قرار دادن گوشی‌ های گلکسی سامسونگ در حالت بی صدای موقتقرار دادن گوشی‌ های گلکسی سامسونگ در حالت بی صدای موقت

 

اگر صاحب گوشی گلکسی سامسونگ هستید که اندروید 8 و بالاتر را اجرا می‌کند، به‌راحتی می‌توانید در مواقع لزوم آن را در حالت بی‌صدای موقتی قرار دهید. در ادامه نحوه فعالسازی این ویژگی را با هم مرور کنیم.

 

وقتی تمایل دارید صدای زنگ گوشی و دریافت پیام و یا نوتفیکیشن، آرامش شما را برهم نزند، به‌راحتی می‌توانید گوشی را در حالت بیصدا قرار دهید. اما در این میان ممکن است پس از آن، فراموش کرنید که مجددا گوشی خود را روی حالت با صدا بگذارید و احتمالا تماس‌های مهمی را از دست خواهید داد.

 

در این حالت استفاده از ویژگی Do Not Disturb به کاربر کمک می‌کند که حالت بیصدای گوشی خود را مدیریت کرده و به‌درستی آن را زمانبندی کند. اما آیا می‌دانستید که گوشی‌های گلکسی نیز از یک ویژگی بیصداکردن موقتی بهره می‌برند؟ همه گوشی‌های هوشمند گلکسی که اندروید Oreo 8.0 را اجرا می‌کنند، از ویژگی بیصداکردن موقتی پشتیبانی می‌کنند و بعضا دیده شده که برخی از گوشی‌‌هایی که اندروید نوقات را نیز اجرا می‌کنند به صورت تصادفی از این ویژگی بهره می‌برند.

 

در گوشی‌های گلکسی که اندروید Oreo 8.0 و به‌زودی اندروید 9 پای را اجرا می‌کنند، کاربر می‌تواند گوشی را برای مدت زمان موردنظر خود روی حالت بیصدا قرار دهد. درحقیقت کاربر می‌تواند به‌راحتی گوشی خود را از 1 دقیقه تا 24 ساعت در حالت بیصدا قرار داده و بعد از طی این مدت مشخص، گوشی به صورت خودکار به حالت صدادار بازخواهد گشت.

 

این ویژگی به خوبی در کنار حالت Do Not Disturb کار می‌کند؛ درحقیقت اگر کاربر بخواهد که گوشی خود را برای مدت زمان محدودی کاملا در حالت بیصدا بگذارد و تمایلی ندارد که تنظیمات ویژگی Do Not Disturb گوشی را تغییر دهد، می‌تواند به سادگی از ویژگی بیصداکردن موقتی گوشی استفاده کند. همچنین برای افرادی که تمایل ندارند از ویژگی Do Not Disturb استفاده کنند و بیشتر ترجیح می‌دهند گزینه‌های ساده‌تر را امتحان کنند، بیصدا کردن موقتی بهترین گزینه خواهد بود.

 

چگونه گوشی‌ گلکسی را در اندروید 8.0 و بالاتر در حالت بیصدای موقت قرار دهیم؟

1- ابتدا Settings گوشی را باز کرده و سپس به قسمت Sounds and vibration بروید. حال روی گزینه Sound mode ضربه بزنید.

 

گوشی‌ های گلکسی در حالت بی صدا

 

2- در این قسمت ابتدا روی گزینه Mute ضربه بزنید. در این حالت گزینه Temporary mute در زیر Mute نمایش داده خواهد شد.

 

حالت بی‌صدای موقتی گوشی

 

3- وقتی گزینه Temporary mute را در حالت فعال قرار می‌دهید، گزینه جدید دیگری با نام Mute duration برای شما به نمایش درخواهد آمد.

 

 

4- به صورت پیش‌فرض، حالت بیصدا در مدت زمان بین 1 تا 3 ساعت تنظیم می‌شود اما می‌توانید در قسمت Mute duration و ضربه زدن روی گزینه Custom این مدت زمان را مطابق نیاز خود تغییر دهید. حال مدت زمان دقیق ساعت و دقیقه موردنظر خود را وارد کرده و در آخر روی Done ضربه بزنید.

 

 

5- از این پس در کنار گزینه Mute که انتخاب کردید، مدت زمان باقیمانده را مشاهده خواهید کرد. این مدت زمان به صورت یک تایمر نشان داده می‌شود؛ بنابراین کاربر می‌تواند همواره ببیند که چه مدت از این حالت بیصدا باقی مانده است. پس از آنکه دوره حالت بیصدای موقتی گوشی به اتمام رسید، گوشی به صورت خودکار به حالت قبلی خود بازخواهد گشت. یعنی اگر تا پیش از فعال کردن ویژگی بیصداکردن موقتی گوشی در حالت صدادار و یا ویبره بوده است بعد از اتمام این دوره موقتی، گوشی دقیقا به حالت قبلی خود برمی‌گردد.

 

 

گفتنی است برای دفعات بعد دیگر لازم نیست که مراحل بالا را از اول طی کنید؛ تنها کافی است از بالای نوار وضعیت به سمت پایین دوبار سوایپ کنید تا به دکمه صدا دسترسی پیدا کرده و ویژگی بیصدای موقتی را فعال کنید. البته اگر قصد دارید که مدت زمان حالت بیصدای موقتی خود را تغییر دهید، می‌بایست مجددا به قسمت تنظیمات صدای گوشی رفته و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

 

منبع: plaza.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------