تازه های بهداشت مادر کودکان

مادر شدن زنان را باهوش‌تر می‌کند

مادر شدن، زنان را باهوش‌تر می‌کند!

دلیل این که مادر شدن زنان را باهوش‌تر می‌کند آیا مادر شدن به طور قطعی زنان را باهوش‌تر می‌کند؟ آیا…

مشکلات سینه ها پس از شیردهی و راههای درمان آنعلل افتادگی سینه‌ بعد از شیردهی,مشکلات سینه ها پس از شیردهی,جلوگیری از افتادگی سینه ها بعد از شیردهی

علل افتادگی سینه‌ بعد از شیردهی

 

مشکلات سینه ها پس از شیردهی

شیر مادر برای نوزاد بسیار خوب است و از راه شیردهی پیوند فوق‌العاده‌ای با کودک خود به وجود می آورید. ولی بعضی وقتها امکان دارد بعضی از مادران نگران سینه‌هایشان باشند. در این مطلب می‌توانید با مشکلات سینه‌ها بعد از شیردهی و راههایی برای جلوگیری یا درمان آن آشنا شوید. همراه بیتوته باشید.

بدن مادر پس از پایان شیردهی چه تغییراتی می کند؟

- پس از قطع شیردهی، دانه های چربی که درون سینه ها وجود دارد، به مرور کم می شوند.

 

- با قطع شیردهی، قدری از آب بدن خارج می شود که باعث کم شدن وزن مادر می شود.

 

- ترشحات شیری امکان دارد تا چند ماه ادامه داشته باشند، ولی پس از چند ماه کاملا قطع می شود.

 

- قطع شیردهی باعث شل شدگی سینه ها می شود، برای جلوگیری از این وضعیت توصیه می شود حرکات ورزشی مناسب را در زمان شنا کردن انجام دهید تا قوام سینه ها حفظ شود.

 

- نامتقارن شدن سینه‌ها: وضعیت هر کدام از سینه‌ها با دیگری فرق دارد. پس چنانچه در دوران شیردهی تغییری در یک سینه به وجود بیاید، ممکن اس در سینۀ دیگر پیش نیاید. مثلاً احتقان پستان یا پرشیر بودن سینه‌ها از مشکلات رایجی است که می‌تواند تنها در یکی از سینه‌ها تغییر شکل بدهد.

 

علل افتادگی سینه‌ بعد از شیردهی,مشکلات سینه ها پس از شیردهی,درمان درد سینه بعد از شیر گرفتن کودک

مشکلات سینه ها پس از شیردهی

 

همین طور زمانی که بافت سینه‌ها در دوران شیردهی به دلیل وجود شیر، متورم و پس از شیردهی مجددا کوچک می‌شود، امکان دارد حد فاصل خط سینه‌‌های شما تغییر می‌کند. خیلی از مادران هم پیش از باردار شدن و همین طور بعد از شیردهی سینه‌های نامتقارنی دارند و این امکان وجود دارد که یک سینه به اندازۀ پیش از بارداری خود برگردد و سینۀ دیگر قدری بزرگ‌تر باقی بماند یا افتاده و مسطح شود.

 

هنگامی که بعد از دوران شیردهی، اندازه یا شکل سینه تغییر بسیاری می‌کند، بعضی از مادران تصمیم به عمل جراحی زیبایی می‌گیرند. عمل بالا کشیدن سینه که ماستوپکسی نامیده می‌شود، می‌تواند برای کمک به افتادگی سینه، بالاتر بردن نوک سینه و تقارن سینه‌ها انجام شود.

 

توصیه می‌شود پیش از تصمیم به جراحی، به جز این که لازم است یک جراح متخصص زیبایی بررسی کاملی از سلامت شما شامل بررسی کامل سابقۀ سلامت سینه را انجام دهد، بهتر است در مورد این مسئله که تصمیم به بارداری دوباره دارید یا خیر با همسرتان مشورت کنید و چنانچه تصمیم به بارداری دوباره دارید، بهتر است جراحی زیبایی خود را پس از آخرین بارداری و پایان آخرین شیردهی خود انجام دهید.

 

علل افتادگی سینه‌ بعد از شیردهی,مشکلات سینه ها پس از شیردهی,جلوگیری از افتادگی سینه ها بعد از شیردهی

مشکلات بعد از شیردهی

 

آیا لیفت سینه با نخ ممکن است؟

شاید شما نیز چیزهایی درباره انجام درمان افتادگی یا لیفت سینه با نخ شنیده باشید ولی چگونه؟ و آیا شیوه مفیدی در اصلاح افتادگی سینه می باشد؟ درباره شیوه لیفت سینه با نخ باید این نکته را گفت که این شیوه کاملا موقت و خیلی دردناک است و امکان این وجود دارد که شخص به نتیجه مورد دلخواه خود نرسد. مگر اینکه افتادگی خیلی کم باشد، چون افتادگی سینه درجات گوناگونی دارد، و از درجه 1 تا درجه 3 تقسیم می شود و چنانچه افتادگی به درجات بالاتر رسیده باشد با شیوه های غیر جراحی قابل اصلاح نمی باشد.

 

علل افتادگی سینه‌ بعد از شیردهی,مشکلات سینه ها پس از شیردهی,درمان افتادگي سينه بعد از شيردهي

درمان افتادگي سينه بعد از شيردهي

 

درمان افتادگی سینه پس از شیردهی با حرکات ورزشی

درمان سفت شدن سینه پس از شیردهی این است که یکبار در روز شنای سوئدی انجام دهید. برای انجام شنای سوئدی، بر روی شکم دراز بکشید. کف دست را صاف روی و درست زیر شانه بگذارید. پنجه پای خود را روی زمین بگذارید و پایین تنه را به بالا بکشید. به کمک دستها، بدن را از زمین بالا بکشید و بدن را صاف نگه دارید. خود را به آهستگی به زمین برسانید.

 

- نخست 10-15 حرکت انجام دهید و به تدریج بر تعداد آن اضافه کنید.

 

-  چنانچه با نوع استاندارد ورزش مشکل دارید، نمونه های ساده تر را امتحان کنید. به عنوان مثال رو به دیوار و 1 قدم به عقب بردارید. دستان خود را صاف روی دیوار بگذارید، بدن را صاف نگه دارید و به دیوار فشار بیاورید.

 

- می توانید دراز بکشید و به جای پنجه پا، زانوها را روی زمین گذاشته و ورزش را انجام دهید. حرکت قفسه سینه به پشت را انجام دهید. با زانوی خم شده روی زمین، دراز بکشید. پاها هم باید روی زمین صاف باشد. یک توپ طبی را روی سینه به گونه ای نگه دارید که دست زیر توپ باشد. شبیه به حالتی که در بسکتبال توپ را به فردی پاس می دهید، مستقیم آن را به هوا پرتاب کنید و بگیرید.

 

- این حرکت را 20 بار انجام دهید و به تدریج به 4 ست برسانید.

 

برای جلوگیری از افتادگی سینه ها پس از شیردهی، پرس سینه با دمبل کار کنید. از پشت دراز بکشید و در حالیکه هر دو آرنج روی زمین قرار دارد و در هر دو دست دمبل دارید، دمبل ها را به بالا بگیرید. زانوها را خم کرده و بلند کنید تا پاها در هوا و ساق پا در موازات زمین باشد. دمبل ها را بلند کنید تا بازوها در روبرویتان قرار بگیرد. آنها را پائین بیاورید تا آرنج ها تقریبا به زمین برسند. آنگاه دوباره بازوها را بلند کنید.

 

- در مدت زمانی که این تمرین را انجام می دهید، پاهای خود را در هوا نگه دارید و چنانچه در اول خیلی مشکل است آنها را صاف قرار دهید و روی عضلات سینه کار کنید.

 

- می توانید به جای دمبل، از کنسروها یا بطری آب استفاده کنید.

 

- نخست این حرکت را 15 بار انجام دهید و آنگاه آن را به چندین ست برسانید.

 

برای پیشگیری از افتادگی سینه ها پس از شیردهی، در حالت ایستاده، دمبل ها را به شکل "Y" بالا ببرید. با یک دمبل در هر دست آغاز کنید. به جای دمبل می توان از قوطی کنسرو یا بطری آب استفاده کرد. برای آغاز دستان خود را در جلوی ران قرار دهید، و آنگاه آنها را تا شانه های خود بالا ببرید تا کاملا کشیدگی را حس کنید آنگاه با بدن و دست شکل "Y" را درست کنید. مجددا دستها را به کنار ران برگردانید.

 

- موقع بلند شدن، ترقوه را به سوی پائین و عقب بکشید.

 

- این حرکت را 20 بار انجام دهید، با 1 ست آغاز کنید و در آخر به 4 ست برسانید.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------