چگونه فین کردن را به کودکان آموزش دهیم؟چطور به کودک یاد بدهیم فین کند,آموزش فین کردن به کودکان,آموزش فین به کودکان

چطور به کودک یاد بدهیم فین کند

 

آموزش فین کردن به کودکان

بیشتر کودکان از نظر رشدی تا سن ۲ سالگی می توانند که شیوه فین کردن را یاد بگیرند. البته، به این معنی نیست که همه‌شان علاقمند یا موافق با انجام این کار باشند، خیلی از کودکان حتی وقتی به مدرسه می‌روند، هنوز این مهارت را به دست نیاورده اند. خوب است این مهارت را به کودکتان یاد دهید. تمیز بودن مجرای تنفسی باعث حس راحتی در غذا خوردن و خواب او شده، به جز این زیبایی ظاهر او هم کمک می کند.

دستمال های کاغذی را جمع کنید

بهترین شیوه این است که گرفتن بینی را مرحله به مرحله به کودک خود یاد دهید. به جای این که صورت کودکتان را با مقدار زیادی از دستمال ها بپوشانید، از فرصتی استفاده کنید و به کودکتان نفس کشیدن و دمیدن هوا از راه بینی را آموزش بدهید.

 

بیشتر وقتها کودکان زمانی که بسیاری هیجان زده هستند، دم و بازدم های سریعتری دارند. با یک اسباب بازی یا صورتک خنده دار او را به ذوق بیاورید و درست زمانی که در حال بازدم است و در حال بیرون دادن هوا از بینی است، با یک جمله جالب او را ترغیب کنید در دستمال کاغذی فین کند.

 

انجام این کار به صورت منظم به کودکان کمک می‌کند مفهوم بیرون کردن هوا از بینی را، مثل مهارت های دیگری مانند دست تکان دادن یا دست زدن، متوجه شوند.

 

چطور به کودک یاد بدهیم فین کند,آموزش فین کردن به کودکان,روش صحیح فین کردن به کودکان

آموزش فین کردن به کودکان

 

موقع حمام کردن آموزش دهید

حمام کردن، بهترین زمان برای کودک شماست تا یاد بگیرد چطور می تواند هوا را از بینی خود بیرون کند. کودک شما با قرار دادن بینی خود پایین تر از سطح آب و دمیدن در آن می تواند حباب هایی را در آب به وجود آورد.

 

استفاده کردن از آینه 

با این که شما مطمئن هستید که خارج کردن هوا از بینی نتیجه ای را در پی دارد، اما درک این موضوع برای کودکان دشوار است. ممکن است آنها از این موضوع که عطسه میتواند راه تنفسی آنها را باز کند و به راحت تر نفس کشیدن آنها کمک کند و چیزی از بینی آنها بیرون می آید آگاهی نداشته باشند.

 

دفعه بعد که کودکتان دچار گرفتگی بینی شد، وی را در برابر آینه بگذارید و هرچند امکان دارد قدری چندش آور به نظر بیاید ولی از او بخواهید به فین کردن ادامه دهد تا مایع مخاطی بیرون آمده از بینی اش را ببیند.

 

چطور به کودک یاد بدهیم فین کند,آموزش فین کردن به کودکان,چطور فین کردن را به کودکان آموزش دهیم

آموزش تمیز کردن بینی و فین کردن به کودکان

 

مسیر مسابقه ای را مشخص کنید

روش دیگر برای اینکه فین کردن را به کودک خود یاد بدهید، این است که مسیر مسابقه ای را معین کنید، و اگر این کار را صحیح انجام داد، جایزه ای را در خط پایان برای او در نظر بگیرید.

 

مسئولیت را به کودک بسپارید

همان گونه که با تشویق های شما ، کودکتان هر دفعه در بستن بندهای کفش خود بهتر انجام می دهد، چنانچه شما در این مورد هم به درستی رفتار کنید، او از انجام این کار(فین کردن) حس بهتری خواهد داشت.

 

تا جایی که میتوانید خلاق عمل کنید، برای کودک خود دستمال های مخصوص، جعبه های دستمال کاغذی زیبا و تزئینی یا دستمال های مرطوبی که موقع فین کردن حس راحتی داشته باشد تهیه کنید و یا بگذارید خود او جعبه دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب را آن طور که دوست دارد در اتاقش بگذارد تا زمانی که به آن احتیاج دارد بدون کمک شما بتواند از آن استفاده کند.

 

چطور به کودک یاد بدهیم فین کند,آموزش فین کردن به کودکان,چگونه فین کردن را به کودکان آموزش دهیم

آموزش فین به کودکان

 

گردآوری: بخش کودک بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------