغز را به هم مرتبط می کند می شود. این امر ارتباط ، بازخورد و تعدیل را از یک طرف مغز به طرف دیگر تسهیل می کند.

و در آینده باعث بهبود موارد زیر می شود:

•مهارت های خواندن

•توسعه زبان

•یادگیری آکادمیک

•ادراک فضایی

 

هنگام شنا ، کودک شما دستان خود را در حالی که پای خود را لگد می کند حرکت می دهد. و آنها این اقدامات را در آب انجام می دهند ، به این معنی که مغز آنها احساس لمسی آب به علاوه مقاومت آن را ثبت می کند.

 

شنا همچنین یک تجربه اجتماعی منحصر به فرد است که قدرت تقویت مغز را تقویت می کند. یک مطالعه چهار ساله بر روی بیش از 7000 کودک توسط دانشگاه گریفیث در استرالیا نشان داد کودکانی که شنا می کنند در مقایسه با همسالان خود که شنا نمی کنند از نظر جسمی و روحی پیشرفته تر هستند.

 

کاهش خطر غرق شدن

 

شنای کودکان زیر یک سال, علائم غرق شدن نوزاد, شنای نوزاد تازه متولد شده

خودکنترلی بیشتر از اثرات مثبت شنای نوزدان است

 

شنا ممکن است خطر غرق شدن در کودکان بالای 4 سال را کاهش دهد. شنا ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را در کودکان 1 تا 4 سال کاهش دهد ، اما شواهد آنقدر قوی نیست که بتوان با اطمینان گفت. توجه به این نکته ضروری است که شنا خطر غرق شدن در کودکان زیر 1 سال را کاهش نمی دهد.

 

طبق نظر آکادمی اطفال آمریکا (AAP) ، غرق شدن علت اصلی مرگ و میر کودکان و کودکان نوپا است. بیشتر این غرق شدگی ها در کودکان زیر 4 سال در استخرهای خانگی رخ می دهد. اگر استخر دارید ، کلاسهای شنای اولیه ممکن است مفید باشد.

 

حتي به كوچكترين نوزادان مي توان مهارت هاي شنا را آموخت ، مانند شناور كردن بر پشت آنها. اما برای نوزادان زیر 1 سال ، این امر آنها را از غرق شدن در امان نمی دارد. حتی اگر کودک شما کلاس شنا داشته است ، باید در تمام مدت در آب باشد.

 

افزایش اعتماد به نفس

اکثر کلاسهای نوزاد شامل عناصری مانند بازی در آب ، آهنگها و تماس پوستی با والدین یا مراقبین است. کودکان با یکدیگر و مربی تعامل دارند و شروع به یادگیری عملکرد گروهی می کنند. این عناصر ، به علاوه لذت یادگیری یک مهارت جدید ، ممکن است عزت نفس کودک شما را افزایش دهد.

 

یک مطالعه 2010 معتقد است که کودکان 4 ساله ای که از سن 2 ماهگی تا 4 سالگی در برخی از دوره های شنا شرکت کرده بودند ، با شرایط جدید سازگارتر بودند ، اعتماد به نفس بیشتری داشتند و نسبت به غیر شناگران مستقل تر بودند. یک مطالعه قدیمی این یافته ها را تقویت کرد و نشان داد که برنامه ای که شامل دوره های شنای اولیه و در طول سال برای شرکت کنندگان در سنین پیش دبستانی بود ، با موارد زیر همراه بود:

•خودکنترلی بیشتر

•میل شدید به موفقیت

•عزت نفس بهتر

•در شرایط اجتماعی نسبت به غیر شناگران راحتی بیشتری دارند

 

بهبود روابط میان مراقبان و کودک

حتی اگر بیش از یک فرزند دارید شنا کردن در یک استخر به همراه فرزند تان باعث پیوند یک به یک می شود. بر اساس نظر متخصصانی که شنا را پیشنهاد می کنند، این فرصت یک روش خارق العاده برای گذراندن زمان با کودک تان است زیرا شما تنها باهم هستید و بر روی هم تمرکز دارید.

 

عضله سازی

شنا به رشد و کنترل ماهیچه های مهم در نوزادان در سنین پایین کمک می کند. بچه های کوچک باید عضلات مورد نیاز خود را برای بالا نگه داشتن سر ، بالا بردن دست ها و پاها و هماهنگی با بقیه بدن خود توسعه دهند. شنا نه تنها برای نوزادان باعث تقویت قدرت و توانایی ماهیچه های آنها در خارج می شود ، بلکه این ورزش با حرکت دادن مفاصل مزایای داخلی را نیز به همراه دارد. شنا همچنین برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است و به تقویت قلب ، ریه ، مغز و عروق خونی کمک می کند.

 

بهبود تعادل و هماهنگی

در کنار عضله سازی ، زمان حضور در استخر می تواند به کودک شما در بهبود هماهنگی و تعادل کمک کند. یادگیری حرکت دادن این دستها و پاهای کوچک با هم آسان نیست. حتی حرکات هماهنگ کوچک نشان دهنده جهش های بزرگ در رشد کودک شما است. یک منبع معتبر در سال 2003 دریافت که شنا ممکن است به بهبود رفتار کودکان در هنگام رشد کمک کند. 

 

در این مطالعه مشخص نشد که چرا کودکانی که به کلاس شنا می روند در خارج از آب در محیط استخر بهتر رفتار می کنند ، اما ممکن است به این دلیل باشد که آنها قبل از ورود به آب به یک مربی بزرگسال گوش دهند و از آنها خواسته شود تا دستورالعمل ها را دنبال کنند.

 

بهبود الگوی خواب

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، شنا کردن در استخر انرژی زیادی از نوزادان می گیرد. آنها در محیط جدیدی هستند ، بدن خود را به شیوه های کاملاً جدیدی به کار می گیرند و برای گرم ماندن بیشتر تلاش می کنند. تمام این فعالیت های اضافی انرژی زیادی را مصرف می کند ، بنابراین ممکن است متوجه شوید که بچه کوچک شما بعد از آموزش شنا خواب بیشتری دارد. ممکن است مجبور شوید برای چرت زدن بعد از گذراندن شنا در استخر زمان بندی کنید یا در روزهایی که زمان شنا در برنامه عادی شما قرار دارد ، زمان خواب را بالا ببرید.

 

بهبود اشتها

هیچ چیزی شبیه یک روز در استخر یا ساحل نیست که باعث شود شما گرسنه شوید ، و نوزادان نیز در این مورد مستثنی نیستند. تمام این اعمال فیزیکی در آب ، و همچنین انرژی لازم که برای گرم ماندن بدن کوچک آنها صرف می شود، کالری زیادی می سوزاند. احتمالاً بعد از شنا کردن منظم متوجه افزایش اشتهای کودک می شوید.

 

نکات ایمنی هنگام شنای نوزاد

 

نکات ایمنی هنگام شنای نوزاد, شنا کردن نوزاد, روی آب ماندن نوزاد

شنای نوزادان حتما باید تحت نظارت بزرگسالان باشد

 

نوزادان و کودکان هرگز نباید در اطراف هر گونه آب ، مانند وان یا استخر تنها بمانند. مهم است که به خاطر داشته باشید که یک کودک می تواند حتی در یک اینچ آب غرق شود. برای کودکان زیر 4 سال ، بهتر است "نظارت با لمس" را انجام دهید. این بدان معناست که یک فرد بالغ باید آنقدر نزدیک باشد که همیشه او را لمس کند. در اینجا نکات دیگری وجود دارد که باید در هنگام حضور کودک در کنار آب به آنها توجه کنید:

 

•حواستان حتی به آبهای کوچک مانند وان ، حوضچه ، چشمه ها و حتی آبپاش های آبیاری نیز باشد.

•همیشه مطمئن شوید که کودک شما هنگام شنا تحت نظارت بزرگسالان است.

•قوانین ایمنی را در اطراف استخر اجرا کنید ، مانند عدم دویدن یا هل دادن دیگران در زیر آب.

•هنگام قایق سواری از جلیقه نجات استفاده کنید. اجازه ندهید از اسباب بازی های بادی یا تشک به جای جلیقه نجات استفاده شود.

•قبل از شنا پوشش استخر خود را کاملاً بردارید (اگر استخر شما دارای روکش است).

•اگر بر شنای کودکان نظارت دارید ، مشروبات الکلی مصرف نکنید و عوامل ایجاد حواس پرتی (صحبت با تلفن ، کار با رایانه و غیره) را کنار بگذارید.

 

علائم احتمالی غرق شدن نوزاد

AAP دستورالعمل های روشنی در مورد علائم هشداردهنده احتمالی غرق شدن ارائه می دهد. علائمی که ممکن است نشان دهند فرد در خطر غرق شدن است عبارتند از:

•سر در زیر آب است و دهان در سطح آب است.

•سر به عقب کج شده و دهان باز است.

•چشم ها شیشه ای و خالی یا بسته هستند.

•بیش از حد تهویه یا نفس نفس زدن

•تلاش برای شنا یا تلاش برای غلتیدن

 

جمع بندی

تا زمانی که تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهید و توجه بی وقفه خود را به کودک خود معطوف می کنید ، شنا می تواند کاملاً بی خطر باشد. یکی دیگر از مزایای شنای نوزادان این است که این یک تجربه فوق العاده ارتباط والدین و فرزندان است.

 

در دنیای پرهیاهو و سریع ما ، به ندرت پیش می آید که زمانی را برای با هم بودن و لذت از یک تجربه اختصاص دهیم. شنا با نوزادان باعث می شود تا ما در لحظه زندگی کنیم در عین حال که مهارت های مهم زندگی را به آنها می آموزیم. بنابراین کیف شنای خود را بردارید و وارد آب شوید!

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------