آشنایی با مواد مخدر نفس شیطان، ماده ای که انسان را به دستگاه تبدیل می کند!ویژگی های ماده مخدر نفس شیطان, سکوپولامین, تاثیرات مواد مخدر نفس شیطان

ماده مخدر نفس شیطان منشأ گیاهی دارد

 

همه چیز درباره مواد مخدر نفس شیطان، یکی از خطرناک‌ترین مخدر‌ها

ماده مخدر نفس شیطان، یکی از خطرناک ترین مواد مخدر کشف شده است. این ماده مخدر، تأثیرات منفی بر روی دستگاه عصبی مرکزی، و به ویژه مغز دارد. این ماده مخدر، چندی پیش در یک سریال ایرانی به نام قورباغه نیز معرفی شد و باعث شد که بسیاری از افراد، در مورد این ماده کنجکاو باشند.

ماده مخدر نفس شیطان از کجا می آید؟ 

 

مخدر قورباغه, ماده مخدر نفس شیطان, ماده مخدر نفس شیطان چیست

درخت بوراچرو درخت بومی کلمبیا منشأ نفس شیطان است

 

این ماده مخدر، بر خلاف تصور بعضی ها، منشأ گیاهی دارد. منشأ نفس شیطان، درختی به نام بوراچرو است. این درخت، بومی کشور کلمبیا است و اگر آن را ببینید، باور نمی کنید که منشأ ترسناک ترین ماده مخدر جهان باشد، زیرا درخت بورانچرو گل های بسیار زیبایی دارد که تقریبا شبیه گل شیپوری هستند.

 

معنی اسم بورانچو در زبان مردم محلی، درخت مست است، اما این نامگذاری هیچ ربطی به نفس شیطان ندارد. گل های این درخت، افتاده هستند و به این دلیل، محلی ها نام بورانچو را برای آن انتخاب کرده اند.

 

درخت بورانچو، تنها منشأ دریافت ماده مخدر نفس شیطان نیست، بلکه خواص دارویی بسیار زیادی نیز دارد و از آن، برای تولید داروهای گوناگون استفاده می کنند. از خواص دارویی این گیاه می توان به آرام سازی ماهیچه ها و از بین بردن گرفتگی و اسپاسم عضلات، برطرف کردن حالت تهوع در هنگام سوار شدن در وسیله نقلیه، رفع دریازدگی و... اشاره کرد.

جالب اینجاست که ماده ای که باعث ایجاد این خواص دارویی می شود، همان ماده ای است که در مقدار بیشتر، به ماده مخدر تبدیل می شود و نفس شیطان نامیده می شود. 

 

ویژگی های ماده مخدر نفس شیطان

 

مخدر نفس شیطان, مضرات مواد مخدر نفس شیطان, مخدر قورباغه

ماده نفس شیطان هیچ رنگ و بوی خاصی ندارد و تشخیص آن سخت است

 

نفس شیطان، ویژگی های بسیار ترسناکی دارد که باعث می شود هیچکس جرأت نزدیک شدن به آن را بدون ماسک و دستکش نداشته باشد. این ماده مخدر، می تواند از طریق تماس با پوست، استنشاق، بلعیدن و... تأثیرات خود را بر روی بدن بگذارد. پس می توان نتیجه گرفت که این ماده مخدر، برای هر کسی می تواند خطرناک باشد و حتی وجود آن در هوا می تواند افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

 

ماده مخدر نفس شیطان، همانطور که پیش تر اشاره کردیم، بر روی دستگاه عصبی مرکزی که شامل مغز و نخاع است تأثیر می گذارد. این تأثیر بسیار طولانی مدت است و حتی ممکن تا یک روز هم برطرف نشود. 

این ماده، فرد را به دستگاهی تبدیل می کند که هر چه به او بگویید، گوش خواهد کرد.

 

بسیاری از متجاوزان و قاتلان از این ماده مخدر استفاده می کنند و قربانیان خود را به آن آلوده می کنند. هنگامی که این ماده جذب بدن می شود، بر روی مغز و اعصاب تأثیر منفی می گذارد، و می توان گفت که به نحوی، توانایی تفکر از فرد گرفته می شود، و مغز او تنها به حرف هایی که از طریق گوش دریافت می کند، عمل خواهد کرد.

 

در این حالت، فعالیت مغز به طور کامل مختل نمی شود، بلکه بخش مربوط به تفکر و حافظه، به ویژه سامانه لیمبیک مغز تحت تأثیر قرار می گیرد. در نتیجه، فرد می تواند به صورت عادی فعالیت های حرکتی را انجام دهد و حتی در برخی موارد سخن بگوید، اما حافظه و حواس آن دچار اختلال شدیدی شده اند، مغز از فرد دیگری فرمان می گیرد و فردی که در معرض نفس شیطان بوده، هیچ گونه کنترل ارادی بر خودش ندارد. در نتیجه می تواند در معرض سوء استفاده قرار بگیرد.

 

ویژگی های ماده مخدر نفس شیطان, سکوپولامین, تاثیرات مواد مخدر نفس شیطان

ماده مخدر نفس شیطان تأثیرات مخربی بر مغز و سیستم عصبی دارد

 

ماده مخدر نفس شیطان، به شکل پودر است و از دانه های گیاه بوراچرو به دست می آید. نکته قابل توجه در مورد مواد مخدر نفس شیطان، این است که پودر آن، هیچ بو و مزه ای ندارد، در نتیجه امکان تشخیص آن بسیار سخت خواهد بود.

 

نفس شیطان، با نام اسکوپولامین نیز شناخته می شود. نفس شیطان، از ایجاد شدن خاطره در حافظه کوتاه مدت مغز، جلوگیری به عمل می آورد. در نتیجه، فردی که تحت تأثیر این ماده بوده است، پس از اینکه به حالت عادی باز می گردد، هیچ چیز را به یاد نمی آورد. در نتیجه قاتلان و متجاوزان، از این ماده استفاده می کنند. حتی مواردی از سرقت نیز اتفاق افتاده اند که سارق در آنها، تحت تأثیر نفس شیطان بوده است و از فردی دیگر فرمان گرفته است تا سرقت را انجام دهد.

 

مواد مخدر نفس شیطان چه تأثیرات دیگری بر روی افراد می گذارد؟

درست است که نفس شیطان، باعث می شود که افرادی، بر روی فردی که آن را مصرف کرده است، تأثیر بگذارند و به او فرمان بدهند، اما تنها تأثیر مخرب این ماده، ایجاد کنترل بر روی افراد نیست. در ادامه با تأثیرات دیگر این ماده مخرب آشنا می شویم.

 

تار شدن دید از عوارض نفس شیطان

یکی از آثار مخرب مصرف مواد مخدر نفس شیطان ، تاری دید است. هنگامی که ماده مخدر نفس شیطان، بر روی مغز انسان تأثیر می گذارد، می تواند بر روی بخش های اطلاعات بینایی در لوب های پس سری مخ نیز تأثیر بگذارد، در نتیجه فرد دچار تاری دید می شود.

 

از بین رفتن اراده به صورت کامل از عوارض نفس شیطان

شاید برخی افراد فکر کنند که با مصرف مواد مخدر نفس شیطان ، اگر کسی دستوری به شخص مصرف کننده ندهد، او می تواند به کارهای عادی خود ادامه دهد، در حالی که اینگونه نیست. نفس شیطان، انسان را مانند یک زامبی می کند که هیچ کاری را جز آنچه از او می خواهند انجام نمی دهد، یعنی اگر پس از مصرف مواد مخدر نفس شیطان، کسی به فرد دستوری ندهد، او تا زمانی که اثر نفس شیطان تمام شود، در همان حالتی که هست، باقی می ماند.

 

ایجاد توهم و تصاویر وحشتناک از عوارض نفس شیطان

زمانی که مواد مخدر نفس شیطان جذب بدن فردی شود، با این حال که او هنوز می تواند با دستور دیگران کار انجام دهد و هوشیار به نظر می رسد، اما در واقع فرد در یک حالت توهم است و اصلا نمی فهمد که چه اتفاقی در حال افتادن است.

فرد تحت تأثیر نفس شیطان، توهم زده می شود و چیزهای ترسناکی را تجربه خواهد کرد که آنها را فراموش نخواهد کرد. 

 

خشک شدن دهان از عوارض نفس شیطان

از دوزهای پایین مواد مخدر نفس شیطان، که خاصیت دارویی دارد، برای خشک کردن دهان بیمار در اتاق عمل استفاده می شود. افرادی که تحت تأثیر نفس شیطان هستند، تقریبا بزاقی تولید نمی کنند و دهانشان خشک است.

 

گرداوری: بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------