فلوس چیست؟ مزایا و مضرات فلوس برای نوزادانفلوس و رفع یبوست نوزادان, خواص فلوس, درمان مشکلات گوارشی نوزاد با فلوس

فلوس برای نوزادان دارای خواصی همچون ضدعفونی کننده است

 

فلوس برای نوزادان، چه کاربردی دارد؟ 

فلوس، یک گیاه دارویی است که در مناطق گرمسیر آفریقا می روید و کاربرد فراوانی دارد. یکی از کاربرد های فلوس، برای نوزادان است و برای کار کردن شکم آنها استفاده می شود. این گیاه دارویی، می تواند عوارضی را هم برای نوزاد به همراه داشته باشد. برای اینکه از گیاه فلوس و خواص آن برای نوزادان اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

فلوس چیست؟

 

گیاه فلوس برای نوزاد, فلوس برای نوزادان, فلوس چیست

مصرف فلوس در نوزادان می تواند خواب آنها را تنظیم کند

 

شاید برخی از شما، تا به حال نام فلوس را نشنیده باشید. فلوس، در واقع نام یک درخت است و اندازه درخت فلوس بالغ، به ده الی پانزده متر می رسد. این درخت، در مناطق گرمسیری آفریقا، به صورت خودرو می روید. در نتیجه، آفریقا، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان فلوس در جهان شناخته می شود.

 

این گیاه، تولید مثل جنسی دارد و می تواند دانه ایجاد کند. اگر در ابتدا پوسته اطراف دانه های گیاه فلوس را مشاهده کنید، به یاد لوبیا سبز می افتید، زیرا پوسته در بر گیرنده دانه های درخت فلوس، شبیه به پوسته لوبیا سبز است. برگ های گیاه فلوس، به رنگ های سبز و زرد تیره مشاهده می شوند.

 

دانه های گیاه فلوس، خاصیت دارویی دارند. همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، نام فلوس ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد. علت ناشناخته بودن نام فلوس در بین بسیاری از ایرانیان، این است که در ایران به فلوس، خیار شنبر و خونوب هندی نیز گفته می شود. 

 

دانه های درخت فلوس، دارای مایعی تیره رنگ هستند که چسبندگی به نسبت بالایی دارد. به علت چسبندگی بالای مایع موجود در دانه های فلوس، به این مایع عسل نیز گفته می شود. خواص دارویی دانه فلوس، به سبب وجود عسل در آن است. 

 

خواص فلوس برای نوزادان

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، فلوس دارای خواصی است که می تواند نوزادان را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در ادامه ی مطلب، به معرفی و بررسی برخی از خواص فلوس برای نوزادان خواهیم پرداخت.

 

1. خواب کافی نوزاد 

 

مضرات استفاده از فلوس برای نوزادان, فواید فلوس برای نوزادان, خواص فلوس برای نوزادان

از فلوس می توانید برای درمان عفونت در نوزادان استفاده کنید

 

اگر نوزاد بی خواب شده است و یا نمی تواند به اندازه کافی بخوابد، فلوس می تواند گزینه خوبی برای بهتر کردن شرایط خواب نوزاد باشد. فلوس، دارای موادی است که خاصیت آرام بخشی و خواب آوری دارند. در نتیجه، با استفاده از فلوس، می توان کیفیت و میزان خواب نوزاد را افزایش داد. 

 

شاید برای والدین این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توانند از فلوس برای بهبود کیفیت خواب نوزاد خود استفاده کنند؟ تنها کافی است که دانه های خشک شده فلوس را درون بالش و یا تشک نوزاد خود قرار دهید. در این حالت، مولکول های گازی موجود در دانه های خشک شده فلوس، نوزاد را تحت تأثیر قرار داده و یک خواب عمیق را برایش به ارمغان می آورند.

 

2. ضد عفونی کنندگی

یکی دیگر از خواص فلوس که باعث می شود استفاده از آن برای بزرگسالان نیز مناسب باشد، خاصیت ضد عفونی کنندگی آن است. فلوس، دارای موادی است که می توانند باکتری ها و میکروب ها را از بین ببرند و در نتیجه، عفونت بهبود یابد. در نتیجه، می توانید از فلوس برای درمان عفونت های نوزاد خود استفاده کنید.

 

3. از بین برنده نفخ در نوزادان

یکی از مشکلاتی که بیشتر نوزادان با آن مواجه می شوند، نفخ و جمع شدن هوا در دستگاه گوارش است. ماده ای در فلوس وجود دارد که می تواند فعالیت روده را افزایش دهد و نفخ نوزاد را کاهش دهد. نام این ماده، گلیکوئوزید است. گلیکوئوزید، از راه پوست نیز جذب بدن نوزاد می شود، و می تواند فعالیت معده و روده نوزاد را افزایش دهد تا نفخ برطرف شود.

 

اگر نوزاد شما دچار نفخ شدید شده است، تنها کافی است که روغن فلوس را تهیه کنید و آن را روی شکم نوزاد خود بمالید و مقداری ماساژ دهید. با انجام این کار، گلیکوئوزید موجود در روغن فلوس، جذب بدن نوزاد می شود و فعالیت روده و معده را افزایش می دهد تا اینکه نفخ نوزاد پایان یابد.

 

4. بهبود بینایی

 

درمان مشکلات گوارشی نوزاد با فلوس, فلوس برای نوزاد دو ماهه, گیاه فلوس برای نوزاد

فلوس برای نوزادان، در بهبود بینایی آنها بسیار مؤثر است

 

فلوس، دارای ماده ای به نام اسید رتینوئیک است. اسید رتینوئیک، نقش مهمی در بهبود بینایی نوزادان و رفع مشکلات مربوط به بینایی آنها دارد. به عنوان مثال، اگر چشم نوزاد متورم شده است و یا دچار خارش شده است، می توانید از روغن فلوس برای درمان چشم های او استفاده کنید.

 

5. پیشگیری از یبوست در نوزادان

خاصیت از بین بردن یبوست در نوزادان، عاملی است که باعث شده است فلوس در سرتاسر جهان برای درمان یبوست نوزادان مورد استفاده قرار بگیرد. در نتیجه، می توان گفت مهم ترین خاصیت فلوس برای نوزادان، از بین بردن یبوست است. 

 

یبوست در نوزادان، در بیشتر موارد به دلیل تنبلی روده ایجاد می شود. تنبلی روده، یک اتفاق کاملا عادی در نوزادان است و نیازی به نگرانی در مورد آن نیست. با استفاده از فلوس، می توان از ایجاد یبوست جلوگیری کرد، زیرا فلوس دارای ترکیباتی است که از نظر ساختاری، شبیه به داروی آمودین هستند. داروی آمودین نیز در از بین بردن یبوست کودکان، نقش مهمی دارد. 

 

6. درمان سرماخوردگی نوزادان با فلوس  

اگر نوزاد سرما بخورد، می توان از فلوس برای درمان استفاده کرد. دانه های فلوس خواص ضد ویروسی دارند. یکی از عوامل ایجاد کننده سرما خوردگی، ویروسی به نام ویروس آنفلوآنزا است. در نتیجه، می توان به سبب خاصیت ضد ویروسی روغن فلوس، آن را برای درمان سرماخوردگی استفاده کرد. 

 

7. تسکین دهنده درد در نوزادان

فلوس، می تواند درد را در نوزادان کاهش دهد. هنگامی که نوزادان دچار نفخ و یا یبوست می شوند، درد شدیدی را در ناحیه شکم خود احساس می کنند و واکنش های مختلفی نسبت به آن می دهند. در نتیجه، می توانید از روغن فلوس استفاده کنید تا درد مربوط به نفخ، یبوست و یا هر درد دیگری را تسکین دهید تا نوزاد کمتر اذیت شود. 

از فلوس، برای ساختن دوز های تزریقی تسکین دهنده و دارو های مسکن نیز استفاده می شود.

 

مضرات استفاده از فلوس برای نوزادان

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، فلوس می تواند عوارضی را برای نوزادان به همراه داشته باشد. برای مثال، اگر بیش از اندازه، از فلوس برای درمان مشکلات گوارشی نوزاد استفاده کنید، ممکن است که نوزاد دچار خونریزی معده شود. در نتیجه، از استفاده بیش از اندازه فلوس برای نوزادان، خودداری کنید.

 

گرداوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------