تهیه آرد سلف رایزینگ در خانه ( آرد شیرینی )طرز تهیه آرد سلف رایزینگ,آرد سلف رایزینگ خانگی


آرد سلف رایزینگ Self-Rising در واقع نوعی از آرد است که خودش به تنهایی تمام مواد لازم برای پف دادن به کیک را دارد و اگر در دستوری نوشته شده باشه از این آرد استفاده کنید نمیتونید آرد سفید معمولی را به تنهایی جایگزینش کنید. نیازی هم نیست برای یه کیک یا مافین که میخواهید درست کنید آرد جدا بخرید چون به راحتی میتونید خودتون تو خونه درستش کنید.


چون میدونم خیلی از افراد وقتی یه دستور را میخونند، تا ببینند توش چیزی هست که توی خونه ندارند بی خیال درست کردنش میشند برای همین به صورت یه پست جداگانه نوشتم که از این به بعد اگه جایی دستور کیکی را با این نوع آرد دیدید با خیال راحت تا ته دستور را بخونید و بی خیالش نشید.

مواد لازم :

آرد سفید 1 پیمانه
 بیکینگ پودر 1 و 1/2 ق چ
* نمک kosher salt 1/4 ق چ

 

* اگر از نمک معمولی Table salt استفاده میکنید 1/8 ق چ 

 

طرز تهیه :
یعنی به ازای هر پیمانه آرد سلف رایزینگ شما نیازبه مقادیری که ذکر شد دارید و اگر در دستور مقدار آرد بیشتر بود این مواد را به همان اندازه اضافه کنید.

طرز تهیه آرد سلف رایزینگ,آرد سلف رایزینگ خانگی


ابتدا یک پیمانه آرد بردارید و بهتره که آرد را قاشق قاشق اضافه کنید و در آخر یه ضربه ای هم به پیمانه بزنید تا هوای اضافی گرفته بشه و بعد از اینکه یک پیمانه آرد اندازه گرفتید به اندازه 2 قاشق چایخوری از روی آرد بردارید یعنی به یه کم کمتر از یک پیمانه آرد نیاز داریم و بعد نمک و بیکینگ پودر را اضافه کنید و همه مواد را مخلوط کنید.


این آردی که درست شد همون آرد سلف رایزینگ هست.

 

منبع : ghashoghchangal.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------