آیا کودکان دچار امیکرون می شوند؟امیکرون در کودکان, بیماری امیکرون در کودکان, علائم بیماری امیکرون در کودکان

آیا کودکان دچار امیکرون می شوند؟

 

نوع Omicron چگونه بر کودکان و نوزادان تأثیر می گذارد؟

اگر والدین نوزاد یا فرزندانی هستید، در اینجا چیزی است که باید در مورد نوع Omicron COVID-19 بدانید تا فرزندان کوچک خود را سالم و ایمن نگه دارید. در ادامه با ما باشید تا با علائم بیماری امیکرون در کودکان و نحوه ی مراقبت از آن ها آشنا شوید.

اگر نوزاد یا کودکان خردسال در خانه دارید، ممکن است نگران افزایش و درگیری سریع امیکرون باشید.

 

در حالی که عفونت های COVID-19 معمولاً در کودکان و نوزادان خفیف تر است، شیوع نوع امیکرون با رکورد تعداد موارد کودکان و بستری شدن در بیمارستان مرتبط است. با توجه به این واقعیت که واکسن کووید-19 هنوز برای استفاده در کودکان زیر 5 سال مجاز نیست، قابل درک است که نگران تأثیر ویروس بر کودکان کوچکتان باشید. این چیزی است که ما در حال حاضر می دانیم.

 

علائم بیماری امیکرون در کودکان چیست؟

CDC بیان می کند که علائم COVID-19 می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

– تب 

– لرز

– سرفه

– تنگی نفس

– خستگی

– از دست دادن جدید چشایی یا بویایی

– دردهای عضلانی یا بدن

– سردرد

– گلو درد

– احتقان یا آبریزش بینی

– حالت تهوع

– اسهال

 

یک متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت در نشویل، تنسی، می گوید  به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که علائم نوع امیکرون بسیار شبیه به نوع دلتا باشد.

 

یک مطالعه در حال انجام علائم COVID در بریتانیا هیچ تفاوت واضحی بین علائم اولیه مرتبط با انواع دلتا و امیکرون پیدا نکرد. با این حال، افرادی که آزمایش کووید-19 در منطقه ای با شیوع بالاتر سویه امیکرون مثبت بود، اغلب این پنج علامت را گزارش کردند:

 

– آبریزش بینی

– سردرد

– خستگی (خفیف یا شدید)

– عطسه کردن

– گلو درد

 

مدیر ارشد پزشکی بیمارستان کودکان آکرون، می گوید: از آنجایی که این علائم شبیه علائم سرماخوردگی است، اگر فرزندان شما هر یک از آنها را تجربه کردند، باید آنها را برای COVID-19 آزمایش کنید و آنها را جدا کنید تا به نتیجه برسید.

 

انواع علائم امیکرون در کودکان, بیماری شدید امیکرون در کودکان, امیکرون باعث چه چیزی می شود

بیماری امیکرون در کودکان به چه صورت است ؟

 

آیا نوع امیکرون باعث بیماری شدیدتر در کودکان می شود؟

اطلاعات مربوط به نوع Omicron هنوز در حال ظهور است. مقامات بهداشت عمومی چندین زیرمتغیر را در خانواده Omicron شناسایی کرده اند و همچنان به نظارت خود ادامه می دهند. داده های اولیه نشان می دهد که Omicron ممکن است متفاوت از سویه های قبلی روی افراد تأثیر بگذارد و تأثیر کمتری بر ریه ها داشته باشد، اما هنوز چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. 

 

کارشناسان می دانند که نوع امیکرون بسیار مسری است. تحقیقات اولیه نشان داده است که امیکرون از هر دو ویروس اصلی COVID-19 و نوع دلتا عفونی تر است. 

 

پزشکی می گوید: «هرچه یک ویروس مسری تر باشد، احتمال انتشار آن بیشتر است. اگر تعداد بیشتری از کودکان به نوع امیکرون آلوده شوند، تعداد بیشتری به بیماری شدید مبتلا خواهند شد.

 

علاوه بر این، از آنجایی که واکسن کودکان برای کووید-19 دیر تایید شد و بسیاری از والدین آن را دریافت نکردند. خیلی از کودکان درگیر ویروس امیکرون شدند.

 

پزشکی توضیح می دهد: "ما می دانیم که اگر واکسینه نشده باشید، در برابر عفونت و بیماری شدید آسیب پذیرتر خواهید بود." 

 

آیا نوع Omicron می تواند باعث ایجاد کروپ شود؟ 

کروپ - یک بیماری تنفسی که با سرفه شدید و پارس مشخص می شود - یکی از شایع ترین بیماری هایی است که در مطب پزشک اطفال دیده می شود. و تعدادی از ویروس های مختلف، از جمله COVID-19 و آنفولانزا، می توانند باعث التهاب راه هوایی فوقانی شوند.

 

محققان موارد کروپ مرتبط با کووید-19 را در اوایل این همه گیری ثبت کردند، اما افزایش نوع اومیکرون منجر به گزارش های متعددی شده است. علائم کروپ عبارتند از:

 

– سرفه پارس که صدایی شبیه مهر و موم دارد و معمولاً در شب بدتر می شود

– صدای خشن و خشن

– گرفتگی یا آبریزش بینی

– مشکل در بلع

– تحریک پذیری

– تب 

– تنگی نفس

 

خبر خوب این است که پزشکان اطفال تجربه کافی در درمان این بیماری دارند. پزشک کودک شما ممکن است استریود تجویز کند، اما این بیماری اغلب با درمان‌های خانگی مناسب، مانند استفاده از مرطوب‌کننده، گرفتن مقداری هوای تازه (خنک) در بیرون و هیدراته نگه داشتن کودک از بین می‌رود.

 

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر با پزشک اطفال تماس بگیرید:

 

– مشکل در تنفس به خصوص در طول روز

– علائم  کم آبی، مانند گریه بدون اشک و پوشک خیس کم

– رنگ مایل به آبی یا خاکستری در اطراف دهان، بینی یا ناخن های کودک شما

– استریدور، صدای تنفس بلند، در طول روز یا شب استریدور که با قرار گرفتن در معرض بخار یا هوای سرد فوراً از بین نمی رود.

– انقباضات، زمانی است که پوست بین دنده ها با هر نفس به داخل کشیده می شود

– سرفه هایی که به درمان های پیشنهادی پاسخ نمی دهند

 

عوارض بیماری امیکرون در کودکان,نحوه ی کاهش شدت بیماری امیکرون در کودکان,علائم بیماری OMICRON در کودکان چیست

مراقبت از کودکان در برابر امیکرون

 

چگونه می توانید از فرزندان خود در برابر نوع امیکرون محافظت کنید؟

چند مرحله وجود دارد که می توانید برای کمک به حفظ خانواده خود در برابر COVID-19 انجام دهید، از جمله نوع امیکرون :

 

واکسینه شوید

اگر فرزندانتان واجد شرایط هستند، واکسینه شوند.

پزشکی می گوید: کودکان زیر 5 سال هنوز واجد شرایط واکسن کووید-19 نیستند، اما می توانید با واکسینه شدن کامل خودتان از آنها محافظت کنید. اگر کودک شما 5 سال یا بیشتر است، او را واکسینه کنید. 

 

داده های CDC منتشر شده در دسامبر مجدداً تأیید کرد که واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 باعث ایجاد عوارض جانبی خفیف و مختصر (مانند درد در محل تزریق واکسن) در کودکان 5 تا 11 ساله می شود. میلیون ها کودک جوان اکنون واکسن خود را دریافت کرده اند و عوارض جانبی جدی به ندرت گزارش شده است.  

 

CDC می گوید که واکسن های موجود در حال حاضر همچنان بیمه ای در برابر بستری شدن در بیمارستان و بیماری های جدی ارائه می دهند.

 

پزشکی می گوید: "آنها یکی از بهترین محافظت های ما در برابر این بیماری هستند." همچنین خاطرنشان می کند که در حالی که این درست است که دو دوز واکسن ممکن است همیشه از عفونت جلوگیری نکند، اما به نظر می رسد در برابر بیماری شدید محافظت کنند. 

 

ماسک بزنید

بزرگسالان و کودکان بزرگتر از 2 سال باید در مکان های عمومی و نزدیک افرادی که در بیرون از خانه کار می کنند، از ماسک استفاده کنند. AAP همچنین توصیه می کند که دانش آموزان و کارکنان بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون خود در مدرسه و مهد کودک از ماسک صورت استفاده کنند.

 

استاد بازنشسته بالینی در بخش بیماری های عفونی و واکسن شناسی در دانشگاه می گوید: اگر فرزندان شما ماسک های جراحی را تحمل کنند – بهترین آن ها ماسک های KF94، N95 و KN95 هستند – پس این ماسک ها محافظت بهتری نسبت به ماسک های پارچه ای ساده دارند.

 

اگر این کار را نمی کنید، ماسک های پارچه ای را انتخاب کنید که دارای چند لایه هستند. بهترین محافظ، ماسک جراحی است که یک ماسک پارچه ای روی آن قرار دارد، اما استفاده از آن برای بسیاری از بچه ها برای مدت طولانی تر ممکن است سخت باشد». 

 

مراقب محیط داخلی باشید

فضاهای داخلی شلوغ و آنهایی که گردش هوای خوبی ندارند، به ویژه پرخطر هستند. 

 

پزشکی توصیه می کند: «این ایده خوبی است که مکان های عمومی سرپوشیده را تا حد امکان به حداقل برسانید. به جای رفتن به سینما در خانه فیلم تماشا کنید و به جای موزه کودکان یا محوطه بازی، وقت خود را در یک پارک در فضای باز بگذرانید.

 

اغلب تست کنید

اگر قصد دارید وقت خود را بدون ماسک با کسی در خارج از خانه خود بگذرانید - مانند یک گردهمایی با پدربزرگ و مادربزرگ - پس آزمایش سریع همه مهمانان در روز رویداد ضروری است. پس تا از سلامتی همه ی افراد مطمئن نشدید ماسک خود را برندارید.

 

حتی اگر این کار را انجام دهید و هر آزمایش منفی باشد، اگر همه افراد گروه کاملاً واکسینه نشده اند و در صورت امکان پنجره ها را باز کنید، باز هم ایده خوبی است که از ماسک استفاده کنید. با این حال بهتر است مهمانی را بیرون ببرید و اگر می توانید به طور کلی به اجتماعات در فضای باز پایبند باشید.

 

از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید 

با توجه به گسترش سریع امیکرون، اگر می توانید همین الان برنامه های سفر را به تعویق بیندازید، این کار را انجام دهید. اگر باید با بچه های کوچک سفر کنید، اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک (برای سنین 2 سال به بالا) در وسایل حمل و نقل عمومی و در محیط های سرپوشیده و انجام آزمایش قبل و بعد از سفر انجام دهید.

 

بهداشت دست را به خوبی رعایت کنید

تمام خانواده باید عادت داشته باشند که دست های خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویند، مخصوصاً پس از حضور در مکان های عمومی، پس از سرفه یا عطسه، و قبل و بعد از مراقبت از فردی که بیمار است.

 

اگر آب و صابون در دسترس نباشد، بزرگسالان می توانند از ضدعفونی کننده استفاده کنند که حداقل 60 درصد الکل داشته باشد. نوزادان و کودکان نوپا نباید از ضدعفونی کننده دست استفاده کنند.

 

دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید

از آنجایی که برخی از افراد بدون علائم ممکن است قادر به انتشار ویروس باشند، حداقل 6 فوت (تقریباً دو دست) از افراد دیگر فاصله بگیرید، به خصوص اگر فرزندان شما برای واکسن زدن خیلی کوچک هستند.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------